NECHCEME VOJNU!

26. marca 2015 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), PONÍMANIE, UDALOSTI

Bratislava, Slavín 4. apríla 2015: NECHCEME VOJNU! CHCEME MIER!

Bratia Slovania,

Nastal čas činov. Sú sily, ktoré by nás chceli vtiahnuť do vojny proti našim bratom. Na Ukrajine prebieha krutá, bratovražedná vojna, v ktorej zomierajú nevinní ľudia. Ak sa nepostavíme jednoznačne za správnu vec – spoločnú vec Slovanov – onedlho tu už nemusíme byť vôbec.

Túto akciu organizujú ľudia, ktorí sa neboja vyjadriť svoju slovanskú spolupatričnosť. Podporme ich. No nezabúdajme na Zdravomyslie. Títo ľudia už organizovali podobnú akciu v Košiciach, no našli sa takí, ktorí sa ju snažili využiť na svoje ciele. Dnes treba dvojnásobne zvažovať čo, kto a ako. Stáva sa, že niekto volá vzdorovať, no pritom iba chytá do americkej siete… koho platia americké firmy sotva povedie ľud k jednote Slovanov.

Pôvodná pozvánka je na tejto stránke. A tu je text:

Vážení občania SR, vážení priatelia!

Charta 2015 Vám všetkým s potešením oznamuje, že náš zámer, na Bratislavskom Slavíne spoločne osláviť 70. výročie oslobodenia nášho hlavného mesta, Bratislavy, Sovietskou armádou, sa stretol s veľkou odozvou signatárov CHARTY 2015 i občanov z celej Slovenskej republiky.

Po doterajších prípravách a rokovaniach sme sa zatiaľ dohodli na nasledujúcom pláne organizácie našej účasti na podujatí:

Oslavy sa začnú na Slavíne v Bratislave v sobotu 4.apríla 2015 o 13.00 hodine. Pevne veríme, že za prítomnosti ministra zahraničných vecí Ruskej federácie, pána Sergeja Lavrova. Na miesto oslavy a vzdania holdu padlým hrdinom Červenej armády sa okrem občanov Bratislavy dostavia občania aj z iných miest a obcí celej Slovenskej republiky.

V nasledujúcom zozname uvádzame mestá, z ktorých sa nám podarilo zabezpečiť prevoz autobusmi a mená kontaktných osôb, u ktorých sa prihlásite, aby ste si rezervovali miesto v autobuse.

Poprad: Strana Slobodné Slovensko, Matúš Alexa, t.č. : 0917 245 660

Prešov: Patrik Tomič, t.č.: 0917 178 779

Humenné: Strana práce, Andrej Vaľo, t.č.: 0903 911 200

Svidník: Peter Nastišin, t.č.: 0917 246 371

Banská Bystrica: Strana Právo a spravodlivoisť, Peter Puškár, t.č.: 0904 340 167

Zvolen, pán Francisc Blazsek, t.č.: 0911 100 505

Košice: Signatári a priaznivci CHARTY 2015, komunisti MO Komunistickej strany Slovenska a občianska verejnosť Košíc a okresu Košice-okolie pocestuje do Bratislavy vlakom, alebo individuálne po vlastnej osi. Stretnutie tých, ktorí pocestujú vlakom je v sobotu dňa 4. apríla ráno o 04.50 hod. pred železničnou stanicou v Košiciach. Cesta bude spoločná  vlakom IC 400 Regio Jet, ktorý odchádza z Košíc o 5 hod.17 min. s príchodom do Bratislavy o 10 hod. 10 min. (Zabezpečte si lístky vopred v triede Standard za 9,- € pre cestu tam. Je ešte 208 voľných miest). Preprava v Bratislave zo železničnej stanice na Slavín individuálne. Odporúčame spoje MHD Dopravného podniku mesta Bratislavy. Podrobnejšie informácie na tel. čísle: 0905 618714, Mgr. Peter Nišponský, tajomník CHARTY 2015.


Samozrejme, že ďalšie údaje budú pribúdať, my ich budeme spracovávať a včas Vás o zmenách informovať na stránke CHARTY 2015 na linku: ttp://www.charta2015.com/news/bratislava-slavin-4-aprila-2015-nechceme-vojnu-chceme-mier/.

Veríme, že sa nájdu aj ďalšie mestá a obce na Slovensku, ktoré sa iniciatívne pripoja k našej spoločnej akcii.

Každý, kto sa podujme vybaviť autobus, alebo zohnať sponzorský príspevok na jeho prenajatie, nech volá na číslo: 0904 859 130, MUDr. Andreja Janca, hovorcu Charty 2015.

Nezabudnite si prosím priniesť so sebou do Bratislavy a na Slavín transparenty, vlajky, heslá, letáky vyjadrujúce náš odpor k NATO, militarizmu, zbrojeniu, fašizmu a vojne, i tie, ktoré podporujú mier, spoluprácu medzi národmi a našu vďaku za oslobodenie.

Nezabudnite tiež na megafóny, píšťalky, trúbky a iné zvukové nástroje, aby sme mohli nahlas vyjadriť náš nesúhlas s politikou vojny, s politikmi militarizmu a vojnovými štváčmi. Na Slavíne ich však nepoužijeme! Slavín je príliš dôstojným miestom, aby sme ho takýmto spôsobom zneuctili. Použijeme ich však na následnej akcii v meste o mieste a čase ktorej Vás budeme dodatočne informovať.

Tiež nezabudnite na dokumentačné zariadenia, fotoaparáty, kamery nahrávače a podobne, aby sme mohli hlas ľudu na Slavíne zadokumentovať a ukázať neskôr politikom vojny a vojnovým štváčom, čo si o nich Slovensko myslí.

O nových informáciách, prípadných zmenách a detailoch Vás budeme priebežne informovať.

SLOVENSKO PROTI VOJNE! SLOVENSKO NA NOHY!

NAŠI PARTNERI: