skcsenderu

separator

 
 
Boh KUPALA, niekedy nazývaný aj KUPALO, je Boh, ktorý dáva človeku možnosť uskutočniť rozličné ospravedlnenia a vykonávať Obrady Očistenia Tiel, Duše a Ducha od rôznych chorôb. Je to Boh, ktorý nasmerováva ľudí na radostný a šťastný život.
 
Sviatok Boha Kupala slávime zo 6. na 7. júla podľa kresťanského kalendára. Náš deň začína večer o 18:00, nie v noci, keď nesvieti nijaké svetlo a vládne temnota. Dnes sa už organizuje na mnohých miestach v Rusku, na Ukrajine a v Bielorusku.
 
 
Do osláv sviatku tradične patrí pletenie vencov, zapaľovanie vatier, kupalské chorovody okolo vatier, preskoky cez oheň, kúpanie sa vo vodách jazera alebo rieky a chodenie po uhlíkoch. Sú to tisícročia staré kupalské obrady. Viac o sviatku nájdete v našom samostatnom článku.
 
 
Deň Boha Kupala v Asgarde Irijskom. Leto Лето 7519 od С.М.З.Х.
Prinášame fotografie z tohtoročnej oslavy sviatku Boha Kupala v Asgarde Irijskom, t.j. dnešnom Omsku. Tieto fotografie sú skôr pre informáciu, čo oslava takéhoto a podobných sviatkov prináša a čo všetko sa tam dá robiť. Väčšina fotografií je z dňa príprav, samotný sviatok začína až večer – keď u nás začína nový deň – a trvajú celú noc.
 
  
  
   
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 


NAŠI PARTNERI:

beregina hodiny

2 percenta 2018 home

 

 

 

 

 

 

 

 

VPS Server / SSD discs

VPS hosting and services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

VPS hosting and services

joomla site hosting

VPS hosting and services

drupal site web hosting

7 day trial VPS server

web site hosting

web hosting comparison services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

web site hosting

joomla site hosting

magento site hosting

drupal site web hosting

prestashop web site hosting