SLOVANSKÉ VEČE V ĽUBĽANE

18. augusta 2015 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), PONÍMANIE, SEMINÁRE, SPOLOČNÉ AKCIE

Na pozvanie našich bratov Starovercov zo Slovinska sme sa zúčastnili 12. ročníka Slovanských Veče, ktoré sa tohto roku konali v hlavnom meste Slovinska – Ľubľane. 14. a 15. augusta prebiehal program prednášok a predstavovania jednotlivých občín, 16. augusta sme sa všetci zúčastnili spoločných slovanských obradov. Na obrázku je záber z vynikajúcej prednášky ukrajinskej Rodnovereckej občiny o tom, ako vlastnými rukami vyrábať tradičné slovanské kukly-bábiky. Vynikajúci námet pre zamestnanie detí.

Týmto by sme chceli ešte aj dodatočne poďakovať organizátorom akcie – našim slovinským bratom – ktorí celú akciu zorganizovali naozaj profesionálne. Veče sa zúčastnili bratia Staroverci nielen zo Slovinska, ale aj Rodnoverecké občiny z Chorvátska, Srbska, Ruska, Poľska, Čiech a Ukrajiny. My sme zastupovali Slovensko a Moravu. Občina z Bulharska sa tohto roku nemohla dostaviť.

Takto by mali vyzerať snaženia nás, Slovanov v týchto neľahkých časoch. Je potrebné hľadať to, čo nás spája a nie to, čo nás rozdeľuje. Všetci sme ako jeden veľký Strom, ktorý má spoločné Korene a mohutný Kmeň, na ktorom sme všetky naše Národy ako jednotlivé lístočky. Spolu tvoríme strom, ale nesmieme zabúdať, že ak si dáme odrezať spoločné korene, tak celý náš strom zahynie.

Viac informácií prinesieme v krátkom čase. Teraz by sme iba chceli oznámiť, že všetky cez internet objednané knihy začíname poštou distribuovať tento týždeň. Ospravedlňujeme sa za omeškanie oproti zverejnenej informácii, ale organizovali sme naraz viacero akcií, oslavu Letného dňa Perúna 7523 a cestu do Ľubľany vrátane.

NAŠI PARTNERI: