PREČO USA VYTVORILI ISIL

29. júna 2017 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, VOJENSTVO, VYŠLO INDE

Situácia v Sýrii sa dostáva do rozhodujúcej fázy, Američania túto vojnu prehrajú. Ale príbeh vytvorenia ISIL pre riešenie lokálnych problémov – v tomto prípade v Sýrii – je názornou ukážkou toho, ako USA fungujú. Naša B/A elita sa rozplýva nad možnosťou stať sa „jadrom EÚ“, ale práve tam už čaká pripravený ďalší ISIL – utečenci z Afriky. USA nerobí nič zbytočne – veď všetky investované prostriedky sa musia raz vrátiť. Investícia do utečencov sa čoskoro dostane do realizačnej fázy. Nuž a naša B/A strana a vláda hrdinsky priberá aj k nám jednotku takýchto ISIL neďalekej budúcnosti. Všetko ostane rovnaké, len meno je iné…

Aby sme neostali v naivnej nevedomosti, znovu ponúkame pohľad z druhej strany barikády… bohužiaľ, lebo my sme u Američanov. A to dobrovoľne.

ZDROJ

Boli oznámené nové fakty o pomoci USA teroristom v Afganistane. Verejnosti ich oznámila hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej Federácie Mária Zacharová. Ruskú agentúru zaujala podozrivá aktivita vojakov na východe Afganistanu. Objavili sa svedectvá o vrtuľníkoch bez výsostných znakov, ktoré tam dopravujú bojovníkov ISIL a aj ich výzbroj.

Vďaka takejto podpore teroristi obsadzujú nové a nové územia. V súčasnosti sa im podarilo ovládnuť veľkú časť dôležitého jaskynného komplexu v provincii Nangarhar.

Zacharová povedala: „Poslanec dolnej komory parlamentu Afganistanu, pán Kadyr – predstaviteľ kmeňov, ktorých ozbrojené zložky bránia tento komplex – verejne vyhlásil, že horeuvedené vojenské vrtuľníky patria Američanom“.

Ale americké aktivity už odhaľujú aj iné krajiny. Dnes bolo oznámené, že Teherán je pripravený zverejniť dôkazy o priamej podpore teroristov Islamského štátu zo strany USA. Vláda potvrdila, že môže oznámiť lokality, kde došlo k odovzdávaniu zbraní, zásob a liekov bojovníkom ISIL.

Nedávno bývalý prezident Afganistanu Hamid Karzai poskytol Fox News exkluzívne interview, v ktorom ostro kritizoval operácie USA v jeho krajine. Podľa jeho názoru, USA nebojujú proti terorizmu, ale práve oni vytvorili ISIL a sú jeho verným spojencom. Uviedol, že stále mu prichádzajú hlásenia o vrtuľníkoch bez výsostných znakov, ktoré sa objavujú nad ich územím a ktoré zhadzujú bojovníkom zbrane. Podľa slov Karzaia, objavovanie sa týchto vrtuľníkov „musí vysvetliť USA“.

Portál „Правда.Ру“ požiadal o komentár Michaila Alexandroviča, vedúceho experta Centra vojensko-politických výskumov MGIMO, doktora politických vied:

Prichádza čoraz viac a viac priamych faktov o tom, že Amerika koordinuje činnosť ISIL, že oni aktivizujú svoju činnosť tam, kde to potrebujú Američania. Je to zvláštne, ale s celým svetom bojuje jedna krajina, ktorú nikto nedokáže priviesť k rozumu. Ako sa vy pozeráte na posledné správy?

Už dávno som hovoril, že USA vytvorili ISIL preto, aby riešil ich geopolitické problémy v Sýrii. My USA už dlhý čas nazývame partnermi, hovoríme o spoločnom boji proti terorizmu. Klamali sme samých seba, dezorientovali spoločnosť, a to ako našu, tak aj medzinárodnú. Bolo treba hneď poukázať na rolu USA pri vytvorení ISIL, že to oni podporujú teroristov, cvičia ich bojovníkov, že oni iba imitujú boj, ale v skutočnosti im zhadzujú zbrane, dovoľujú im obchodovať s ropou. Vedú zákulisnú, dvojitú hru.

To, že ISIL začali premiestňovať práve do Afganistanu je absolútne pochopiteľné. Taliban je národným hnutím Afganistanu, Talibanci nás, Rusko, dokonca ani susedné krajiny nikdy neohrozovali. Oni sa zmocnili Afganistanu, oslobodili svoju Vlasť od modžahedov. Nás z Afganistanu vyhnali modžahedi a Talibanci zničili modžahedov, ale nikdy neprekročili svoju hranicu.

USA nás použili, usadli sa v Afganistane, vytvorili tam základne proti nám a proti Číne. A teraz oni chcú ISIL zo Sýrie premiestniť tam, aby začal terorizovať našu Strednú Áziu a Čínu v ich Sinzian-Ujgurskom autonómnom okruhu. Redislokujú tam ISIL, aby začal bojovať proti Talibanu. A potom, ako sme my začali podporovať Taliban v boji proti ISIL, Američania nás začali obviňovať, že podporujeme medzinárodných teroristov.

Predpokladám, že teraz musíme vyškrtnúť Taliban zo zoznamu teroristických organizácií a poskytnúť mu vojenskú pomoc proti USA. Presne tak, ako USA pomáhali modžahedom, keď im dodávali Stingery.

Vyzerá to tak, že pomocou ISIL plánujú zdržiavať Irán, Afganistan, Rusko, Pakistan, Filipíny… USA zaujímajú krajiny nie iba geopoliticky, ale aj z pohľadu nerastných zdrojov. Vtrhávajú tam, kde sa dá priživiť na zemnom plyne, rope… To je ich plán? Začína sa teraz meniť?

ISIL bol vytvorený nato, aby zvrhli režim Bašara Asada cudzími rukami, a potom tam vstúpili sami pod zámienkou boja proti ISIL. Oni ho vytvorili, on začal úspešne bojovať proti Bašarovi Asadovi. Keď sme sa my zamiešali vysvitlo, že ISIL nemôže vyhrať. USA začali namiesto ISIL vytvárať novú sýrsku armádu, pretože ISIL sa zdiskreditoval a na Západe ho nikto nebude viac podporovať. Dokonca aj oni sami sa boja povedať, že americké tajné služby sú spojencami ISIL.

My sme ich plán skorigovali. Inak by už dávno režim Bašara Asada zvrhli a potom by nasmerovali ISIL na Irán. Destabilizovali by ho, a potom by pokračovali ďalej – k nám do strednej Ázie a na Kaukaz. To bola ich dlhodobá stratégia. My sme ju zastavili. Ale oni teraz chcú svoj plán zrealizovať inak. Snažia sa premiestniť ISIL do Afganistanu, odkiaľ zaútočí na Strednú Áziu.

Američania nemajú čo v Afganistane robiť, treba ich stade vybiť preč. Iba tam škodia. Situácia v Afganistane sa nijako neupokojí. Sú tam už 10 rokov a pokračujú vo vedení vojny. Rastie tam aj drogový obchod, a teraz sa tam objaví pod ich krídlom ISIL.

To, že ISIL vyšiel spod kontroly USA sú bájky? ISLI bojuje za peniaze, ale veď v ich sponzorovaní pokračujú na základe pokynov USA arabské monarchie.

Áno, ale oni sami naozaj nechcú na to vydávať svoje peniaze, preto to robia cez islamských „Bratov moslimov“, ktorí sídlia v Londýne. Oni sú partnermi ISIL. A naša úloha je toto od začiatku odhaľovať, poukazovať na mrzkú úlohu USA v tomto všetkom.

Ak by sme si predstavili, že v Bezpečnostnej Rade OSN vyjde Rusko s otázkou priamej agresie USA proti vojskám Sýrie, alebo predložíme dôkazy o ich sponzorovaní, o partnerstve s ISIL, ako sa to skončí? Väčšina členov Bezpečnostnej Rady si nikdy nedovolí vystúpiť proti USA, dokonca si nebudú môcť dovoliť sa ani zdržať hlasovania. Vyzerá to tak, že iba predemonštrujeme nepotrebnosť OSN?

OSN je aj tak zbytočné, to je všetkým už dávno jasné. Túto otázku treba vniesť na rokovanie. Je to javisko, kde možno demaskovať USA. V Sýrii treba konať tvrdo, zaútočiť na celú proamerickú opozíciu. Treba proti ním viesť raketové aj bombové údery. Vybíjať odtiaľ všetky proamerické sily okrem tureckých. Turci zatiaľ dodržiavajú všetky dohody s nami.

Teda iba reálne bojové operácie?

Jednoznačne. Američania rozumejú iba sile. Až keď dostanú úder po mozgu, až vtedy začnú s nejakými normálnymi rokovaniami. A ak iba zrušíme memorandum, potom zase obnovíme memorandum – to je absolútne neseriózne.

29.06.2017

NAŠI PARTNERI: