KNIHY V OBCHODOCH

23. novembra 2020 | METAFYZIKA, ZÁKLADY

Niektorí čitatelia sa nás pýtajú, prečo naše knihy nemôžu nájsť v kníhkupectvách. Nuž, odpoveď je jednoduchá. Dnes tie najväčšie siete kníhkupectiev zásobuje pár veľkoobchodných firiem. To by nebolo až také zvláštne, ale má to niekoľko špecifík. V prvom rade tieto distribučné firmy si k cene od vydavateľa prirátavajú automaticky „skromnú“ maržu vo výške napríklad 53%. Potom, ako sa kniha dostane do kamenných predajní, tak – samozrejme – aj tu musia pridať svoju maržu, ale tá spravidla nedosahuje úroveň monopolných dodávateľov.

Ak vezmete do úvahy výslednú cenu knihy na pulte predajní, tak tomu, kto knihu napísal a vydal sa dostane niečo do 1/3 ceny. Tento prepočet uvádzame iba ako orientačný, ale takto sme sa to dozvedeli v predajniach niektorých kníhkupcov.

Navyše, oficiálne „knižné dodávateľské zdroje“ nás nemajú v obľube, funguje zákulisná politika s cieľom presadiť svoje a – samozrejme – v neprospech nás.

Toto však nie je žiadna novinka, je to už dávno zavedený systém. Preto naše knihy najjednoduchšie dostanete objednaním si z našej stránky, prípadne na našich akciách – ale tých v tomto roku nebolo veľa – príčiny sú dobre známe.

Napriek tomu sa dnes situácia mení, v niektorých mestách si môžete naše knihy zakúpiť aj osobne v predajniach, teda nemusíte ich objednávať cez internet.

Naše knihy môžete nájsť tu:

Kníhkupectvo SVOJEŤ na Dunajskej ulici v Bratislave;

Údernícka 3 Petržalka, vopred však kontaktujte Rada na čísle 0910 185 489;

Predajňa BIOPOTRAVINY RAJ, Komenského 3, Košice.

Pracujeme na novej verzii našej stránky. Okrem iného by sa malo značne zjednodušiť aj objednávanie kníh.

Všetkým našim priaznivcom ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutia. Totalita už dlho nevydrží.

23.11.2020

NAŠI PARTNERI: