ZDRAVIE ČLOVEKA

3. januára 2018 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), DEDIČSTVO PREDKOV, ZDRAVIE

Naše telo je ustrojené takým spôsobom, že sa snaží o vyliečenie (scelenie) a každú minútu systematicky pracuje na svojom samoobnovení. Dokonca aj bez nášho zasahovania. To jediné, čo potrebujeme urobiť je prestať mu v tom prekážať.

Zdravie to nie je iba špecifický výsledok analýzy krvi alebo ukazovateľ tlaku. Všetky tieto indikátory sú vytvorené súčasnou medicínou (ktorá nepriniesla v podstate žiaden vklad do zdravia človeka). Zdravie to nie je zmenšenie rozmeru nádoru vtedy, keď život už z pacienta vychádza. Zdravie to nie je nárast počtu CD-4 vtedy, keď sa skutočná imunita pacienta znižuje a nedokáže sa postaviť proti novým, oportunistickým infekciám. Zdravie – to je spôsob života.

Zmena spôsobu života to nie je iba „jedzte menej soli“, „dávajte srdcu záťaž 30 minút denne“, alebo „pite 2 litre vody denne“. My potrebujeme zrevidovať a zmeniť naše ponímanie zdravia.

Zdravie – to je kvalita života. Je to kvalitný život. Je to možnosť tvrdo spať po nociach, necítiť bolesť počas chôdze, jesť s chuťou, mať dobrú pamäť a schopnosť dosiahnuť to, čo je pre vás dôležité (a iba pre vás). Zdravie, to je čas prežitý s rodinou, to je prechádzka lesom, to je umenie radovať sa, nebáť sa budúcnosti a odolávať stresu. Zdravie, to je úctivý vzťah k svojmu telu a pociťovanie šťastia z toho, že váš organizmus pracuje pre vás ako hodinky. Zdravie – to je energia rytmu života, nevyčerpateľný optimizmus a chuť do života.

Dnešná medicína sa nezaoberá ani jednou z týchto otázok. Okrem toho, ona si dokonca takéto úlohy ani nekladie. Pretože súčasnú medicínu nezaujíma kvalita nášho života. Ak trpíte nespavosťou, tak vám predpíšu farmaceutickú chémiu, ktorá ohluší organizmus a prinúti vás stratiť vedomie. A bude to považované za normálny spánok a primerané východisko zo situácie. Ale či sa budete cítiť sviežim, oddýchnutým a plným energie po takomto spánku? To už nikoho nezaujíma.

Dnešná spoločnosť draho platí chorobami a smrťami za monopol darovaný medikom od minulého storočia.

Medicínske testy sa môžu používať pri diagnostike ochorenia, ale metódy liečenia založené na vnútornom prijímaní chemických látok vo veľkých dávkach sotva privedú k vytúženému zdraviu a šťastiu.

Skúste si sami pre seba zadefinovať pojem „zdravie“. Čo je zdravie práve pre vás? Aké pocity, aké zmysly, aké činy pre vás znamenajú zdravie? Menovite pre vás, pretože my už dávno nepoužívame svoje pojmy, ale prevzali sme cudzie.

Teda tak, ak ste čestne splnili moju úlohu, tak najpravdepodobnejšie je, že pochopíte, že farmaceutický priemysel vám zdravia nepridáva. To je niečo, čo vzniká vtedy, keď sa začínate priateliť so svojim telom a načúvať jeho potrebám.

A teraz sa pozrime, ako by sme mohli opäť zapnúť naše liečiace sily.

Spomeňte si na prípad z detstva. Letíte ako strela a zrazu padáte… Kolená zodraté, plačete alebo sa snažíte zdržiavať slzy. Z hrôzou vidíte následok svojho rýchleho „letu“ a zdá sa vám, že kolená už nikdy nebudú také, ako predtým…

Ale čudo, už na druhý deň sa rana zacelila. Organizmus vytvoril ochranný film, skrz ktorý neprenikajú baktérie a vášmu kolenu sa postupne vracia jeho pôvodný vzhľad. Bunky kože „vedia“, že je nevyhnutné sa činiť a začínajú sa replikovať a „zaštopkávať“ poškodené miesto. Spúšťa sa proces podobný vytváraniu nového – delenie a rast, ale na rozdiel od rakoviny, tento proces sa včas zastaví. Teda telo na bunkovej úrovni vie čo a kedy treba robiť. DNK v jadre každej bunky znovuobnovuje seba a oživuje kožu ako keby s pomocou zázračnej nanotechnológie! (vedci sa dokonca nemôžu ani len priblížiť k tomuto procesu) Bunky sa rozmnožujú, krvou sa k nim dostávajú potrebné látky a… prebieha scelenie. A keď sa ranka vylieči, tak proces regenerácie sa ostražito zastavuje.

Najprekvapujúcejšie na tom všetkom nie je ani to, že telo zapína proces regenerácie a ani nie to, že organizmus je schopný vypestovať bunky, ale to, že to všetko prebieha bez nášho vedomia, t.j. plne autonómne. Znamená to, že nepotrebujeme posielať krv do rany alebo vedome spúšťať proces replikácie buniek, koordinovať odvádzanie toxínov a riešiť kedy zastaviť regeneráciu (nakoniec veď nemáme ani poňatia, ako to je množné urobiť vedome).

Toto všetko prebieha bez nášho vedomia. Jedny aj druhé procesy prebiehajú v organizme na pozadí pokiaľ spíme. Vedomiu sa snívajú sny a v našom tele prebiehajú biochemické procesy a transformácia energií nevyhnutnej na liečenie, skrátka prebieha alchýmia.

Ak je všetko vyššie povedané pravda, tak prečo sa nesceľujeme, prečo naše zdravie vždy chce zastaviť to najlepšie? Odpoveď je v tom, že my sami vytvárame bariéry svojmu vyzdraveniu. Nesprávne interpretujeme symptómy choroby a preberáme liečenie, ktoré situáciu zhoršuje.

Tu sa dotýkame príčin ochorenia, ktoré vznikli následkom nesprávneho spôsobu života a vonkajších faktorov (znečistenia životného prostredia a nadmerného nadšenia z chemických preparátov, toxickej domácej chémie, prostriedkov starostlivosti o telo, kozmetiky a pod.) a nedotýkame sa hlbších úrovní, ktoré sú spojené s karmou človeka (nikto netvrdí, že karma neexistuje), pretože to vychádza za rámec tohto článku.

Faktom je, že mnohé symptómy sú v skutočnosti výsledkom toho, že naše telo sa snaží vyliečiť samé seba. Napríklad väčšina ľudí je chronicky dehydrovaných. Nepijú dosť prostej, čistej vody. Ale veď voda je jeden z komponentov krvi. Keď organizmus nedostáva vodu, tak sa snaží znížiť svoje straty vlahy, ktorej väčšina sa stráca pri dýchaní. Tak hľa, aby si organizmus uchoval túto vlahu, naše telo ohraničuje fungovanie priedušiek a vytvára tam histamíny.

Histamíny sťažujú dýchanie, t.j. začína nám byť fyzicky ťažšie vdychovať a vydychovať. Moderná (západná) medicína predpokladá, že tento obranný mechanizmus je chorobou (astmou) a začína ju liečiť namiesto toho, aby jednoducho odstránila príčinu – dehydratáciu. Nie, namiesto toho, aby človeku predpísali piť viac vody (čo by znížilo vytváranie histamínov), doktori predpisujú antihistamíny, ktoré nútia prieduškové trubice sa uvoľňovať a zlepšiť prechod vzduchu. To spôsobí ešte väčšiu stratu kvapaliny a stav dehydratácie sa prehlbuje.

Vidíte, tradičná (dalo by sa polemizovať s týmto názvom, ale je všetkým dobre známy) medicína nesprávne interpretuje volanie organizmu o pomoc a zhoršuje stav pacientov.

Hľa, ešte jeden dobrý príklad – vysoký tlak. Často je príčinou (jednou z príčin) zvýšeného tlaku veľmi hustá krv, ktorá neprechádza cez maličké kapiláry. Aby mohol pokračovať normálny krvný obeh, srdce musí pracovať s veľkým napätím. A to zvyšuje tlak. Znovu teda, tlak nie je choroba, ale symptóm. Organizmus sa snaží pretlačiť hustú krv tam, kade neprechádza. Veď ak je prístup krvi k bunkám obmedzený, tak bunky začínajú odumierať.

Zdravá krv nehustne a tečie voľne. Ak človek pije dostatok vody a ak je potravu bohatú na mastné kyseliny (napríklad omega-3), tak krv sa rozlieva prirodzene a tlak klesá. Veď cez slamku sa ľahšie pije voda ako med.

Západná medicína stanovuje človeku diagnózu „zvýšený tlak“ a začína útočiť na artérie človeka chemickými látkami. Tieto látky zbavujú artérie tonusu a nútia ich umelo sa uvoľňovať. Takéto „liečenie“ privádza ku problémom krvného obehu, pretože toto husté krvné želé, nehľadiac na liečenie, sa nedokáže pretlačiť cez tenučké kapiláry. Práve preto sa u mnohých ľudí – ktorí berú tabletky na tlak – začínajú problémy s krvným obehom. Okrem hustej krvi nadobúdajú ešte aj silne oslabené artérie.

