AKO ŽIŤ ABY SME ŽILI 3

27. apríla 2018 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), OVPLYVŇOVANIE, PRAVDA DNES

predchádzajúcej časti sme si priblížili problematiku Éteru ako najvyššieho v hierarchii Živlov. Čo je umiestnené v Éteri – sfére príčin – to sa neodvratne prejaví vo všetkých nižších Živloch podľa večnej hierarchickej nadväznosti. Ako hore – tak dole. Túto zásadu už dobre poznáme.

K Živlom môžeme ešte dodať – čo sme už spomenuli – že je možné prísť do kontaktu so Živelníkmi, teda bytosťami Živlov. Teraz nemáme na mysli priamo vytváranie „účelových“ bytostí, ktoré dokáže mág vytvoriť a poslať za iným človekom, aby dosiahol to, čo chce. Dnes je táto sféra skôr zneužívaná ako využívaná v prospech vývoja iných ľudí. Ale už vieme aj to, že každá akcia privodí reakciu. Časový a priestorový faktor nič na tom nezmení. Je to vôľa Stvoriteľa, Absolúta.

Pre účely ovplyvňovania iných ľudí sa „zostavujú“ entity buď z jedného Živlu, alebo z kombinácie viacerých Živlov. My však máme na mysli tie bytosti, ktoré nám ostali v podaniach našich Predkov – rozprávkach a povestiach. Napríklad Permoníci sú čírou manifestáciou Živlu Zeme. Určite si spomeniete aj na ďalšie bytosti z našich rozprávok a povestí, ktoré sú manifestáciami ďalších Živlov.

Ak by ste sa dostali do kontaktu s takýmito bytosťami, je potrebné byť veľmi opatrní, lebo z takýchto situácií nemusíte vyjsť živí. Jedno však musí byť jasné – Živelníci sú bytosti číreho Živlu. Ako také sa môžu zdať nesmrteľné, pretože môžu žiť z nášho pohľadu nepredstaviteľne dlhú dobu. Človek je však kombinácia všetkých Živlov – vrátane Éteru. Z našej tradície vieme, že pozostávame z Tela, Duše a Ducha – a Duch je NESMRTEĽNÝ. Živelníci veľmi dobre vedia, že sme im vyššie bytosti – pretože obsahujeme nesmrteľného Ducha a oni sú iba číre Živly. Kto dokáže takéto poznatky správne použiť, ten môže mať zo stretnutia so Živelníkmi veľký osoh – ale nehovoríme o zisku v dnešnom slova zmysle.

Dnes sme obklopení bytosťami, ktoré nie nadarmo voláme GMO mužského alebo ženského pohlavia. Tu máme na mysli iba tých, ktorých môžeme zaradiť do kategórie „ľudia“. Neľudia sú samostatnou kapitolou, ktorou sa nezaoberáme. Oni si svoju úlohu plna podľa svojho predurčenia dobre.

Ako rozpoznať takéto GMO? Už by to malo byť dostatočne jasné, ale predsa len si uvedieme jeden príklad, ktorý je spojený s využívaním – alebo nevyužívaním – Živlov v našom každodennom živote.

Prichádza leto a GMO mužského pohlavia budú hneď veľmi ľahko identifikovateľní. Spoznáte ich podľa tričiek s krátkymi rukávmi alebo dokonca tielok, krátkych nohavíc často bez opasku, šľapiek – teda obuvi bez pevnej päty. Veľmi často im prevísa prežraté brucho, ktoré „vykúka“ spod trička.

Naši Predkovia nosili tradične kroje – o tom sme už neraz písali. Žiaden kroj pôvodne neobsahoval krátke rukávy a krátke nohavice, chránený bol aj krk a ruky po kostičky na zápästí. Rukávy sa pri práci síce môžu vyhrnúť – aby sa napríklad nezašpinili – ale v žiadnom prípade sa neodrezávali. Odev má byť voľný, nie obtiahnutý, teda žiadne módne priliehavé „na telo“. Rovnako aj obuv. Čierna farba vypína psychickú kontrolu, biela farba harmonizuje. Bielu kožu máme preto, lebo to je filter, aké energie majú prechádzať do nášho organizmu. Na slnku a v umelých soláriách spečená pokožka už je oveľa tmavší „filter“… aj keď veľmi módny. A aký filter – také frekvencie prepúšťa do organizmu.

Na Tajvane možno kúpiť mastičku, ktorou si Číňania snažia meniť pokožku na bielu… a my sa dobrovoľne bielej kože zbavujeme. Dokonca za to ešte platíme. Ak nás takto stvoril Stvoriteľ, tak určite nie náhodou. Každý národ má svoju príčinu existencie. Iba my sme sa akosi stali skôr papagájmi… teda naozaj GMO. U žien platí to isté, ale navyše majú nosiť sukňu.

Nebudeme donekonečna opakovať to, čo sme už písali v iných článkoch, preto všetko – čo sa týka oblečenia – iba zhrnieme. Okrem tu uvedeného teraz nerozoberáme oblasť strihov a materiálov pre odev.

Hlavnou úlohou odevu je posilniť našu energetickú ochranu tak, aby nám nikto nemohol odoberať našu životnú energiu. Medzi telom a odevom má byť voľný priestor, v ktorom sa vytvárajú torzné polia. Tieto vytvoria energeticky dostatočne silnú vrstvu v biopoli, ktorá však musí byť posilňovaná aj ďalšími faktormi – napríklad ochrannou symbolikou (oberegy a výšivky) – ale najmä činnosťou mysle. Všetky plochy tela nepokryté odevom umožňujú „vykrádanie“ životnej energie. U žien ani materiál a ochranná symbolika nepomôže, ak majú mužský odev. Vtedy – pre svoje normálne fungovanie – odoberajú životnú energiu svojmu okoliu – najmä mužom a deťom. Stávajú sa pre nich smrtiacimi strojmi oveľa horšími ako alkohol. Pôsobia pomaly, ale isto.

Všetko má však svoje výnimky – preto to, čo hovoríme platí pre bežných ľudí.

Mnohí sa sťažujú, že v lete im je veľmi horúco, preto sa musia „chladiť“ krátkymi rukávmi, nohavicami či šľapkami. Treba mať jasno v tom, že ak sa „zbavujeme“ tepla, zbavujeme sa našej vlastnej životnej energie. Ak sme zase v chlade ľahko oblečení a je nám zima (treba poznať mieru) a doslovne sa klepeme, len aby sme sa zohriali (lebo veď móda chce svoje), tak znovu odčerpávame zásoby životnej energie na to, aby sme sa zohriali, hoci sa stačí inak obliecť.

Absolventi kurzov Psychoenergolytiky poznajú problematiku Vedogonu. Že čo má ten spoločné s krátkymi rukávmi? Ak ho naplníme Živlom Vody v letnej horúčave, tak nám nebude horúco, hoci máme dlhé rukávy, nohavice či sukne. Ak ho – naopak – v zime naplníme Živlom Ohňa, tak nám nebude zima, aj keď nebudeme mať zimné oblečenie. Ak zapájame v živote 30% fyzickej sily a 70% energetických výdajov pokrývame mysľou, vtedy žijeme v správnom „móde“. Inak urýchlene odčerpávame svoje zásoby životnej energie – ktorá NIE JE obnoviteľná.

Už vieme, že Éter je sférou príčin. Ak máme pod kontrolou myseľ, tak máme pod kontrolou svoj život. Inak túto hru – ktorú voláme život – prehrávame. Teda v lepšom prípade inkarnácia navyše… aj tak úprimnú sústrasť. Inak to však nebude, ak namiesto Múdrosti Predkov počúvame módu.

Tu môžeme použiť jeden príklad z ruského seriálu СПЯЩИЕ. Približne v 5. minúte 3. dielu začína scéna, pri ktorej chladnokrvnú likvidátorku v službách CIA vpustia naivní, mladí chlapci do svojho bytu. Bohužiaľ, mládež, ktorá sa globálne „prepla“ do geoamerického módu života je odsúdená na to isté ako samotná Amerika. Naivní mladí chlapci chceli zarobiť na videu, ktoré sa jednému z nich podarilo náhodne natočiť. Mysleli si, že ak ovládajú všetky taje počítačových technológií, pijú energetické nápoje či vedia dávať na internet videá s veľkou sledovanosťou – o športovom sexe ani nehovoriac – tak už majú svet v malíčku. Pod vplyvom amerických filmov predpokladajú, že „zlý zabijak“ môže byť iba veľký chlap so surovou tvárou. Ale spravodajské služby fungujú inak. Atraktívne vyzerajúca žienka vyvolala u nich akurát tak sexuálne chúťky – veď o čo iné by mohlo ísť? A to hlavné, na čo chceme upriamiť vašu pozornosť je oblečenie – ale aj pripravenosť bojovať o svoj život – mladých mužov. Chlapci boli síce módne upravení a žili na úrovni doby – dvaja s jednou priateľkou v jednom byte – ale „lajkoví“ priatelia z internetu im akosi nepomohli…

Všetkých troch bez problémov zlikvidovala nožom – rezala rýchlo a efektívne krčnú tepnu. Tričko s krátkymi rukávmi je proste jasné varovanie pre tých, ktorí vedia na čo pozerať a rozumejú tomu, čo vidia. Čo vidia vo filme ostatní, nie je až také dôležité. Film ukazuje veľmi veľa… pre múdrych, nie iba informovaných.

https://www.youtube.com/watch?v=SBHfbeJ833Y

Seriál je celkovo zaujímavý – aj keď takýchto ruská kinematografia dnes ponúka množstvo. Prvá séria v ôsmych dieloch ukazuje metódy práce CIA v Rusku – dôležitá je najmä ukázaná naivita mnohých Rusov ohľadom demokracie. Z nášho pohľadu je tu veľké poučenie. Ak CIA dokáže riadiť takýto projekt v dnešnom Rusku – ktoré má naozaj špičkovú tajnú službu – tak pred nami stojí jedna veľká otázka: čo si môžu dovoliť v „spojeneckých“ krajinách? Možno sa stačí poobzerať vôkol seba. Záhadná vražda dvoch mladých ľudí postaví na nohy celé Slovensko a desiatky tisíc ľudí naplní ulice a námestia. Odrazu majú jasné požiadavky – ich cieľom je odvolanie vlády a predčasné voľby. V celom procese sa ukázala spravodajská nekompetentnosť našej vládnucej špičky. Už dlhé roky drancujú Slovensko ako ekonomicky, tak aj fyzicky – minister Žiga má najväčšie firmy na drancovanie slovenských lesov ale „ulica“ vidí iba ministerstvo vnútra… Ak by išlo o skutočne národne orientovaných ľudí, tak barbarský výrub našich lesov by musel byť na „programe“ tiež. A zastávanie sa policajného prezidenta – bez ohľadu na jeho skutočné „zásluhy“ – len nahralo tým, ktorí celú akciu koordinujú. „Vládne“ preferencie padajú a padajú. Ak by to bola iba spontánna reakcia ulice, tak už dávno by nedokázali naplniť námestia tisíckami ľudí. Je to očividne cieľovo orientovaný projekt, profesionálne pripravený. A arogancia a chamtivosť vládnucej elity – zo všetkých strán bez rozdielu – im to len značne uľahčuje. Nie náhodou Thomas Malthus vo svojej učebnici elity menuje korupciu ako jeden z najefektívnejších nástrojov na znižovanie počtu „nadbytočných“ obyvateľov.

Jeden z bývalých riaditeľov CIA – R. James Woolsey (1993-95) v americkej televízii svojho času vyhlásil, že národ, ktorý nemá dobrú spravodajskú službu bude musieť uvoľniť svoj životný priestor tomu národu, ktorý ju má. Ak sa pracuje na tom, aby sa tu realizoval „americký národný životný priestor“ – tak naša spravodajská služba je v americkom „ratingu“ na „nebodovanom“ mieste, teda niekde hlboko pod nulou. To nič nemení na veci – ako v spomenutom seriály – že aj v nej sedia „inside men“ pracujúci (nie zadarmo) na svojich chlebodarcov, nie Slovensko. A veď efektivita spravodajskej služby nie je v tom, ako dokáže sledovať svojich vlastných občanov… to je už len služba cudzincom.

Že čo vlastne chcú docieliť? Určite niečo úplne iné, ako podávajú verejnosti – naivnej. Veď aj v spomínanom seriály dlho nie je jasné, aký je skutočný cieľ spravodajskej akcie CIA v Rusku…

Druhá séria sa odohráva v arabskom prostredí – a je rovnako veľmi poučná. Zdanlivá priateľská spolupráca – v zmysle podpísanej dohody – medzi CIA a FSB je na prvý pohľad dodržiavaná. Rusmi hľadaného teroristu v Líbyi CIA „nahlási“ FSB a leteckým úderom na jeho tábor ho ruské letectvo pomocou vysokopresných technológií zničí. Ukáže sa však, že v skutočnosti CIA iba pokračovala vo svojej konšpiračnej hre. Národný záujem je proste národný záujem. A naša „národná“ strana ho tiež má – akurát že národ zmienený v názve strany nie je slovenský. To len pre naivné publikum.

Ak teda máte do činenia so „Slovanom“, ktorý sa oblieka do tričiek s krátkymi rukávmi a krátkych nohavíc, chodí v šľapkách, pije energetické nápoje, alkohol… teda proste robí všetko to, čo diktuje móda – takýto človek nemá pod kontrolou samého seba. Ak sa naň spoľahnete, môžete v osudovej chvíli ťažko za svoju naivitu zaplatiť. Je to však na vás…

Už vieme, že Éter je najvyšší Živel – sféra príčin. Matrixová mašinéria zručne – oni toto všetko veľmi dobre vedia – „umiestňuje“ do našej mysle – Éteru – to, čo potrebuje, aby sme robili. My to naivne považujeme za vlastný nápad – a držíme sa toho ako kliešť a kŕmime ešte aj egregor. Určite si viete predstaviť poľnohospodársku farmu tzv. „živočíšnej výroby“. Čo tam robíme so zvieratami? Chováme ich, kŕmime, pasieme – čo sa im môže zdať príjemným. Dokonca ich aj často pripúšťame – veď si potrebujeme „vyrábať“ potravu. Nikdy vás nenapadlo, že s nami robia presne to isté?

Nie však všetko, čo nás oberá o životnú energiu je hneď „diabol“. Jednoducho nepoznáme mechanizmus práce mysle – veď mnohí Éter ani nepovažujú za Živel. Teda pozrime sa na proces „myslenia“ bližšie.

Keď mozog dostane impulz, reaguje. Ak napríklad pocítime hlad, tak okamžite vytvorí Obraz toho, čo považujeme za riešenie. Tento Obraz sa vzápätí sformuje z Éteru tak, že prevezme objem a formu. U každého je predstava hladu spojená so svojimi Obrazmi. Môže byť spojená napríklad s bochníkom chleba. Obraz sformovaný v Éteri sa zhutňuje, až sa nakoniec materializuje – a vlastným úsilím sa nakoniec dostaneme k „riešeniu“ problému nášho hladu. Obraz sa materializoval.

Treba však vedieť, že to, čo vzniklo už samo nezanikne. Naši Predkovia presne vedeli čo činia – začína to disciplínou v myslení, teda riadení myšlienok. Skrátka, ak už nepotrebný Obraz „neupratáme“, tak ostane existovať. Bude sa pohybovať v priestore mysle, nájde si – napríklad cez egregor – ďalší, podobný Obraz, potom ďalší, ďalší. Nakoniec sa táto energia skoncentruje do takej hustoty, že nadobudne vedomie samoexistencie. Čo takto vzniká? Závisí to od myšlienok, ktoré sa materializovali. Môže to byť čokoľvek od démonickej entity cez všakovaké pornoscenáre až po Obrazy materializované najťažšími horormi… A ak okolo takéhoto zhluku prejde ďalšia nevedomá myseľ, tak táto informácia „preskočí“ aj na ňu. Kto je za takéto niečo zodpovedný v jemnohmotnom Svete, teda v konečnom zúčtovaní pred Absolútom? Nuž všetci „autori“. A že nevedia, čo robia? Na toto dávno poznáme odpoveď – nevedomosť nie je ospravedlnením.

A teraz si predstavte, čo všetko vás počas dňa napadne a potom ostáva tam, v priestore mysle, prenášané torznými poľami. A čo ostatní ľudia? O čom všetci okolo nás počas dňa rozmýšľajú? Viete si čo i len predstaviť, aký navný, zamorený „smog“ okolo seba vytvárame každý deň? Ide z toho priam hrôza. Jedno však pamätajme – VŠETCI SME ZA TO ZODPOVEDNÍ. Už od počiatku zrodu – alebo importu – myšlienky.

To, čo poznáme ako Psychoenergolytiku – alebo akúkoľvek inú psychotechnológiu našich Predkov – vrátane indických meditácií – bolo súčasťou každodenného života. Nikto nie je mimo tohto diania, a teda ani zodpovednosti za stav, v ktorom je Svet. Kde je akcia, tam je vždy reakcia – či už sa nám to páči alebo nie. Nie je jedno čo hovoríme, nie je jedno čo si myslíme. Tam to totiž celé začína.

Možno povedať, že sme absolvovali stručný úvod k problematike a môžeme sa pozrieť na konkrétne príklady Konov.

Už v úvode sme si vyjasnili, že musia byť prístupné všetkým – nielen „vyvoleným“. Druhá vec je, ako sú „zabalené“.

V našej krajine sa najviac ľudí hlási ku kresťanstvu – použime teda príklad z tejto oblasti. Začnime so známym 5. prikázaním:

NEZABIJEŠ

My už vieme, že záleží naozaj na všetkom čo vieme, pretože nič a nikto nám v živote neprišlo do cesty náhodou. Veď aj Diabol hovorí, že „kde iní vidia náhodu, ja vidím dôsledok“.

Zo Staroslovienskej Bukvice vieme, že v skutočnosti existujú dve možnosti zápisu tohto príkazu – Konu:

NEZABIJEŠ

NѢZABIJEŠ

Prvý variant programuje podvedomie na príkaz „Naše jE“ zabíjanie. Druhá verzia jasne vydáva príkaz: „NIE zabíjanie“. Viac o súvislostiach a Obrazoch bukvíc nájdete v knihe Staroslovienska Bukvica.

V univerzálnej rovine tento príkaz platí pre všetko živé – vrátane zvierat. A tu sa dostávame k zaujímavému výsledku – védické texty aj Biblia tvrdia to isté – zvieratá nemajú slúžiť ako jedlo:

6 deň:

Potom riekol Boh: Nech zem vydá živé tvory rozličného druhu: dobytok, plazy a poľnú zver rozličného druhu! I stalo sa tak. Boh učinil rozličné druhy poľnej zveri, rozličné druhy dobytka a všetky plazy rozličných druhov. A Boh videl, že to bolo dobré. Potom riekol Boh: Učiňme človeka na svoj obraz, podľa našej podoby, aby panoval nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom, nad dobytkom, nad všetkou poľnou zverou a nad všetkými plazmi, čo sa plazia po zemi. Tak stvoril Boh človeka na svoj obraz na Boží obraz ho stvoril ako muža a ženu ich stvoril. Potom ich Boh požehnal a riekol im: Ploďte a množte sa a naplňte zem podmaňte si ju a panujte nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom a nad každým živočíchom, čo sa hýbe na zemi! Potom riekol Boh: Ajhľa, dal som vám všetky semenoplodné byliny, ktoré sú na celej zemi, a všetky stromy, na ktorých je ovocie s ich semenom; TO VÁM BUDE ZA POKRM. No všetkým zvieratám zeme, všetkému nebeskému vtáctvu, a vôbec všetkému, čo sa hýbe na zemi a má v sebe dych života, budú potravou všetky zelené byliny! I stalo sa tak. A Boh videl všetko, čo učinil, a hľa, bolo to veľmi dobré. A bol večer a bolo ráno: šiesty deň.

Bez ohľadu na to, že existuje veľa verzií textu Biblie, jedno je jasné – Boh dal človeku za pokrm „všetky semenoplodné byliny, ktoré sú na celej zemi, a všetky stromy, na ktorých je ovocie s ich semenom“.

A čo máme k tejto téme my? Uveďme si niekoľko Konov – Zápovedí:

Vedzte, ľudia Rasy Veľkej, že pre život každej bytosti je určený svoj chod Času, a preto neodnímajte cudzí život, lebo narušiac chod Času iným bytostiam meníte Čas života svojho.

Zápoveď Čísloboha

Vedzte, ľudia Rodov Rasy Veľkej, že potrebné je sa s ľúbosťou chovať ku všetkému živému, čo tvorí na Midgard-Zemi.

Zápoveď Tarcha Dažďboga

Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich a nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.

Zápoveď Svaroga

Citáty sú jasné a v žiadnom prípade nie dvojzmyselné. Zvieratá tu nie sú kvôli tomu, aby sme ich zabíjali a jedli. Majú svoje vlastné evolučné úlohy, ktoré však my ich zabíjaním narušujeme.

V skutočnosti však ani nejde tak o jedenie mäsa ako zabíjanie. Je to iba spôsob, akým sa človek stravuje. Samozrejme, že rastlinná – prirodzená – potrava je vyššej, jemnejšej energie ako temná frekvencia, čiže smrťou a bolesťou („vloženou“ pri zabíjaní zvierat) naplnené mäso.

Mnohí jedia mäso najmä preto, lebo predpokladajú, že z neho rastú svaly a teda sila. Sila je dedičná a závisí od konkrétnej konštitúcie každého človeka. Naše bunky sa dokážu regenerovať a deliť iba rastlinou potravou. Mäso v skutočnosti dostáva do tela baktérie, ktoré ako parazity postupne vymieňajú odumreté bunky nášho tela. Zahynuli, lebo nemali z čoho žiť. Baktériové novotvary sa pekne „vyformujú“, nahradia prázdne miesto a napoja sa na nervové receptory. Takto začnú dodávať mozgu žiadosti o potravu pre nich – ďalšie mäso. A nevedomec si myslí, že to je jeho prirodzená potreba. Nafúknuté svaly sú však iba obdobou nafúknutých balónov – profesionál zo špeciálnych jednotiek si ich v boji ani „nevšimne“. Čím sme starší – ak jeme mäso – tým viac hmoty nášho tela je cudzou masou a nie našimi bunkami.

Indické Védy túto problematiku vysvetľujú na príklade troch Živlov: Cnosti, Strasti a Nevedomosti. Z tohto pohľadu sú všetky naše činy čo do podstaty jedným zo Živlov. Lepšie je to azda pochopiteľné na príklade.

Predstavte si, že nejaký útulok pre zvieratá potrebuje finančnú podporu, aby sa dokázal postarať o zvieratá, ktoré v ňom našli útočisko. Prvý príklad je človek, ktorý tajne vloží peniaze do ich schránky im pomohol, aj keď oni nikdy nebudú vedieť, komu sa majú poďakovať. On však má čisté Svedomie a Česť – čo mu ako „odmena“ stačí. Takýto človek prebýva v Živle Cnosti – pochvala či hana ľudí nie je preň podstatná.

Druhý človek síce dá peniaze na podporu útulku, ale tak aby sa o tom každý dozvedel. Keďže si svoju „odmenu“ vybral (v skutočnosti hľadá pozornosť verejnosti, nie pokoj Svedomia) inú odmenu už nedostane. Tento človek žije v Živle Strádania. Niečo síce urobí, ale hneď vie aj začo.

Tretí človek sa vôbec nad niečím takým nezamýšľa, ale bez problémov by problém vyriešil napríklad pozabíjaním všetkých zvierat, aby „bol pokoj“. Tento žije v Živle Nevedomosti.

V zmysle učenia Véd ak človek chce postupovať nahor po Zlatej ceste Duchovného vývoja, tak musí prebývať v Živle Cnosti. Znamená to, že by mal aj jesť taký druh stravy, ktorý patrí do rovnakého Živlu. Strava Živlu Cnosti je napríklad med, mlieko, plody lesov, polí a lúk.

Mäso ako strava patrí do Živlu Nevedomosti. Koľko ľudí môže konzumovať energiu Nevedomosti a postupovať nahor v Cnosti?

Ak porušujeme Kony – a zabíjanie je v každom ohľade jedno z takýchto porušení – tak systémovo prichádza reakcia. Ona proste nemôže neprísť. Takto je zostavený Vesmír, takto ho zostavil Stvoriteľ. Bez ohľadu na to, čo nám do Éteru „vprogramovala“ civilizácia. Pretože však dnes porušujeme Kony v podstate každý deň, tak reakcie sa „nestíhajú“ hneď prejavovať. Keď dostaneme ranu za porušenie toho či onoho Konu, už si spravidla nepamätáme prečo a začo, pretože pred nimi sme museli „spracovať“ reakcie na staršie porušenia (FIFO). A tak sme si vymysleli „náhodu“. Nič také však neexistuje.

Ak máme čisté biopole, tak to znamená, že tam niet žiadnej „rady“ reakcií na akcie porušovania. Človek, ktorý sa stará o čistotu svojho biopoľa – veríme, že aj absolventi prvej série kurzov Psychoenergolytiky – dokáže účinnejšie rozoznávať reakcie Vyšných síl na akcie, t.j. svoje činy. Je to hlavne preto, lebo v čistom biopoli nie je „poradovník“ reakcií na spracovanie. A tak na nesprávny krok prichádza rýchla reakcia. Tak rýchla, že hneď je jasné, za čo to je. Takých ľudí však dnes nie je veľa.

Už sme hovorili aj o tom, že nemáme právo na pokánie a udeľovanie odpustenia. Ba práve naopak, máme nie právo, ale doslovne POVINNOSŤ zakročiť proti zlu, nech by to bolo čokoľvek. Tento Kon je vyjadrený ako Odinova Zápoveď č. 10 v knihe Slavianstvo (str. 124). Mnohí ju však asi poznajú v jednoduchšej forme z filmu KEĎ SLNKO BOLO BOHOM:

Kto nepotrestá zlo je zodpovedný za jeho ďalšie šírenie.

Túto časť našej témy ukončime príkladom, ktorý jasne ukazuje rozdiel medzi Dŕžavou a Štátom.

Predstavme si situáciu, že po ulici ide muž a zrazu vidí, že niekto sa pokúša znásilniť nejakú ženu. V Dŕžave musí mať meč – s ktorým sa musel už od malička učiť zaobchádzať – preto rozhodne zakročí a násilníka zlikviduje. Ak by tak neučinil a žena by bola znásilnená (v nami použitom príklade) tak by bol odsúdený a popravený.

V Štáte – ktorý je nástrojom kresťanskej cirkvi – platí namiesto Konu Zákon. Ten síce hovorí, že každý môže zakročiť, keď je svedkom konania zločinu, ale zákon hovorí aj to, že ak môže jemu vzniknúť nebezpečenstvo na živote alebo zdraví, tak (jednoducho) nemusí. Takže jednoducho odvráti hlavu – nech si násilník robí čo chce – a ide ďalej. Nikdy nebude trestaný, lebo sa obával o svoju bezpečnosť.

Ba štátna cirkev aj navádza, aby sme aj za zlé odpovedali dobrom. A tu tiež môžeme citovať Zápoveď Odina:

Neodpovedajte, ľudia, dobrom za spôsobené vám zlo, lebo ak odpovedať budete dobrom na zlo, tak čím budete odpovedať na dobro?

Veríme, že mnohým už začína byť jasné, prečo nás v živote stretá toto nezdarov a smoly. V téme však ešte budeme pokračovať.

27.04.2018

NAŠI PARTNERI: