skcsenderu

separator

Kanadský žurnalista Christian Borys umiestnil na svojom Twitteri fotografie amerických lietadiel F/A-18, ktoré sú prefarbené do farieb ruskej kamufláže.

Okrem toho majú na chvostoch hviezdu, ktorá je výsostným znakom vojensko-kozmických síl Ruska.

Kanaďan neskôr doplnil oznam, že ukázaný F/A-18 je ako keby používaný vojenským letectvom USA v cieľoch výcviku svojich pilotov na vzdušné boje s pravdepodobným protivníkom. Podobná prax nie je žiadnou novinkou a datuje sa už od čias Göringovej Luftwaffe. Vtedy však používali ukoristené lietadlá, v ktorých najčastejšie sedeli zajatí sovietski piloti.

Niečo tu však nesedí. Christian Borys – ak sa dá veriť jeho záznamom v Twitteri – pracuje v Európe a to aj pre také médiá ako The Guardian, The Daily Beast, Al Jazeera či Rádio Sloboda. Znamená to, že jeho fotografia bola urobená na jednej z amerických leteckých základní v Európe.

Je známe, že cvičné učebné vzdušné boje za použitia plnej imitácie nepriateľa (t.j. s prefarbením lietadiel do farieb protivníka) sa prevádzajú na leteckej základni v štáte Nevada, pričom v roli „zlých lotrov“ vždy vystupujú piloti 64. eskadry, ktorí sa špeciálne učia taktiku vedenia vzdušného boja, aká sa používa v Rusku, Číne, Iráne a iných krajinách – potenciálnych protivníkoch Spojených Štátov. A ešte jeden detail. Piloti spomenutej 64. eskadry lietajú výlučne na F-16 – minimálne žiadnu inú informáciu sa vo voľne prístupných zdrojoch nepodarilo nájsť. V polovici augusta sa stalo známym, že všetky tieto F-16 boli prefarbené na ruské Su-35. Je jasné, že v žiadnom prípade nejde  o nijakú vonkajšiu podobnosť.

Ale hľa, odlíšiť prefarbený letiaci F/A-18 od ruského bombardéra Su-34 nedokáže ani každý špecialista, najmä ak ide o veľkú výšku (je známe, že ruskí piloti v Sýrii lietajú vo výškach nad 4-5 km, aby vylúčili zásah z pozemných, ručných protilietadlových zbraní).

Ak všetko zosumarizujeme môžeme s určitosťou povedať, že naši „pravdepodobní partneri“ z USA pripravujú ďalšiu provokáciu proti Rusku v Sýrii.

Nie je vylúčené, že v najbližšom čase sa na internete objaví „amatérske“ video nízkej kvality, na ktorom ako keby ruské lietadlo zasadzuje úder nemocnici (škole, mešite, humanitárnemu konvoju, autobusu s utečencami...) – nepotrebné vyškrtnite. Podľa informácií z arabských médií americké F/A-18 už boli presunuté z Európy do Kataru na leteckú základňu Al Udeid (25°6'48"N   51°19'5"E).

A potom pôjde všetko po už odladenej schéme – hysterika západných médií, ignorovanie ruských námietok a nové sankcie proti Rusku a Sýrii. Nie je vylúčené ani zavedenie bezletovej zóny pre ruské a sýrijské lietadlá.

F/A-18 prefarbené na Su-34:

ZDROJ

11.10.2016

web site hosting

web hosting comparison services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

web site hosting

joomla site hosting

magento site hosting

drupal site web hosting

prestashop web site hosting