Trpíte zvýšeným tlakom? Skúste piť viac vody (nie čaj, nie kávu, nie šťavy ale práve vodu!), jesť surové ovocie a zeleninu, ako aj prijímať s potravou mastné kyseliny omega-3 (nachádza sa v oleji morských rýb – makrelách, sardinkách, lososoch – a v niektorých semenách a orechoch – vlašský orech, ľanové semená). A váš tlak sa normalizuje do piatich dní.

Skrátka, naše telo má oveľa viac múdrosti ako doktori, preto je lepšie načúvať organizmu ako viesť s ním vojnu (spolu s doktormi).

„Astma“, presne tak, ako aj „vysoký tlak“ sú choroby, ktoré vymysleli doktori. Inými slovami, oni samé osebe neexistujú. Sú to proste symptómy, že organizmus sa snaží nastaviť vo svojom zložitom systéme rovnováhu.

Aby sme opäť nadobudli možnosť sceľovať sa, musíme načúvať prejavom svojho tela a porozumieť, že ono od vás nechce, aby ste ho oslabovali chemickými preparátmi, znetvorovali chirurgickými zásahmi, alebo zabíjali toxickými terapiami štýlu chemoterapie.

Ak chcete byť zdraví, prestaňte navštevovať lekárov, učte sa čítať posolstvá vášho tela a chápať reálne princípy zdravia.

Napríklad rakovina je znakom toho, že bunky „komunikujú“ medzi sebou zložitým spôsobom. Nádor hovorí o tom, že bunky nedostávajú signál, že sa majú prestať rozmnožovať (nádor je bunka, ktorá sa donekonečna delí). „Normálnu komunikáciu“ medzi bunkami možno navodiť zmenou diéty, okolitej situácie, stavom zdravia a prijímaním dostatočného množstvo vitamínu D slnečnými lúčmi a stravou.

V celom majte na pamäti, že vaše telo chce byť zdravé a venuje tomu veľa úsilia. „Symptómy“ sú len volaním o pomoc, je to skutočná prosba organizmu o pomoc v procese liečenia. Ak ste pozorní tak budete počuť, čo sa vám vaše telo snaží povedať, a ak nie – začnete potláčať symptómy pomocou liekov proti bolesti, chirurgiou, alebo inými druhmi terapie. Ale majte na pamäti, že väčšina lekárov nechápe – neučili ich to – ako navrátiť vášmu organizmu stratenú rovnováhu. Celá súčasná medicína sa koncentruje na zmenšenie symptómov. A to je všetko.

Naše telo je úžasným dielom Prírody. Máme do seba zakomponovanú najdokonalejšiu nanotechnológiu – imunitný systém. Náš nervový systém čo do zložitosti a súdržnosti prekonáva najdokonalejšie počítače sveta. Náš reprodukčný systém je zázrakom opakovania života. Naše vnútorné orgány si uchovávajú pamäť aj city, preto tí, komu boli zamenené orgány dostávajú od donora ešte aj spomienky a citovú skúsenosť.

Okrem toho, my sme zázračné výtvory Prírody. Máme taký potenciál pre samoliečenie, že to jediné, čo môže zmenšiť tento potenciál sú farmaceutické výrobky. Týmto sa zaoberá väčšina ľudí: omamujú sa analgetikami; odpájajú imunitný systém chemoterapiou; podrážajú nohy svojmu nervovému systému vakcínami a tak ďalej. Všetky lieky, ktoré sú založené na chémii sú umelé a odpájajú systém samoliečenia organizmu. Niet divu, že po takom toxickom koktaile mágia scelenia mizne.

Skúste týždeň nebrať žiadne alopatické (nemáme na mysli homeopatické prostriedky) lieky, výrobky s prímesami typu E, nejesť rafinovanú stravu (výrobky z bieleho cukru, múky a všetkého, čo nebolo tepelne spracované vo vašej kuchyni), nepoužívajte domovú chémiu (mnohé sa dajú zameniť jedlou sódou), kozmetiku, parfumériu a nejedzte mäso zvierat, ktoré napchali hormónmi a antibiotikami (a potom zversky zabili).

Je možné, že celiteľské sily vášho organizmu sa vám znovu stanú dostupné…

ZDROJ

03.01.2018

NAŠI PARTNERI: