Akcie
skcsenderu

separator

 


Bratislava, Slavín 4. apríla 2015: NECHCEME VOJNU! CHCEME MIER!

Bratia Slovania,

Nastal čas činov. Sú sily, ktoré by nás chceli vtiahnuť do vojny proti našim bratom. Na Ukrajine prebieha krutá, bratovražedná vojna, v ktorej zomierajú nevinní ľudia. Ak sa nepostavíme jednoznačne za správnu vec – spoločnú vec Slovanov – onedlho tu už nemusíme byť vôbec.

Túto akciu organizujú ľudia, ktorí sa neboja vyjadriť svoju slovanskú spolupatričnosť. Podporme ich. No nezabúdajme na Zdravomyslie. Títo ľudia už organizovali podobnú akciu v Košiciach, no našli sa takí, ktorí sa ju snažili využiť na svoje ciele. Dnes treba dvojnásobne zvažovať čo, kto a ako. Stáva sa, že niekto volá vzdorovať, no pritom iba chytá do americkej siete... koho platia americké firmy sotva povedie ľud k jednote Slovanov.

Pôvodná pozvánka je na tejto stránke. A tu je text:

Vážení občania SR, vážení priatelia!

Charta 2015 Vám všetkým s potešením oznamuje, že náš zámer, na Bratislavskom Slavíne spoločne osláviť 70. výročie oslobodenia nášho hlavného mesta, Bratislavy, Sovietskou armádou, sa stretol s veľkou odozvou signatárov CHARTY 2015 i občanov z celej Slovenskej republiky.

Po doterajších prípravách a rokovaniach sme sa zatiaľ dohodli na nasledujúcom pláne organizácie našej účasti na podujatí:

Oslavy sa začnú na Slavíne v Bratislave v sobotu 4.apríla 2015 o 13.00 hodine. Pevne veríme, že za prítomnosti ministra zahraničných vecí Ruskej federácie, pána Sergeja Lavrova. Na miesto oslavy a vzdania holdu padlým hrdinom Červenej armády sa okrem občanov Bratislavy dostavia občania aj z iných miest a obcí celej Slovenskej republiky.

V nasledujúcom zozname uvádzame mestá, z ktorých sa nám podarilo zabezpečiť prevoz autobusmi a mená kontaktných osôb, u ktorých sa prihlásite, aby ste si rezervovali miesto v autobuse.

Poprad: Strana Slobodné Slovensko, Matúš Alexa, t.č. : 0917 245 660
Prešov: Patrik Tomič, t.č.: 0917 178 779
Humenné: Strana práce, Andrej Vaľo, t.č.: 0903 911 200
Svidník: Peter Nastišin, t.č.: 0917 246 371
Banská Bystrica: Strana Právo a spravodlivoisť, Peter Puškár, t.č.: 0904 340 167
Zvolen, pán Francisc Blazsek, t.č.: 0911 100 505
Košice: Signatári a priaznivci CHARTY 2015, komunisti MO Komunistickej strany Slovenska a občianska verejnosť Košíc a okresu Košice-okolie pocestuje do Bratislavy vlakom, alebo individuálne po vlastnej osi. Stretnutie tých, ktorí pocestujú vlakom je v sobotu dňa 4. apríla ráno o 04.50 hod. pred železničnou stanicou v Košiciach. Cesta bude spoločná  vlakom IC 400 Regio Jet, ktorý odchádza z Košíc o 5 hod.17 min. s príchodom do Bratislavy o 10 hod. 10 min. (Zabezpečte si lístky vopred v triede Standard za 9,- € pre cestu tam. Je ešte 208 voľných miest). Preprava v Bratislave zo železničnej stanice na Slavín individuálne. Odporúčame spoje MHD Dopravného podniku mesta Bratislavy. Podrobnejšie informácie na tel. čísle: 0905 618714, Mgr. Peter Nišponský, tajomník CHARTY 2015.

Samozrejme, že ďalšie údaje budú pribúdať, my ich budeme spracovávať a včas Vás o zmenách informovať na stránke CHARTY 2015 na linku:
ttp://www.charta2015.com/news/bratislava-slavin-4-aprila-2015-nechceme-vojnu-chceme-mier/.

Veríme, že sa nájdu aj ďalšie mestá a obce na Slovensku, ktoré sa iniciatívne pripoja k našej spoločnej akcii.

Každý, kto sa podujme vybaviť autobus, alebo zohnať sponzorský príspevok na jeho prenajatie, nech volá na číslo: 0904 859 130, MUDr. Andreja Janca, hovorcu Charty 2015.

Nezabudnite si prosím priniesť so sebou do Bratislavy a na Slavín transparenty, vlajky, heslá, letáky vyjadrujúce náš odpor k NATO, militarizmu, zbrojeniu, fašizmu a vojne, i tie, ktoré podporujú mier, spoluprácu medzi národmi a našu vďaku za oslobodenie.

Nezabudnite tiež na megafóny, píšťalky, trúbky a iné zvukové nástroje, aby sme mohli nahlas vyjadriť náš nesúhlas s politikou vojny, s politikmi militarizmu a vojnovými štváčmi. Na Slavíne ich však nepoužijeme! Slavín je príliš dôstojným miestom, aby sme ho takýmto spôsobom zneuctili. Použijeme ich však na následnej akcii v meste o mieste a čase ktorej Vás budeme dodatočne informovať.

Tiež nezabudnite na dokumentačné zariadenia, fotoaparáty, kamery nahrávače a podobne, aby sme mohli hlas ľudu na Slavíne zadokumentovať a ukázať neskôr politikom vojny a vojnovým štváčom, čo si o nich Slovensko myslí.

O nových informáciách, prípadných zmenách a detailoch Vás budeme priebežne informovať.

SLOVENSKO PROTI VOJNE! SLOVENSKO NA NOHY!

web site hosting

web hosting comparison services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

web site hosting

joomla site hosting

magento site hosting

drupal site web hosting

prestashop web site hosting