NATO VYTVORILO VOJENSKÝ SCHENGEN NA ÚTOK PROTI RUSKU

13. marca 2018 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, VOJENSTVO, VYŠLO INDE

Foto: Ministerstvo obrany RF

Tento prevzatý článok je veľmi krátky, ale rozmýšľajúcemu našincovi veľa napovie. Prečo začal taký celosvetový frontálny útok na slovenskú vládu? Samozrejme, že v žiadnom prípade nemienime podporovať vládu, ktorá stavia veľké továrne a vytvára pracovné príležitosti iba na Západnom Slovensku, ktorej minister má najväčšiu firmu na barbarský výrub našich lesov (mimochodom najmä štátnych, teda asi „jeho“), vládu, ktorá nemôže stavať fabriky na Východe, lebo veď tam nie je ani diaľnica (ktorú ona sama nedostavala) a navyše „stredoeurópsky tiger“ už dohasína (teda ešte skôr, ako došla diaľnica na Východ). Vládu, ktorá napriek sľubom priviedla na Slovensko základne NATO… Ale – ruku na srdce – nič sa nedeje náhodne. Čo dokáže pri uchopení – hoci aj dočasnej – výkonnej moci scientológ, dieťa prominentného komunistu, predsedu Odboru školstva na Okresom výbore Komunistickej strany Slovenska, ktorý má na svedomí mnoho zničených osudov učiteľov a učiteliek, ktorí neboli „spoľahliví“ z jeho komunistického zorného uhla pohľadu. Ktorého jeden dedo arizoval za Slovenského štátu a druhý posielal po vojne – ako veľký komunista – do gulagov nepohodlných protivníkov? Zamyslime sa nad tým v súvislosti s týmto článkom. Nič sa nedeje len tak, aj za krátky čas sa dá podpísať množstvo záväzných zmlúv… podľa zadaných inštrukcií. A mimochodom aj tak ďakujeme koalícii aj opozícii – veď bez nich by sme mali dostatok a neboli v NATO.

Ruské vojenské velenie prišlo k uzáveru, že vytvorenie takzvaného „vojenského Schengenu“ v Európe je nacielené na urýchlenie možnosti presunu vojsk k hraniciam Ruska.

Ako vysvetlil zástupca ministra obrany RF, generálplukovník Alexander Fomin, takéto riešenie sa stalo novou prioritou činnosti NATO. Fomin v interview pre časopis Красная звезда vyhlásil, že „novou prioritou činnosti vojensko-politického velenia NATO sa stalo zdokonaľovanie logistickej a dopravnej infraštruktúry vnútri Európy, vytvorenie tzv. „vojenského Schengenu“.

Poznamenal, že podstata „vojenského Schengenu“ spočíva v tom, aby bola možnosť presunu vojsk k ruským hraniciam v maximálne krátkom čase.

Zástupca ministra obrany RF uviedol, že pre operatívne rozmiestňovanie doplniteľných vojenských zoskupení v rôznych oblastiach Európy sa vytvárajú zásoby výzbroje, munície a vojenského materiálu vrátane potravín.

Teba doplniť, že v súčasnosti koordinačné centrá existujú v Estónsku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Litve, Lotyšsku, Bulharsku a Slovensku.

Portál Правда.Ру už uviedol, že podľa informácií z vojensko-diplomatického zdroja v Bruseli, hlavy ministerstiev obrany štátov NATO na stretnutí v Bruseli odobrili vytvorenie veliteľského štábu na zabezpečenie presunu vojsk a prostriedkov v Európe.

Autorom myšlienky je bývalý veliteľ pozemných vojsk USA v Európe generálporučík Ben Hodges. Podľa jeho slov, spojenecké vojská a vojenská technika musia byť schopné premiestňovať sa po území kontinentu tak rýchlo ako migranti.

Podľa slov Hodgesa, to „je neuveriteľne zložitý proces v mnohých krajinách – pridelenie povolenia na premiestnenie vojsk, výzbroje, munície, dokonca prostých, pravidelných humanitárnych konvojov“.

ZDROJ

14.03.2018

NAŠI PARTNERI: