KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE

18. júla 2019 | METAFYZIKA, ZÁKLADY

Jedným z najviac používaných argumentov na zamietnutie čohokoľvek, čo sa nehodí do mainstreamu je notoricky známy výraz „konšpiračné teórie“. Možno to bude pre mnohých prekvapením, ale tento názov nevznikol nijako nevinne, sám od seba či nezávisle. Pozrime sa na túto tému bližšie.

Hoci tento článok bol napísaný v roku 2017, jeho obsah ostáva aktuálny.

V roku 2013 profesor Lance Dehaven-Smith – v predslove knihy kolegu, ktorú vydalo vydavateľstvo University of Texas Press – ukázal, že termín „konšpiračné teórie“ bol vyvinutý CIA ako prostriedok na podrazenie nôh kritikom správy Warrenovej komisie, ktorá uvádzala, že prezident Kennedy bol zabitý Oswaldom. Zavedenie tohto termínu bolo masovo podporované v médiách práve CIA. A – až do nedávna – slúžilo svojmu účelu.

Avšak teraz – v novembri 2017 – tí, ktorí boli kedysi nazývaní „konšpirační teoretici – sú rehabilitovaní, keďže sledovali prípad za prípadom počas toho, ako sa objavovali počas celého roka. Aby sme si to vyjasnili, nemáme na mysli bizarné, nedokázateľné, či pivné teórie, ktorým chýbajú akékoľvek dôkazy. Hovoríme o seriózne preskúmaných prípadoch, ktoré boli úmyselne „rozplynuté“ a zosmiešnené médiami ako nástrojom na potlačenie informácií a ochránenie papalášov.

Je iróniou, že rok 2017 je rokom, v ktorom sa ukázalo, že konšpirační teoretici majú pravdu, pretože mainstreamové médiá a vláda začali pretláčať konšpiračné teórie bez dôkazov na ich podporu.

Na ukážku rehabilitácie toho, aké majú dobré informácie uvedieme 10 najväčších konšpiračných teórií, ktoré sa v roku 2017 ukázali ako pravdivé.

1. Hollywood a politická elita boli usvedčení v bujnom a strašnom sexuálnom zneužívaní mužov, žien, aj detí.

Len za posledný rok sa snažili dobrí ľudia poukázať, že Pizzagate sa neodohrávala iba v niekoľkých reštauráciách v hlavnom meste, že myšlienka sexuálneho zneužívania elitou nebola na smiech. Ale každý, kto sa zmienil o sexuálnom zneužívaní v prostredí elity bol zosmiešňovaný pracovníkmi mainstreamových médií.

Tento výsmech sa odohrával napriek tomu, že bývalý hovorca Bieleho domu priznal, že znásilnil niekoľko malých chlapcov a že bol odsúdený do väzenia na rok. Tento výsmech bol napriek skutočnosti, že svedectvá tých, ktorí o tom hovorili a kričali o tom na plné hrdlo – celé desaťročia – boli brané ako keby hádzali hrach na stenu.

Tento rok to však je inak. Harvey Weinstein vo funkcii katalyzátora spôsobil, že bývalé obete vystúpili z tieňa a začali verejne menovať tých, ktorí ich znásilňovali, pričom do procesu sa už zapojila aj polícia. Americký národ sa dozvedel, že exponovaní zástupcovia hlavného mesta zaplatili milióny za umlčanie obetí ich očividného, nekontrolovateľného sexuálneho zneužívania.

Spoločnosti ako Walt Disney nebudú viac môcť najímať usvedčených pedofilov, keďže na tieto kauzy sa pozerá celý svet, ani šialení politici sa nebudú viac tešiť imunite pri znásilňovaní a drancovaní obetí. Rok 2017 sa stane známy ako začiatok protiútoku obetí.

2. Ovládanie počasia vyskočilo z úrovne „chemtrailovej“ konšpirácie do mainstreamovej reality, keď Kongres zahájil proces vypočúvania odborníkov na geoinžinierstvo.

Geoinžinierstvo konečne vstupuje do hlavných správ, keď Podvýbor amerického Kongresu pre Životné prostredie a Podvýbor pre Energetiku otvorili prvé vypočúvanie o vede, hoci až doteraz to celé bolo vo všeobecnosti označované ako „konšpiračná teória“ a vytláčané na okraj spoločnosti Pretoriánskou gardou mainstreamových médií, ktoré sú pod kontrolou a riadené mocenskou elitou oligarchov.

Kontroverzný predmet inžinierstva počasia – ktorý bol spopularizovaný a zjednodušený do termínu „chem-trails“ – vystupuje z tieňa do svetla na verejnosť prvý raz.

Vypočúvania Kongresu známe ako “Geoengineering: Innovation, Research, and Technology” boli navštevované členmi komisií Kongresu, ako aj predstaviteľmi ich „think tankov“, akademikmi, vedeckými výskumníkmi a prebiehali diskusie o budúcnosti geoinžinierskeho výskumu.

Počas prvého vypočutia sa diskutovalo o potenciálnej potrebe vytvoriť regulačnú štruktúru, v rámci ktorej by sa experimenty povolili v stanovenom rozsahu. Teraz tí, ktorí odmietajú fakt, že vláda je zapletená do geoinžinierstva, sa stanú konšpiračnými teoretikmi.

3. V auguste bolo zverejnených 20 000 dokumentov dokazujúcich, že Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) tajne spolupracovala, konšpirovala s chemickými firmami s cieľom vypustiť na verejnosť toxické zlúčeniny.

Vysokotoxické chemické zlúčeniny vyvinuté a vyrobené firmami Dow, Monsanto, DuPont a ďalšími firmami boli dodané na trh v dokonca oveľa väčších množstvách, pričom federálne agentúry to oficiálne povolili, čo bolo založené na podvodnom preukázaní bezpečnostných testov.

Dokumentácia o jedoch ukázala, že namiesto konania v prospech verejnosti a overení chemikálií, EPA zorganizovala tajnú schôdzu s chemickými spoločnosťami s cieľom zabezpečiť, že ich výrobky sa budú naďalej predávať.

Tajné stretnutia medzi EPA a chemickými firmami sú najbritkejším príkladom dlhodobých tajných dohôd na náklady ľudského zdravia a zdravého životného prostredia.

4. Americká mediálna magnátka Sally Quinn pripustila, že vykonávala okultné vraždenie ľudí – a bola za to pochválená.

Hoci jej manžel Ben Bradlee zomrel v roku 2014 – bol dobrým priateľom bývalého prezidenta J. F. Kennedyho a výkonným redaktorom novín Washington Post v rokoch 1968-1991 – Quinn-ová odvtedy venovala čas tomu, aby umožnila náhľad do očarujúceho života, ktorý žil kráľovský mediálny pár. Niektoré z praktík, ktoré opísala, by normálne mali byť opísané ako šialená konšpiračná teória práve takými médiami, ako je napríklad ich obľúbený Washington Post.

Ale Washington Post to v skutočnosti vychvaľoval.

V jej poslednej publikácii pod názvom “Finding Magic: A Spiritual Memoir,” Quinn-ová uvádza, že počas svojho života zabila minimálne troch ľudí. Tvrdí, že zatiaľ nikoho nezranila fyzicky, že silne verí v okultné záležitosti a že používala čarodejnice na ľudí, ktorí jej škodili.

Vážne.

5. Maistreamové médiá konečne priznali, že USA pomáhali teroristom v Sýrii.

V novembri BBC odvysielalo explozívnu reportáž potvrdzujúcu, že americké a spojenecké ozbrojené sily vedome pomáhali tisíckam bojovníkov ISIS.

Podľa tejto reportáže BBC:

BBC zverejnili odhalené detaily tajnej dohody, podľa ktorej stovky bojovníkov Islamského štátu so svojimi rodinami utiekli z Rakky priamo pred nosom americko-britskej koalície a kurdskej armády, ktoré kontrolujú mesto. V konvoji bolo aj niekoľko najznámejších členov organizácie IS a – napriek uisťovaniu – desiatky zahraničných bojovníkov. Niektorí z nich sa rozpŕchli po Sýrii, iní zase odišli až do Turecka.

Potom vyšetrovatelia v decembri potvrdili, že 97% zbraní používaných Islamským Štátom bolo ilegálne dodaných z USA a Saudskej Arábie.

Zbrane a munícia boli pôvodne kúpené Spojenými štátmi a Saudskou Arábiou, a potom rozdelené do povstaleckých skupín. Zatiaľ čo USA tvrdili, že bojujú proti ISIS, pravdou je, že ISIS bola jedna z povstaleckých skupín, ktorá bojuje proti Assadovi. Reportáž uviedla, že skoro všetky ich zbrane pochádzajú z tých, ktoré zakúpili USA a Saudská Arábia.

6. Americká Federal Reserve Bank (funguje ako Národná banka USA) bola v júni odhalená ako zložka americkej tajnej služby.

Dôverné účty vo FRB boli používané americkým Ministerstvom financií aj ďalšími ministerstvami „niekoľkokrát do roka na analýzu aktív centrálnych bánk Ruska, Číny, Iraku, Turecka, Jemenu, Líbye a ďalších krajín“ podľa reportáže agentúry Reuters, ktorá cituje viac ako dvanásť súčasných aj bývalých vysokopostavených amerických činiteľov.

„Americká centrálna banka udržiava v tajnosti informácie ohľadom týchto účtov. Ale podľa oficiálnych predstaviteľov, ktorí poskytli informácie Reuters, americké úrady pravidelne používajú „potrebu poznať“ utajené výnimky v službách Federálnej banky a jej kontraktov so zahraničnými Centrálnymi bankami.“

7. Odtajnené dokumenty dokázali konšpiráciu, ktorú plánovala a vykonala CIA ako Iránsky puč v r. 1953.

Novo odtajnené dokumenty pod názvom “Foreign Relations of the United States, 1952-1954, Iran, 1951–1954,”,” odhaľujú značný rozdiel medzi verziou amerického Ministerstva zahraničných vecí z r. 1989 o sprisahaní, ktoré popiera akúkoľvek účasť USA a britskej tajnej služby a skutočnosťou.

Memorandum riaditeľa CIA Allena Dullesa prezidentovi Eisenhowerovi z 1. marca 1953 slúži ako pripomenutie, že „eliminácia Mossadequa vraždou alebo inými prostriedkami bola použitá „ako metóda na obnovu väzieb s Iránom, obnovenie ropných rokovaní a zastavenie „prechodu ku komunistom“.

8. Miliardárska elita otvorenie priznáva požívanie krvi malých detí.

Kedysi reči konšpirátorských teoretikov – že boháči požívajú krv malých detí aby si predĺžili život – je teraz realitou a skutočným podnikaním v USA. Nie je to iba business, ale miliardári skutočne pripúšťajú svoju účasť v ňom.

Podľa reportáže Vanity Fair, firma Ambrósia – ktorá nakupuje krv od krvných bánk – má v súčasnosti asi 100 zákazníkov. Niektorí sú prominenti zo Silicon Valley – napríklad Peter Thiel, miliardár a poradca Donalda Trumpa.

9. CIA konšpirácia drogového obchodu je teraz ukazovaná ako seriál na History Channel.

A&E Networks adresovali úlohu vlády v drogovej vojne v štvordielnom dokumentárnom seriály na History Channel pod názvom „Americká vojna proti drogám“.

„Americká vojna proti drogám“ je hĺbkový výlet skrz päť desaťročí odkrývajúci, ako sa CIA – posadnutá udržiavaním Ameriky v bezpečí a bojujúca proti komunizmu – spojila s mafiou a drogovými obchodníkmi a prepravcami. Výmenou za podporu proti zahraničným nepriateľom, bolo týmto skupinám dovolené rozširovať ich drogový obchod v USA.

10. Mainstreamová veda ukázala schopnosť vitamínu C bojovať proti rakovine.

Podľa výskumníkov z Univerzity v Iowe, askorbát – derivovaný z vitamínu C – bol úspešne overený ako prostriedok zvyšujúci hladinu peroxidu vodíka v rakovinových bunkách, čo má za následok toxický efekt v rakovinových bunkách a zabíja rakovinové bunky, pričom vôbec nepoškodzuje normálne bunky – čo bolo preukázané na laboratórnych krysách. Výskumníci uzavreli, že vitamín C môže pôsobiť likvidačne na niektoré nádory.

Podľa vedcov, „Tieto výsledky ukazujú, že in vivo meranie katalázovej aktivity v nádoroch môže predpovedať, ktoré rakoviny budú reagovať na farmakologickú askorbátovú liečbu“. Akonáhle je presne určený druh rakoviny, ktorý môže byť zlikvidovaný vitamínom C vedci uzavreli, že „táto informácia môže byť použitá na určenie kombinácie terapií, ktoré môžu zvýšiť efektivitu liečenia nádorov so zvýšenou katalázovou aktivitou“. Inými slovami, extrémne vysoké dávky derivátu vitamínu C môžu byť potenciálne pridané ku konvenčnej liečbe rakoviny a zničiť viac rakovinových buniek.

V roku 2017 svet zistil, že pravda je určite zvláštnejšia ako fikcia keďže svetlo začalo presvitať cez temnotu. Dokázaním konšpirácií v roku 2017 môžeme optimistickejšie hľadieť do roku 2018, v ktorom sa svet začína prebúdzať.

Každá pravda prechádza cez tri stupne. Najskôr je vysmievaná. Potom je násilne potláčaná. Nakoniec je prijímaná ako samozrejmá.

Arthur Schopenhauer

Zdroj

19.07.2019

NAŠI PARTNERI: