RUSKÉ FILMY

28. augusta 2014 | ČLÁNKY BEZ KATEGÓRE - LADU A SKLADU

rf_02.jpg

Niektorí sa nás pýtate, či vám nemôžeme poradiť nejaké ruské filmy. Pravda je, že záplava amerických brakov už úplne z demokratických štátov vytlačila ruskú kinematografiu. V tomto prípade myslíme pod termínom „demokratické“ presne to, čo zadefinoval ešte Platón vo svojom diele ÚSTAVA, teda vlastný, pôvodný význam toho slova.

Ak už máte dosť filmov, kde hlavní hrdinovia sú buď černosi alebo rozliční miešanci, kde „normálne“ vzťahy sú homosexuálne, kde uvidíte len príbehy o hromadení peňazí ako hlavného boha, zverské zločiny či snahy o osobný prospech či športový sex, skrátka filmy, kde všetko čo je tradične slovanské je ukazované ako nenormálne, tak ruská kinematografia vás určite poteší.

V ruských filmoch uvidíte totiž presne takých prirodzených ľudí, akých môžete stretnúť na uliciach aj našich miest a dedín… teda zatiaľ. No aj toto už začína zo Slovenska miznúť.

Dnes vám prinášame niekoľko tipov na skutočne dobré ruské filmy, no ruská kinematografia produkuje veľmi veľa filmov. Z nášho pohľadu v ničom nezaostávajú za americkou produkciou. Ba práve naopak – sú oveľa hodnotnejšie.

V súvislosti s brainwashingom zameraným na diskreditovanie všetkého slovanského – v tejto fáze ponižovaním všetkého ruského – nebude od veci si uviesť niekoľko postojov naozaj známych ľudí. Odporúčame vám si pozrieť interview s ruským občanom menom Gérard Depardieu, ktoré bolo nedávno odvysielané na kanále Rossia 24 pri príležitosti jeho prvého filmu natočeného už iba v Rusku.Depardieu okrem iného hovorí, že hoci na Západe – najmä v USA – veľa hovoria o slobode, v skutočnosti ani nevedia čo to je. Skutočná sloboda je – podľa Depardieu – v dnešnom Rusku. Známe sú aj prípady takých hviezd ako Mickey Rourke či Steven Seagal. Rourke si napríklad nedávno vystál radu v moskovskom nákupnom centre, kde predávali obmedzenú sériu tričiek s obrazom Putina, pričom médiám povedal, že za žiadne peniaze by si ho nekúpil, ak by ho osobne nepoznal a nepovažoval ho za správneho človeka. Rourkemu aj Seagalovi bolo v USA demokraticky dôrazne odporúčané – teda boli varovaní – aby si svoje názory na Rusko nechali pre seba. Čo na to povedať? Už vari iba to, že USA naozaj bude bojovať za ťažbu bridlicového plynu v Donecku do posledného Ukrajinca…

Predtým, než prejdeme na hrané filmy vám odporúčame si pozrieť dokumentárny film rovnako z dielne Rossia 24 o Banderovi a jeho „stopách“ na Majdane v Kyjeve. Hoci takýchto materiálov je na internete dostatok, vybrali sme tento. Našim občanom – najmä mládeži – je naozaj potrebné vedieť, potomkov koho USA a Západná Európa priviedla k moci na Ukrajine násilným štátnym prevratom.

Tento článok píšeme po radostnej príležitosti oznámenia, že Armáda Doneckej republiky prešla od aktívnej obrany formou malých špeciálnych diverzných jednotiek do armádneho protiútoku s cieľom vytlačiť všetkých fašistov z ruských oblastí Juhovýchodu. Okrem toho deň po oficiálnom oznámení o protiofenzíve sa v nedeľu 24. augusta uskutočnil na námestí v Donecku pochod zajatých fašistov a ukážka zničenej bojovej techniky Ukrofašistov.

rf_05.jpg
Reakcia Západu nedala na seba dlho čakať. Oficiálny predstaviteľ Európskej zahraničnopolitickej služby vyhlásil novinárom 25. augusta v Bruseli, že EÚ rozhodne odsudzuje „Pochod zajatých ukrajinských vojakov“ v uliciach Donecka. Je to – podľa názoru Bruselu – neprípustné a je to zároveň porušením medzinárodného práva, v súlade s ktorým nikto nesmie byť nútený k chovaniu ponižujúcemu dôstojnosť“.
Nuž dobre, toto sa Bruselu nehodí, ale použitie armády s ťažkou technikou a letectvom proti vlastnému civilnému obyvateľstvu – hrubé porušenie Ženevských konvencií a teda aj medzinárodného práva – vrátane nasadzovania medzinárodne zakázaných bômb či hlavíc s kazetovými hlavicami, fosforové bomby, znásilňovaním a zabíjaním žien a detí, bombardovaním a delostreleckým obstrelom vrátane húfnic a mínometov škôl, škôlok, nemocníc, obytných štvrtí s domami alebo rodinnými domami či starobincov je povolený „šport“ Ukrofašistov. V rámci tohto „športu“ Ukrofašisti navádzajú delostreleckú paľbu napríklad na zoskupenia mobilných telefónov, bez ohľadu na to, že to môže byť zoskupenie civilných občanov. Takto napríklad zaútočili na domov dôchodcov, kde zahynulo veľa dôchodcov iba preto, lebo mali mobily a neboli schopní ujsť spod obstrelu. Toto EÚ akosi nevidí. No aby bolo jasné, vojaci Ozbrojených síl sebaobrany Novorusi ponechávajú v zajatí iba tých zajatcov, ktorí sa previnili útokmi proti civilnému obyvateľstvu. Obyčajných vojakov z radov pravidelnej armády prepúšťajú k rodinám, dokonca hneď po zajatí oznamujú túto informáciu ich manželkám či iným členom rodín telefonicky.
Paradoxom je, že „Veľká priateľka Ukrajiny“ – ako Merkelovú nazval fašistický prezident Porošenko – mu oduševnene navrhla, aby zaviedli federalizovaných systém vlády a zaručili používanie ruského jazyka v krajine. Hoci to znie až geniálne rozprávkovo – IBA tieto dve požiadavky mali obyvatelia Juhovýchodu na začiatku ako svoje požiadavky – zavedenie federácie a umožnenie používanie ruského jazyka. Ale IBA toto stačilo Ukrofašistom z Majdanu na spustenie trestnej vojenskej výpravy proti Juhovýchodu.
Pri začiatku protifašistických osláv na námestí Donecka presne o druhej hodine popoludní z hlavnej tribúny pred pochodom zajatcov zaznelo niekoľko horkých slov: „Teraz uvidíte ľudí, ktorí zabíjajú nás a obstreľujú naše mesto. A ešte títo ľudia zabili v nás Ukrajincov. Odteraz sme Rusmi!“
Na krátkom mítingu – stále hrozil delostrelecký útok Ukrofašistov – prehovoril aj hlavný veliteľ Ozbrojených síl Doneckej národnej republiky Alexander Zacharčenko. Oznámil novinku, ktorej sa ľudia spočiatku obávali uveriť:
„Včera sme začali protiútok. Približne 4 000 vojakov sa dostalo do kotla pod Ambrosiovkou. Tu ste uvideli vystavenú zhorenú vojenskú techniku. No tej je desaťkrát viac. Jednoducho tu všetko nemôžeme priviesť. Chcem vysloviť poďakovanie matkám a otcom mojich vojakov, bojovníkov. Za to, že vychovali takýchto ľudí. Sú to hrdinovia. Videl som, ako sa 18 ročný mládenec hodil pod tank s granátmi. Vďaka našim dedom a pradedom sa správnu výchovu. Hlboko sa vám klaniam“.
Ostáva len smutne vzdychnúť ako dopadne v takejto skúške naša mládež…
Ale ak už je reč o tých, ktorí bojujú na bývalej Ukrajine proti fašizmu, tak spomeňme aj zahraničných dobrovoľníkov. Už vieme, že udatne bojuje viac ako 250 členná srbská jednotka, no málokto vie, že medzi zahraničnými dobrovoľníkmi sú aj profesionáli z Francúzska.


Ako hovoria samotní Francúzi, ich hlavným cieľom je boj so svetovým imperializmom globalistov. Keď bránia barbarsky likvidovaných obyvateľov Novorusi tak bojujú za Francúzsko, odkiaľ prišli. Čo je veľmi dôležité, sú to všetko skúsení bojovníci, ktorí slúžili v elitných jednotkách francúzskej armády v horúcich bodoch po celej zemeguli a z ktorých mnohí majú štátne vojenské vyznamenania.

Vyzerá to tak, že na bežných Francúzov sa je možno spoľahnúť. Veď statočne bojovali aj u nás v Slovenskom národnom povstaní, keď predstavovali hneď po Rusoch druhú najpočetnejšiu zahraničnú jednotku u nás, ktorá sa zapojila do bojov proti fašistom.

O tom ako profesionálne – z vojenského hľadiska – už vedie boje armáda síl sebaobrany svedčí aj informácia z tohto týždňa. V bojoch pod Mariupolom bol zlikvidovaný plukovník Hlavného riadenia rozviedky Ministerstva obrany Ukrajiny Viačeslav Galva, ktorého nazývali „Kuzmič“. V rámci spolupráce spravodajských služieb USA a Ukrajiny prešiel špeciálnymi programami príprav „protiteroristických“ skupín“. Vo francúzskom výcvikovom stredisku „Komando“ zameranom na autonómnu činnosť v tyle protivníka dosiahol stupeň veliteľa odmínovacej skupiny 2. stupňa. Ako inštruktor a paramedik absolvoval špeciálny kurz snajperov v mestských podmienkach vo Veľkej Británii a slúžil v kontingente misie ukrajinských vojsk v Sierra Leone. Proti národnému povstaniu už fašistom nepomôžu ani takýto špecialisti.


K dlhému zoznamu vojenských zločinov a zločinov proti ľudskosti treba pridať ešte aj používanie balistických striel proti civilnému obyvateľstvu:


rf_06.jpg

Teda prejdime k odporúčaným filmom. Len nedávno mal premiéru nový ruský film režiséra Nikitu Michalkova ПОДДУБНЫЙ. Je to skutočný príbeh záporožského kazaka Ivana Poddubného, ktorý sa stal svetoznámym v prelomových rokoch 19. a 20. storočia ako neporaziteľný zápasník a mnohonásobný majster sveta. Za svoju kariéru neprehral ani jeden regulárny zápas, pričom nikdy nefajčil ani nepil.

Zaujímavé iba je, prečo ukrajinské úrady označili tento film za neprijateľný a zakázali jeho premietanie na Ukrajine. Ale tu dobre vidno, ako pracuje demokracia. Zamedzia prísun ruskej televízie, zakážu komunikovať aj takým hviezdam ako Rourke či Seagal, zahladia stopy v médiách po zostrelenom malajzijskom Boeingu, ale nevidia vojenské zločiny na Ukrajine a podporujú fašistickú organizáciu atď.

Prečo dnes už iba Malajzia a Rusko má záujem na vyšetrení zostrelenia lietadla? Prečo ukrajinská armáda delostrelecky odstreľovala miesto pádu zvyškov lietadla? Lebo oni a USA nepotrebujú, aby vyšla pravda najavo. Okrem záznamov z čiernych skriniek a komunikácie s letovým dispečerom, ktoré Západ akosi zabudol zverejniť, veľmi veľa môže povedať práve analýza trosiek lietadla. Ak by totiž lietadlo bolo zostrelené raketovým systémom Buk, ktorý je konštruovaný na ničenie vojenských, pancierovaných lietadiel, tak by z neho ostali iba maličké kúsočky. No na mieste pádu našli aj celé kusy trupu a aj ľudia padali celý. Pre odborníkov už toto stačí.

 

Nikita Michalkov je známy kresťan, nuž je potrebné sa s rezervou pozerať na niektoré detaily filmu, napr. krížik na krku hlavného hrdinu. Vo filme však vidno, že doma nosil kroj, pričom na košeli jasne vidno vyšité Hviezdy Boha Roda. Rovnako jeho župan – ktorý je dobre rozpoznateľný na mnohých dobových fotografiách – nemá nič do činenia s kresťanskými motívmi (obrázok na začiatku článku). A hlavný hrdina – hral aj vo filme 7. ROTA – je dnes už vegetarián. Záporožská Rus – hoci patrila do bývalej Ukrajiny – bola k nej „pripnutá“ – ako celá Novorus – boľševikom Leninom. Nikdy predtým Ukrajine nepatrila rovnako ako Krym, ktorý daroval Chruščov ešte neskôr, ale to už vieme.Na porovnanie si môžete pozrieť aj dokumentárny film o tomto silákovi:

Odporúčame vám aj film Temný svet. V tomto filme možno vidieť viacero zaujímavých súvislostí. Čo do výpravy si rovnako v ničom nezadá s americkou kinematografiou, navyše v ňom vystupujú pekní, obyčajní ľudia. Nechceme vopred prezrádzať všetko, no vo filme uvidíte príklad paralelného vesmíru (časovej slučky), boja Dobra a Zla, pričom Dobro zastupujú Vedmy a Zlo Besi. Medzi Besov patrí aj minister – čo ukazuje na to, kto ovláda dnešný svet. Besi vedia vytvoriť virtuálnu realitu, t.j. napríklad ilúziu, že ľudia sú v dome a pritom sú vezení vo vrtuľníku. Rovnako vidno, že vyššie bytosti – či už Svetlé alebo Temné – nemožno zabiť len tak hocijakou zbraňou. Preto pri bojových scénach vidno, že okrem použitia zbrane recitujú aj mantru. Tento silový efekt sa môže dosiahnuť aj nanesením napr. patričného runového nápisu na šabľu alebo striebornú guľku. Vo funkcii matry sa používa napríklad vhodné pravslávenie či modlitba. Okrem toho uvidíte peknú prírodu aj ukážku modernej ruskej vojenskej techniky.
Ďalšiu ukážku z modernej ruskej kinematografie, ktorú odporúčame je film Osamelý. Je to príbeh mladého človeka, ktorý len nedávno ukončil školu pre špeciálne služby a nastúpil do štátnych služieb ako agent Úradu národnej bezpečnosti. Jeho prvou veľkou úlohou bolo dostať sa do väzenia k obávanému zločincovi tak, aby získal jeho dôveru. Ako dôvod na odsúdenie mal poslúžiť prepad banky, ktorý však realizoval iný pracovník štátnej agentúry. Tento situáciu nezvládol a pri prepade zahynul človek. Problém nastal v tom, že po jeho odsúdení došlo v Rusku k veľkým politickým zmenám, zločinec, ku ktorému sa mal dostať zomrel a na neho zabudli. Keď vyšiel po rokoch von, tak mal sa za čo odplácať. Je to najmä ukážka toho, čo dokáže vycvičený agent ruského Úradu národnej bezpečnosti, vrátane ukážok bojového umenia a taktického myslenia v podmienkach boja o život.
Keďže tento rok oslavujeme okrúhle výročie vzniku Slovenského národného povstania, tak odporúčame aj film z vojny. Je to skutočný príbeh o prieskumnej jednotke plniacej úlohu v tyle nepriateľa s názvom Hviezda.
Veríme, že pri sledovaní týchto filmov zažijete veľa príjemných aj poučných chvíľ.

NAŠI PARTNERI: