AKTUÁLNA UKRAJINA

29. júla 2014 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, PROTI SVETLU

© Foto: RIA Novosti/ Jevgenij Bijatov

Hoci sa všetky západné médiá – „slobodne“ riadené z jedného centra – snažia vytvoriť ilúziu, že „dobrí“ Ukrajinci sa bránia proti „zlej“ ruskej armáde a akýmsi „hnusným“ separatistom, situácia je oveľa horšia. Ukrajinskí fašisti nepoznajú žiadne zľutovanie – veď sú to fašisti. Pretože sa väčšinou boja vstupovať do priamych bojov s oslobodeneckou armádou, tak prioritne likvidujú civilné ciele – a Američania to štedro platia. Už ani nie je pre nás prekvapením, že tí „najudatnejší“, ktorí sa najviac boja priameho boja muža proti mužovi hovoria anglicky, poľsky, gruzínsky, arabsky… Na Ukrajine zúri neľútostná občianska vojna.

Ukrajinská – respektíve žiadna – ústava na svete neobsahuje článok ospravedlňujúci násilné prevzatie moci ozbrojenou opozičnou skupinou. Na Ukrajine sa to udialo a akosi to nikomu nevadí. Keď však Juhovýchod chcel začať jednať o federalizácii, fašistická junta bez akéhokoľvek pokusu o dialóg začala vojnu proti Juhovýchodu bývalej Ukrajiny. Ukrajina od svojho vzniku totiž začala tvrdý protislovanský kurz. Už vyrástla generácia, ktorá sa v škole učila, že Hitler bol v podstate dobrý človek a iba všetci Rusi sú zlí. Druhú svetovú vojnu – akože inak – vyhrali americkí černoškovia a podobné veci, vrátane nadobudnutia silnej závislosti na drogách. Keďže Juhovýchod viac nechcel, aby fašisti učili ich deti v školách a aby brali drogy, žiadal okrem iného aj svoje vlastné školstvo. Nuž a tu máme odpoveď Kyjeva – smrť a pustošenie za tlieskania Washingtonu a Európskej Únie. Syn amerického viceprezidenta Bidena už šéfuje ukrajinskej firme, ktorá práve na území Slavjanska, Donecka a Luganska plánuje ťažiť bridlicový plyn pre Európu. Tí, ktorí „náhodou“ žijú na „amerických“ náleziskách tam jednoducho zavadzajú.

Len na okraj, hoci fašistická ukrajinská junta hlasno „odsudzuje“ boľševikov, najmä vďaka nim sa stala Ukrajinou. Juhovýchod sa od čias cárovnej Kataríny Veľkej stal samostatnou guberniou presne pred 250 rokmi. V tomto roku oslavuje teda okrúhle výročie. K tzv. Ukrajine túto guberniu pripojil až LENIN. No a ďalší „darček“ – Krym – dostala od Chruščova r. 1954.

Aby sme dobre pochopili, čo sa tam naozaj deje, uveďme si niekoľko príkladov.

Do redakcie stránky Ruská Jar prišiel list s prosbou publikovať článok na pamiatku Kristíny a jej dcérky, ktoré boli zabité v nedeľu, 27. júla 2014 pri delostreleckom útoku na Gorlovku. Kristína by 6. septembra 2014 mala 24 rokov, jej dieťatko Kira malo iba 10 mesiacov. Nuž k ich svetlej pamiatke sa pripájame aj my.


Za všetko si iba odcitujeme jeden z jej posledných zápisov na sociálnej sieti: „So svojim mužom budem do konca. Nech by sa stalo čokoľvek, budem ho vo všetkom podporovať a snažiť sa mu pomáhať. Budem ho vždy ľúbiť. A v ťažkej situácii budem vždy po jeho boku. Nepotrebujem od neho ani auto, ani peniaze. Len jeho vedľa seba. Navždy.“

Bola zabitá spolu so svojou maličkou dcérkou v Gorlovke ukrajinskou fašistickou armádou:

V tejto spojitosti ani nemožno ľutovať pozbíjaných fašistických vojakov, ktorých nikto na Juhovýchode nechce. Berú životy nevinným a bezbranným, nuž strácajú vlastné:

A ako sa vlastne fašistom na Juhovýchode darí? Vyzerá to tak, že to je s nimi čoraz horšie. Televízny kanál ORT publikoval informáciu založenú na tajných správach ministra Avakova prezidentovi Porošenkovi, ktoré svedčia o katastrofickom náraste strát a dezertérstve v ukrajinskej armáde a fašistickej Národnej garde.

Podľa tejto informácie, len v bojoch od 9. do 15. júla bolo zabitých 1 600 ukrajinských vojakov a zranených 4 723. V čase od 14. do 19. júla bez zvesti dezertovalo 3 473 vojakov.

Na stránke Ruskej Jari možno nájsť vždy aktuálne informácie z priebehu bojov. Napríklad nedávna svodka zo štábu Alekseja Mogzovoho o udalostiach od 25.-27. júla hovorí o boji pri Lomovatke. Boli zničené 2 nákladné automobily s vojakmi, 1 GAZ-66, ďalej 4 BVP a 2 tanky; sklad s muníciou. Pri obci Komissarovke bol zničený 1 tank a 1 nákladné auto. Malý bojový oddiel zo 6 bojovníkov zničil viac ako 100 vojakov, 3 tanky, 7 BVP a 4 nákladné autá. Takto vyzerajú reálne situácie bojov fašistov s vlastencami brániacimi svoju zem. A vracať im veru majú čo.

Nechceme tu robiť iba kroniku fašistických zločinov, je tak či onak veľmi smutné, že sa Anglosasom znovu podarilo dosiahnuť, že Slovania zabíjajú Slovanov za americké peniaze a záujmy.

No boje prebiehajú nielen na zemi. Skupina ukrajinských hackerov pod názvom Cyber Berkut


patrí medzi veľmi dobré zdroje informácií. Už dlhodobo sa im darí narúšať činnosť nielen ukrajinských, ale aj zahraničných stránok. Maj za sebou aj úspešný útok na stránky NATO. Tu je ako príklad uvedená elektronická pošta jedného z účastníkov trestnej výpravy proti Juhovýchodu, plukovníka V. M. Pušenka:

Viac detailov nájdete na ich stránke, rozhodne vám ju odporúčame sledovať.

Kyber Berkut zverejnil aj mailovú komunikáciu bývalého advokáta Júlie Timošeno Sergeja Vlasenka s nemeckou chirurgičkou Oľgou Weber. Týmto sa stalo známe, že Ukrajina dodáva do Nemecka orgány odobraté zraneným príslušníkom domobrany. Weber sa sťažovala, že posledná dávka bola nízkej kvality. Musia teda začať dodávať orgány vyzerané ešte živým ľuďom. No a o amnéziu sa nikto nestará. Robia to isté, čo robili Srbom v Juhoslávii. A dodnes ich nikto nepotrestal. Nečudo, že minulý týždeň sa k už bojujúcej srbskej jednotke Srbskí Četníci pridala ďalšia skupina, ktorá práve došla zo Srbska o sile viac ako 200 bojovníkov. To je pomoc Slovanov Slovanom. A Sloveni na Slovensku akurát tak spolu našim prezidentom pozvali na oslavy SNP fašistického prezidenta Ukrajiny Porošenka. Na toto sme akurát tak dobrí… nuž, kresťania sa nezaprú.

Nedajme si vziať vlastnú minulosť v ktorej naši Predkovia bojovali proti fašistom. Veď okrem Nemcov na Slovensku ešte aj po vojne našich ľudí zabíjali aj ukrajinskí banderovci. Ale možno že to naši bioroboti ani nebudú schopní pochopiť. Tu ostáva iba jedno… to, čo môžeme vyjadriť citátom z knihy Johna Colemana: „Kto nepozná minulosť je odsúdený na jej opakovanie“. A vyzerá to tak, že my nemáme o vlastnú minulosť tiež žiadny záujem, teda reálny záujem vo forme úcty k Pamiatke našich vlastných Predkov. Ak by sme ju totiž mali, nemohli by sme súhlasiť s účasťou fašistu na oslavách SNP. No dúfajme, že veci sa tak vyvinú, že fašista možno na oslavy ani nebude môcť prísť. Držte sa, bratia Slovania Novoruska vo svojom boji proti fašizmu!

NAŠI PARTNERI: