skcsenderu

separatorUž tradične Vás pozývame na oslavy Letného Dňa Boha Perúna, ktoré sa budú konať v sobotu, 2. augusta 2014, t.j. Leta 7522. Sviatok budeme sláviť
na tom istom mieste ako posledné roky. No ako sme už avizovali, Oslava Dňa Perúna bude vyložene oslavou prastarého, Najväčšieho sviatku Boha Perúna v roku.
Platia teda tie isté pokyny ako doteraz. Namiesto rôznych cvičení však bude vytvorený voľný priestor na besedy, t.j. na otázky a odpovede na to, čo Vás zaujíma. Mnohí sa totiž ozývate, že by ste sa chceli pýtať oveľa viac, ako sa dá dozvedieť cez email.
Predpokladaný zraz je okolo obeda v sobotu na mieste, bude však potrebné nachystať všetko na oslavu. O 18:00 prevedieme spoločnú inštruktáž, sláviť začneme až potom.
Oproti predchádzajúcim rokom si prineste sviečky, ktorých úprava a spúšťanie na vodu počas osláv je tradičnou súčasťou sviatkov Boha Kupalu aj Boha Perúna. Vhodné sú malé, čajové. Viac si vysvetlíme na mieste.


V každom prípade príprava sviečok na púšťanie na vodu bude určite vhodnou a zaujímavou činnosťou pre deti, hoci je určená pre všetkých.

SLÁVA PERÚNOVI!