TRVALÁ AGRESIA VOČI RUSKU I.

7. januára 2018 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, UŽITOČNÉ VECI

Proti nám Slovanom je globálne vedená vojna na totálnu likvidáciu. Pretože my žijeme v tej časti Európy, ktorú by mnohí z B/A kolóny radi nazývali Západ – ideme spolu s cudzincami „za pádom“. Zabudli sme na spoločné korene, ale zato horlivo podporujeme nič nehovoriace „všeobecné hodnoty“, ktoré sú materiálne vyjadrené nielen drogami, módnou homosexualitou, ale aj miliónmi migrantov z Afriky v Európe či absolútnou preferenciou vyše milióna Cigánov na úkor pôvodného obyvateľstva tvoriaceho hodnoty u nás doma.

Dobrovoľne sme odovzdali rozhodovanie o nás cudzincom. Veď eurá a doláre tak príťažlivo šuštia…

Ako bude vyzerať ďalší krok v tejto hre? Aké „hodnoty“ sa naučia naše deti napríklad v takejto triede(?):

Nuž, môžeme si iba nostalgicky zaspievať pesničku od skupiny Lojzo z deväťdesiatych rokov minulého storočia v štýle „halušky sme vymenili za šunkovú pizzu“ a „baču s Dunčom zavreli sme do cirkusu…“. Nuž, naivne sme si mysleli, že „každý deň budú vraj Vianoce“.

Dostali sme sa do situácie, že slovanská tradícia – vyjadrenie našej svojbytnej, starobylej Kultúry – sa stáva extrémizmom, ale cudzie „hodnoty“ sa stávajú normou. Normou koho? Normou parazitov. Presnejšie, normou globálnych parazitov.

Ešte žije generácia, ktorá vyrastala v podmienkach socializmu. Tu treba opraviť hnedonosú B/A kolónu – u nás nikdy NEBOL „komunizmus“. Už tento termín v spojitosti so systémom, v ktorom vyrastali dnes už skôr prarodičia takýchto západofilov je nie náhodné zavádzanie.

Celý niekdajší Východný blok sa trvale vyvíjal, pracoval, staval závody a mestá, ale bol pod tvrdým tlakom zo strany svetového kapitálu – USA a ich spojencov. Socializmus vytvoril zatiaľ v podmienkach Civilizácie najspravodlivejšiu spoločnosť vo Svete, dal Svetu nádej. Zato boli Sovietsky Zväz aj jeho spojenci prisluhovačmi kapitalizmu zničení.

Kapitál nemá krajinu, nemá vlastenecký cit ani žiaden súcit. V každej post-socialistickej krajine vznikli miestni oligarchovia, ktorí ako nová elita spoločnosti namiesto vytvorenia normálnych podmienok pre život a vzdelávanie vo svojich vlastných krajinách začali posielať svoje deti žiť a učiť sa za hranice – a nakradnuté („sprivatizovné“) peniaze do zahraničných bánk. A potom tieto „zlaté detičky“ nasledujú rodičovské „hodnoty“ a rodičovské bohatstvá – a čo bude s krajinami, z ktorých pochádzajú?

Koncom minulého roku premietli na jednom nemeckom TV kanály reláciu o zaujímavom prieskume. Štáb západonemeckých reportérov sa vybral na „divý Východ“ Nemecka, kde zisťoval, akú radosť majú bývalí Východní Nemci zo „šťastného“ pripojenia sa k Západnému Nemecku. Možno povedať, že výsledky prieskumu boli – pre Západných Nemcov – šokujúce. Západné Nemecko vycucalo, vydrancovalo, teda zlikvidovalo a vykradlo všetko, čo vo Východnom Nemecku za socializmu fungovalo. Celoplošne vykradli všetko, čo predtým generácie Východných Nemcov budovali. Výsledok je niečo v štýle bratislavskej vlády: hladové doliny na Východe. Ak aj niečo na Východ priniesli – napríklad v Lipsku postavila firma BMW fabriku – tak platy v tej istej firme, v tom istom štáte sa podstatne líšia od platov tej istej firmy, v tom istom štáte – akurát že v Západnom Nemecku – drastickým spôsobom… ale autá BMW predávajú za tú istú cenu.

Veselí západonemeckí reportéri nenašli ANI JEDINÉHO spokojného Východného Nemca. Vari to netreba ani komentovať. K spokojnosti nepridala ani politika Merkelovej – vo Východnom Nemecku nájdete množstvo arabských migrantov, ktorí Západným Nemcom nevadia. A Východniarov sa predsa pýtať netreba… rozhoduje Západ.

A naša bratislavská vláda nás tlačí – bez opýtania sa na náš názor – do akéhosi jadra Európy (hard core?). Nuž áno, Nemci síce dodnes považujú svojich Východných bratov za nie celkom rovnoprávnych Nemcov, ale akýchsi Slovákov a ešte na východ od Východného Nemecka budú iste preferovať oveľa viac…

Možno by sme si mali overiť, či vlastne máme ešte premiéra. Veď jeden premiér z Bratislavy kedysi pre médiá vyhlásil, že kým on bude premiérom, tak na Slovensku nebudú vojenské základne NATO. Takže podľa jeho vlastných slov premiéra nemáme…

Čím väčšia krajina, tým väčší zlodeji. Už sme písali, že z Ruska bolo pri privatizácii vyvezených viac ako 2 TRILIÓNY dolárov. Šokom bolo najmä zistenie, že k tejto „exportujúcej“ elite patria aj členovia dnešnej ruskej vlády a parlamentu.

Ruskí oligarchovia, ktorí nakradli ruské bohatstvá po zločineckej privatizácii – iná nebola ani u nás – nakupujú v zahraničí firmy, hrady, domy, pozemky, byty, jachty. Rusko im nestačí – vyvážajú svoje bohatstvo do zahraničia… kde sa stávajú ľahko zraniteľní. Západná elita si poľahky u seba doma poradí s ruskými zbohatlíkmi. Stačí ich trochu pritlačiť, zavrieť či zmraziť ich zahraničné účty, konfiškovať ich nehnuteľnosti. A táto ruská „elita“ v snahe uchovať si svoj majetok začne rýchlo zrádzať a lacno predávať svoju krajinu.

Pred ruským prezidentom a jeho skupinou stojí v tomto roku neľahká úloha začať riešiť tento už pálčivý problém. V podmienkach vonkajších sankcií sa musia ruskí zbohatlíci rozhodnúť medzi Ruskom a Západom. Toto rozhodnutie však budú musieť urobiť už v blízkej budúcnosti.

Prvá lastovička je už tu. Alfa Banka v Rusku vyhlásila, že nebude viac financovať ruské vojenské podniky. Jeden z riadiacich pracovníkov banky, Oleg Sysujev – v rokoch 1997-98 pracoval ako vicepremiér Ruska a mal na starosti sociálne otázky – dňa 3. januára 2018 vyhlásil pre RIA NOVOSTI, že Alfa banka už upovedomila podniky obranného priemyslu, že ich prestáva obsluhovať kvôli západným sankciám.

„Neznamená to, že sme hneď s nimi prestali spolupracovať. Snažíme sa iba maximálne minimalizovať riziko“ – doplnil. Podľa slov Sysujeva ruské podniky obranného priemyslu tvorili značnú časť úverového portfólia Alfy.

Zakladateľ Alfa Banky Michail Fridman už predtým potvrdil časopisu Forbes, že kvôli západným sankciám banka prestane obsluhovať podniky špeciálnej výroby. „Nuž teda čo robiť. Nakoniec sme ich zanechali“ – povedal. Pritom Fridman doplnil, že „podniky špeciálnej výroby financovala hlavne vláda“.

Teda tak, ak ruská banka v Rusku neplní svoju hlavnú funkciu – neúveruje ruské podniky – tak vzniká veľmi jednoduchá otázka: načo Rusko potrebuje takú banku?

Ak sú pre banku dôležitejšie rozhodnutia zahraničných vlád a zahraniční klienti, tak nech tam aj pôsobí. Najlogickejším krokom ruskej vlády ako odpoveď na toto vyhlásenie Alfa Banky bude musieť byť odňatie ruskej licencie Alfa Banky a jej likvidácia za porušenie ruských zákonov.

Alfa Banka svoje rozhodnutie už vykonala – nechce pôsobiť v Rusku. Znamená to, že tento fakt musí byť v Rusku zafixovaný aj v právnej rovine.

Sú naivní ľudia, ktorí si myslia, že vzájomné zápolenie medzi Ruskom a Západom bude konečne vyriešené iba na úrovni vojny, a teda vojenských technológií. Je to veľká vojensko-politická negramotnosť. USA nikdy nezaútočia na krajinu, ktorej potenciál odvetného útoku prevyšuje 10%. Tak to jednoducho Pentagon plánuje. Takéto percento nenastalo ani v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, takže – ak by išlo iba o vojenské technológie a pripravenosť armády – dnes je pre USA voči Rusku pomer oveľa horší. Preto hlavným ťahom anglosaských aktivít je rozožranie protivníka zvnútra. Až potom nastúpi hrdinská americká armáda. A oligarchovia, politici či štátni úradníci, ktorí rozkradli Rusko a navyše ešte v Rusku aj fungujú – to je mimoriadne vhodný kanál presadenia amerických záujmov v Rusku.

V tomto roku už môže v Rusku dôjsť k ostrým vnútorným konfliktom, ale ich podstatou bude porátanie sa s oligarchami. Armáda je dostatočne silná nato, aby v prípade, že to NATO bude chcieť zneužíť na útok proti Rusku ho ubránila… a nielen to. Oligarchovia-privatizéri nikdy neslúžia národu. Nezaujímajú ich dôchodky, zdravotníctvo, školstvo… vlastne nič okrem vlastných ziskov. Ale to najhoršie je, že konajú (hoci často pod nátlakom) v prospech Západu. Vydierateľný činiteľ je vždy a všade zradca.

Mnohí ľudia na Slovensku majú voči Rusku veľmi naivný postoj. Myslíme tých, ktorí ho buď nenávidia, alebo naopak, všetko v ňom vidia ružové. Rusofóbov financovaných Anglosasmi rozoberať netreba, ale ani naivita nie je na mieste. Našťastie ruská verejnosť je oveľa lepšie zorientovaná ako naša. Existujú skupiny, ktoré monitorujú ich vlastnú 5. kolónu – lebo je to 5. kolóna Západu. Predstavte si – čo môže nastať – že dôjde k uzavretiu banky Alfa. Čo budú naše demokratické médiá hlásať? Počkajme si na to, aj keď nie je ťažké to predpovedať. No a v prvej línii to bude ruská 5. kolóna, ktorá bude v Rusku burcovať a vyzývať do ulíc proti nedemokratickému Putinovi…

Na rozdiel od našej naivnej verejnosti sa v ruských médiách môžete dozvedieť, kto je verejnosťou považovaný za 5. kolónu. Napríklad:

Ako by vyzeral takýto zoznam u nás? Alebo žeby u nás neboli zlodeji-oligarchovia-politici zastupujúci zahraničné záujmy? Sme vari takí naivní? A ak k niečomu dôjde, kde sa otočia v prvom rade oligarchovia (B/A kolóna)? Žeby k záujmom ľudí Slovenska? Iste, veď aj deti nosí bocian…

Tradičné delenie našej spoločnosti bolo kastové a riadilo sa Kopným právom. Závisí od rozsahu aktivácie Vedomia a schopnostiach človeka, nie jeho majetku. Vlastnou snahou a činmi sa človek v našej Kultúre mohol dostať do vyššej kasty, ale to neznamenalo, že sa stal materiálne bohatším. Dnes je „úspešný“ ten človek, ktorý nadobudne viac peňazí. Tak sa dostane medzi amorfných boháčov, ktorým sú pojmy ako národ, vlasť, Svedomie, Česť a podobné kategórie ukradnuté. To je demokracia. Otrokári sa oddelili ako elita a masa otrokov slúži na uspokojovanie ich potrieb. Poznanie je zaujímavé len potiaľ, pokiaľ sa dá premeniť na eurá alebo doláre.

Teda tak, tí, ktorí majú takýto životný postoj nie sú Slovieni, alebo môžeme použiť aj všeobecný výraz Slovania. A kým ich budeme kŕmiť, dovtedy tu bude Demokracia a nie Dŕžava. Dŕžava stojí na rozširovaní Vedomia, Demokracia na delení bohatý/chudobný, a teda hrabaní majetku.

Kým nepochopíme, že naša podstata nie je založená na nahrabaní toľkých peňazí, aby sme boli „za vodou“, tak zbytočne hovoríme o Slovanstve. Ide o zmenu kvality, nie kvantity.

Ak už nejedno volebné obdobie vidíte, že tí istí Sloveni v parlamente a vláde si po každých voľbách iba inak delia percentá zisku – je naozaj načase začať používať vlastný rozum. Nejde o snahu dostať sa do parlamentu a vymeniť ich a robiť to, čo robia – vďaka nášmu schváleniu – oni už desaťročia. To znamená treba nám prebrať zodpovednosť za našu vlastnú krajinu, za krajinu našich Predkov.

A teraz sa môžeme bližšie pozrieť na chronológiu trvalej agresie proti Rusku, ktorá je v podstate metodikou postupnej a totálnej likvidácie všetkého Slovanstva. Nechápu to len Sloveni-Smerdi.

Uvedomenie si Poznania oslobodzuje, ale zriedka býva príjemné.

Pokračovanie nasleduje.

07.01.2018

NAŠI PARTNERI: