ODPOVEĎ RUSKA NA ŠÍRENIE SYSTÉMOV PVO USA PO SVETE

4. marca 2018 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, VOJENSTVO, VYŠLO INDE

Prinášame vám prevzatý článok na aktuálnu – vojenskú tému. USA aj so svojimi spojencami z NATO – medzi nimi aj bratislavskou vládou – sa dlhodobo pripravujú na útok na Rusko. Naši ľudia by mali mať jasnú predstavu o čo ide a čo nás – v prípade vojny – čaká. Veď aj my sme v NATO a máme letiská, ktoré sú zapojené do globálnych komponentov amerického útočného systému. A predsa každý vie, že nebezpečné základne sa vo vojne jednoducho a najmä prioritne likvidujú.

Článok je písaný pre ruského čitateľa, teda tomu zodpovedá aj jeho štruktúra – tú sme ponechali v pôvodnom stave.

Raketový letecký komplex KINDŽAL sa už dnes používa v bojovo-testovacom režime v Južnom vojenskom okruhu. Táto lokalita nie je vybraná náhodne, keďže vo vodách Čierneho mora plávajú americké torpédoborce triedy Arleigh Burke so systémami Aegis. Teraz však proti raketám KINDŽAL sú akékoľvek systémy PRO a PVO námorníctva USA zbytočné – tvrdí vojenský expert Alexej Leonkov.

Raketový letecký komplex Kindžal je už dnes nasadený v Južnom vojenskom okruhu.

Okrem Kindžalu sa do ruskej armády aktívne zavádza aj hyperzvukový raketový komplex AVANGARD, ktorý už začali vyrábať v sériovo. A pretože nikto okrem nás dnes nemá hyperzvukové zbrane, všetky pozičné lokality americkej PRO, námorné zoskupenia a armádne skupiny v skutočnosti nemajú žiaden význam – tvrdí vojensko-diplomatický zdroj RIA Novosti. Podľa jeho názoru, Američania musia proste tento fakt uznať, sadnúť si za rokovací stôl a dohovoriť sa o globálnej bezpečnosti.

„Treba rozumieť tomu, že celá prezentácia nových druhov našich zbraní z 1. marca je vyvolaná nezadržateľným rozširovaním amerických systémov PRO a postúpením k našim hraniciam na zemi aj po mori. Všetko toto bolo podané ako dôstojná odpoveď rastúcej hrozbe pre Rusko. Okrem toho, v novej jadrovej doktríne sa tejto otázke venovala mimoriadna pozornosť.

Západní analytici počítali s tým, že nové zbrane nepripravujeme – okrem balistických rakiet, s ktorými sa už naučili bojovať. Ale dokázali sme ich prekvapiť. Hyperzvukovými technológiami sa v minulosti zaoberalo niekoľko krajín, medzi ktorými sa okrem nás nachádza Veľká Británia, Čína a USA. Američania v rámci svojej globálnej koncepcie vyvíjali naraz niekoľko projektov, ale my sme ich aj tak predbehli“ – zdôrazňuje expert ФБА «Экономика сегодня».

MOŽNOSTI KINDŽALU

Podľa slov experta sa raketový letecký komplex Kindžal už dnes používa v bojovo-testovacom režime v Južnom vojenskom okruhu, pričom táto lokalita nebola vybraná náhodne. Do Čierneho mora dosť často vchádzajú americké torpédoborce triedy Arleigh Burke so systémami Aegis na palube.

Okrem toho v južnom smere je na území Rumunska umiestnený aj komponent globálnej PRO USA. Inými slovami, je to jeden z najnebezpečnejších smerov, odkiaľ môžu vyštartovať rakety. Ale teraz – proti Kindžalom – sú akékoľvek systémy PRO a PVO jednoducho zbytočné.

„Hlavnou úlohou komplexu Kindžal je boj s vojenskými plavidlami, čo aj Vladimír Putin ukázal v prezentácii. Raketa štartuje z veľkej výšky, kam ju dopraví modernizované lietadlo Mig-31. Po štarte raketa doslovne za niekoľko sekúnd vstupuje do zásahovej zóny cieľa a zasadzuje vertikálny úder PRI RÝCHLOSTI 10 MACHOV.

Uhol útoku pritom vytvára v podstate 90°, čo nuluje význam akéhokoľvek systému PVO a RLS sa stávajú zbytočné vďaka vysokým rýchlostiam“ – zhrnul Alexej Leonkov.

Ako už predtým oznámili Letecko-Kozmické Sily RF, počas testov na polygónoch Ministerstva obrany RF boli VŠETKY štarty hyperzvukových rakiet zakončené presnými zásahmi určených cieľov.

Autor: Andrej Petrov

04.03.2018

NAŠI PARTNERI: