skcsenderu

separator

 

Dňa 1. mája 2015 sme sa zúčastnili cyklu prednášok v Bratislave. Pre tých účastníkov, ktorí prejavili záujem si pripomenúť obsah prednášky prinášame záznam, ktorý sme uložili na youtube.

Prednáška bola pôvodne plánovaná na 1,5 hodiny, takže dodatočná časová úprava neumožnila podať celý rozsah.

Znovu vám odporúčame niekoľko ruských filmov. Veľmi zaujímavý seriál ČERNOBYĽ otvára nečakaný pohľad na problematiku paralelných vesmírov. Hoci spočiatku sa javí ako viac menej tuctová zápletka, každý ďalší diel prináša viac a viac zaujímavých informácií, hoci aj dej je sám osebe pútavo podaný. Odporúčame – samozrejme – pozrieť všetky diely. Záverečné vyvrcholenie v ôsmom diele stojí určite zato.Veľmi dobre natočený akčný film NEPORAZITEĽNÝ odhaľujúci prácu špecialistov tajných služieb v akcii, pričom takýto agenti musia neraz autonómne fungovať aj v zahraničí.

 

Ďalší krátky seriál s názvom KREMEŇ. Bývalý člen špeciálnej jednotky je v malom mestečku vtiahnutý do boja o vlastný život len preto, lebo sa nechtiac stal svedkom znásilnenia, ktoré prekazil.

Bojové techniky predvádzané v oboch filmoch patria do kategórie, ktoré tradične kazacky Spas nazýva ÚTOČNÝ BOJ. Je to boj o prežitie, nie o body v športových zápasoch. V situáciách, keď ide o boj mimo zápasísk nie vždy vyhrávajú športovo pripravovaní borci, nech sú aj hviezdami v Kickboxe, Thajskom boxe či podobných bojových umeniach. Každý šport má totiž svoje pravidlá, ale boj o život nemá žiadne. Tým samozrejme nechceme povedať, že bojové umenia nemá význam cvičiť. Boj však vždy vyhráva konkrétny človek, nie bojové umenie.

Prajeme príjemnú pohodu pri sledovaní filmov.