AGENTI TAJNÉHO OVPLYVŇOVANIA

22. mája 2014 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, PROTI SVETLU


V poslednej dobe vidíme – samozrejme tí, ktorí chcú vidieť – zaujímavý jav. Ako huby po daždi rastú súkromné vojenské firmy, ktoré ako keby nemali k ozbrojeným silám žiadny vzťah. No práve oni berú na seba základné funkcie riešenia najdelikátnejších úloh v krajinách s nie dostatočne pevnými vládami. Na prvý pohľad vyzerá všetko nevinne. Súkromné firmy posielajú ozbrojenú ochranu do cudzích krajín, aby tak zabezpečili a ochránili svoje objekty pred útokmi teroristov. Ale kto sa u nás kedy pozrel na štatistiku prítomností takýchto „ochrankárov“ v krajinách, kde len za posledné roky prebehlo toľko revolúcií a krviprelievania? Nuž, pozrime sa na niektoré čísla. V Iraku „pracovalo“ 180 000 takýchto „ochrankárov“. Znamená to, že neboli zarátaní v oficiálnom kontingente vojsk NATO v tejto krajine. No môže niečo „urobiť“ 180 000 po zuby ozbrojených hlavorezov bez svedomia, ale s minimálne 500 dolárovým príjmom na deň..? v Afganistane ich „pracovalo“ 100 000. Analytici dnes bez problémov potvrdia, že na zvrhnutie nepohodlného – hoci národom slobodne zvoleného – politického režimu v cudzej krajine dnes už nie je potrebná priama vojenská intervencia. Stačí do cieľovej krajiny vyslať zamestnancov súkromných vojenských firiem a úloha bude rýchlo splnená. Pozrime sa bližšie na málo známe súvislosti tohto zvláštneho fenoménu našej doby.

Na obrázku dole vidíme, ako sa v uliciach Donecka z ničoho nič neočakávane v začiatkoch oslobodzovateľského hnutia objavili zvláštne jednotky vojakov v neobyčajnej uniforme bez rozpoznávacích znakov. Prečesali námestie a náhle zmizli v akomsi úkryte. Ich uniforma nápadne pripomína uniformy americkej armády, ktoré vidno na toľkých miestach sveta. Na otázky chodcov neodpovedali, očividne nerozumeli ruštine. Takéto videá nájdete v dostatočnom množstve od svedkov týchto udalostí na youtube.

Dnes už bezpečne vieme, že ide o najatých amerických žoldnierov, zamestnancov súkromnej vojenskej firmy.

Verejnosti nie je známe, aké skutočné úlohy plnia americkí žoldnieri na Ukrajine, ako ani to, kto ich za to platí. No jedno je isté. Títo – ako sami seba nazývajú – Soldiers of Fortune sa od rozpadu bývalého Východného bloku stihli predviesť v desiatkoch ozbrojených konfliktov vo svete. Ale na všetkých takýchto projektoch robili na objednávku CIA a Pentagonu. Inak by to totiž ani nebolo možné.

Dnes už nie je nijakým tajomstvom, že práve členovia takýchto súkromných firiem cvičili a pripravovali Gruzíncov na vtrhnutie do Južného Osetska. V Cchinvale po oslobodení od gruzínskych a amerických agresorov padla do rúk ruskej armády štedrá korisť. Len zbraní stačilo na kompletné vyzbrojenie 6 000 vojakov. Od strachu pre ruskými vojskami utekali a všetko zahadzovali – aj udatní Američania. Okrem toho boli ukoristené aj moderné laserové zameriavače na riadenie delostreleckej paľby s presnosťou na centimetre, nočné videnia, prostriedky elektronického boja a podobne. A to všetko aj s kompletnou dokumentáciou v angličtine. Gruzíncov cvičili podľa štandardov NATO. Dôkazy hovoria samé za seba. Príprava Gruzíncov začala roky pred samotnou agresiou, bol to dlhodobý výcvikový program. Podľa ukoristenej dokumentácie je zrejmé, že Gruzínsko dodávalo zbrane z 22 štátov. Menili taktiku, spojovacie systémy, systémy riadenia boja, systém rozviedky, systém prípravy špeciálnych jednotiek. Všetko sa dialo podľa amerických štandardov. Dnes títo špecialisti súkromných firiem cvičia fašistov na Ukrajine.

Jedna z takýchto súkromných vojenských firiem menom MPRI bola zaznamenaná aj v Gruzínsku. Oficiálne sa táto firma zaoberá marketingom trhu práce. Zvláštne je iba to, že takéto trhy skúma na objednávku Pentagonu.

Medzi mŕtvolami, ktoré ostali po oslobodzovacej akcii našli dobrovoľníci okrem Gruzíncov nemálo najatých Ukrajincov, Poliakov, vojakov Pobaltských republík, ale aj černochov v typických amerických uniformách. Pokiaľ je všeobecne známe, černosi v Gruzínsku nikdy nežili.

Ale americkí hrdinovia nielen rýchlo utekali, oni utekali tak rýchlo, že strácali aj vlastné doklady. Nielen preukazy súkromných vojenských firiem, ale aj pasy. Známy je príklad amerického pilota Michaela L. Whitea, ktorý statočne bombardoval cchinvalské škôlky a nemocnicu, no akosi nestihol vzlietnuť proti ruskej armáde… alebo mal iný dôvod?

Inak je to typický americký „dobromyseľný sympaťák“:

No použitie takýchto súkromných vojenských firiem je detailne premyslená taktika. Netreba na ňu povolenie Kongresu, môžu plniť úlohy bez kontroly špeciálnych vyšetrovacích komisií a keď treba, tak sa možno od nich plne dištancovať.

Dôkazy o ich činnosti sú dnes k dispozícii aj z roku 1995 z bojov v chorvátskej republike Srbská krajina. Chorváti si 4 roky nevedeli poradiť so Srbmi. No (po príchode amerických žoldnierov) nečakane dostali situáciu pod kontrolu a to za necelý týždeň. Väčšina amerických žoldnierov boli zamestnanci firmy MPRI.

Firmy podobné MPRI boli zaregistrované aj počas „spontánnej“ Arabskej jari, v sérii „ľudových“ povstaní v krajinách Severnej Afriky. Podľa údajov analytikov v Sýrii proti vojskám prezidenta Assada bojovalo vyše 10 000 „pracovníkov“ západných vojenských firiem, v Lýbii ich bolo vyše 20 000. Všetci títo vojaci za peniaze plnili objednávky západných spravodajských služieb. Podľa dobre prepracovanej taktiky a skrytých snajperov vyprovokovali pokojných demonštrantov v Lýbii do občianskej vojny. Neznámi snajperi v Bengazi začali strieľať do demonštrantov. 13 ľudí zahynulo na mieste a „slobodné“ západné média začali okamžite obviňovať Kaddáfiho, ktorého nazývali tyranom a despotom. Žeby náhoda? No dnes, po rokoch je dobre známe, že demonštrantov nezabíjali vojaci Kaddáfiho, ale vojaci zo zahraničia. Boli to zamestnanci súkromnej francúzskej vojenskej firmy Segepex. Vo Francúzsku to vyšlo na povrch na základe vyšetrovania skupiny žurnalistov spolu s informáciou, že na základe objednávky USA podpísali Veľká Británia a Francúzsko dohodu o príprave špeciálnej operácie na zvrhnutie Kaddáfiho, a to v novembri predchádzajúceho roku pred tým, ako nasledujúci rok vzniklo „spontánne“ povstanie v Lýbii. Na Ukrajine vidno presne ten istý rukopis.

Firma Black Water dostala od americkej vlády objednávku na „prácu“ v Iraku v cene 5 miliárd dolárov. Riaditeľ a zakladateľ tejto firmy E. Price sa z prostého bývalého výsadkára zmenil na multimilionára. V nejednom televíznom interview sa chvastal, že čo do prípravy prevyšujú jeho vojaci regulárnu americkú armádu. Podľa jeho prirovnania, do akcie, ktorú plní jeho komando z ôsmych ľudí a za pomoci 2 vrtuľníkov musia americké elitné jednotky vyslať 35 ľudí. Ale načo vôbec vláda USA – aj bez súkromných firiem míňajúca v Iraku miliardy dolárov – potrebuje ešte aj súkromných „ochrankárov“? Podľa analytikov je odpoveď jednoduchá. Takýto hlavorezi môžu vykonávať operácie, za ktoré by vojenskí velitelia išli pred tribunál. Napríklad môžu beztrestne zabíjať a terorizovať civilné obyvateľstvo. Na mnohých záberoch na internete je vidno, ako si počínajú v Iraku – namiesto ochrany civilných obyvateľov ich chladnokrvne zabíjajú. Dokonca ani po tom, ako sa tieto zábery dostali na internet, neboli pracovníci takejto firmy potrestaní. Všetci pokračovali vo svojej „práci“. Navyše, len niekoľko mesiacov nato zopakovali v Bagdade ďalšie krvavé jatky. Uprostred bieleho dňa vošli na námestie a začali strieľať do všetkých stojacich aj okoloidúcich áut. Na mieste bolo zabitých 17 Iračanov, medzi nimi aj 9 ročný chlapec. Zdalo by sa, že po takýchto udalostiach už nedostanú ďalšie objednávky od Pentagonu, ba že im dokonca zrušia aj existujúce kontrakty, no nestalo sa tak.

Veď podľa slov amerických prezidentov – Busha mladšieho aj Obamu – bolo cieľom americkej vojenskej intervencie do Iraku nastolenie poriadku, ochrana civilného obyvateľstva a zavedenie demokracie.

Demokraciu zaviedli, ale v pravom zmysle slova, ktorý je našim čitateľom dobre známy. No a zamestnanci firmy Black Water dodnes „ochraňujú“ Iračanov, akurát svoju firmu premenovali na Akadémiu… naozaj tvrdé, rozhodné a nekompromisné opatrenie.

No a na verejnosť sa to celé dostalo po rokoch, na základe odhalenia nemeckého časopisu Spiegel On Line, ktorý vydal podrobný článok o týchto udalostiach. Článok priniesol informácie, že americká vláda nielenže dobre vie, čo najaté firmy robia, oni naopak, sami si tieto akcie objednávajú. Do rúk žurnalistov sa dostal dokument, ktorý zachytáva komunikáciu medzi Princeom a E. Crongerdom, výkonným riaditeľom CIA. Z dokladu je jasné, že výkonný riaditeľ CIA neraz navštívil výcvikovú základňu Akadémie v Severnej Karolíne. No nielenže navštívil, on aj aktívne viedol niektoré výcviky. Treba povedať, že platby medzi CIA a dodávateľmi „služieb“ sa vykonávajú pri špeciálnych operáciách v hotovosti. Veď nemôžu ostať dôkazy tam, kde sa objednáva tá najšpinavejšia robota.

Ak sa nejaká operácia prevalí, tak sa z toho dostanú len s nepodstatným pokarhaním alebo napomenutím, ako sa stalo aj r. 2004 v Afrike za organizáciu štátneho prevratu. Pri pokuse zlikvidovať hlavu Rovníkovej Guinei bolo na letisku v Zimbabwe zajatých 64 najatých žoldnierov. Všetci prileteli na Boingu 727 z JAR. Väčšina z nich sa aj hneď priznala, že boli najatí juhoafrickou firmou Loga United. Následne bol v hlavnom meste JAR Capetowne zatknutý objednávateľ tejto akcie. Operáciu na likvidáciu prezidenta Guinei objednal a zaplatil Mark Thatcher, syn dobre známej „Železnej lady“. O niekoľko dní po krachu operácie do JAR pricestovala jeho matka a o 2 dni ho vypustili na slobodu za kauciu 165 000 britských libier. M. Thatcher podpísal srdečné priznanie a následne bol dopravený do Británie. Za organizáciu štátneho prevratu v Afrike dostal M. Thatcher 5 rokov podmienečného trestu… Podľa zákonov Rovníkovej Guinei mal dostať trest smrti. Znamená to len jedno. Dnes na zvrhnutie nepohodlného režimu netreba nikde posielať armádu. Stačí na cieľovú lokalitu poslať pracovníkov súkromnej firmy a tí už urobia všetku špinavú robotu. Zorganizujú provokáciu, spustia občiansku vojnu. Tak to bolo v Kongu, Sierra Leone, Kolumbii a koniec koncov aj v Afganistane. No a presne toto isté robia aj na Ukrajine. Nesnažili sa ani objaviť koleso… netreba. Je to iba ďalšia krajina na dlhom americkom zozname. Súkromní zamestnanci nerobia žiadne rozdiely medzi ozbrojenou armádou a civilným obyvateľstvom, ktoré bez výčitiek svedomia zabíjajú – už aj na Ukrajine. Aj na Ukrajine pre súkromné vojenské firmy neplatia žiadne medzinárodné dohody, Ženevské konvencie a podobné veci, t.j. nijaké pravidlá pre chovanie sa vojakov v civilných osadách a konkrétnej bojovej situácii. Majú voľné ruky a preto sú univerzálnym nástrojom pre CIA.

Na jednom z dokumentov, ktoré sa podarilo získať nemeckým žurnalistom vidno, aké sú denné tarify zamestnanca súkromnej vojenskej firmy. Už zamestnanec v hodnosti „vojak“ môže dostávať od 500 USD denne:

Na dôvažok treba zopakovať, že toto je iba denná výplata hlavorezov. Dnes už vieme, že všetky ukrajinské jednotky – aby náhodou neprešli na stranu ľudu krajiny, v ktorej sa narodili – ešte dopĺňajú špeciálne vycvičení inštruktori, ktorí sú najčastejšie pracovníci CIA, ale sú prítomní aj zamestnanci britských SAS, Francúzi a ďalší dobroprajní experti. Platy týchto politrukov dosahujú – aj podľa hodnosti – približne štvornásobok platu vojaka…

V tejto súvislosti sa pozrime na materiál, ktorý umiestnili na internet bojovníci domobrany, ktorí sa proti takýmto hlavorezom úspešne bránia. Napríklad primátor mesta Slavjansk Viačeslav Ponomariov upresnil celkové straty bojovníkov z oboch strán za obdobie od 2. do 12. mája:

Za spomenuté obdobie sily domobrany stratili 8 bojovníkov. Treba nám vedieť, že fašistické jednotky ukrajinskej národnej gardy a ostatné silové zložky poslané samozvanou majdanovskou vládou – vrátane zahraničných žoldnierov – sa zatiaľ neodhodlali na priamy vojenský útok na mesto a jeho ozbrojenú posádku. Viditeľne sa koncentrujú na rozsievanie teroru medzi civilným obyvateľstvom, ktoré má takto oveľa väčšie straty. Ale toto je typickým prvkom banderovskej, fašistickej taktiky. Z dejín Druhej svetovej vojny je známe, že keď fašisti postavili proti Červenej armáde prápor banderovcov, tak títo vydržali bojovať len niekoľko minút. Potom sa rozutekali. Takto sa stalo jasné, že katolícki hlavorezi nie sú vhodní do priamych bojov, ale zato sú špecialisti na vyhladzovanie civilného obyvateľstva, čo aj „statočne“ celú vojnu aj po nej robili. Napríklad po tom, ako nemecká armáda obsadila Bielorusko, postúpili všetci vojaci ďalej, smerom hlavného útoku na Moskvu. Bielorusi – hoci aj medzi nimi boli zradcovia – odmietli likvidačné čistky vlastného obyvateľstva, nuž a práve na toto sa vynikajúco hodili banderovci. Okrem základnej úlohy – likvidácie nepohodlného obyvateľstva – si krátili svoju „zábavu“ znásilňovaním, odrezávaním uší, nosov, palcov, prsníkov a pod. zaživa, vylupovaním očí, pribíjaním žien pri znásilňovaní o stôl nožmi, ale toto robili aj malým deťom, aby „dobre videli“ čo robia ich matkám. Možno povedať, že práve zverstvá ich a ďalších dobrovoľníkov z pobaltských republík najviac „preslávili“ oddiely SS, ktorých uniformy často aj nosili.

Straty ozbrojených zložiek ukrajinskej strany za horeuvedené obdobie:
Extrémisti Pravého sektora: 285 bojovníkov;
Ukrajinskí žoldnieri: 120 bojovníkov z rozličných práporov;
V Mariupole bol zabitý aj veliteľ žoldnierov;
Bezpečnostná služba Ukrajiny: 90 vojakov;

70 západných žoldnierov:
Poľská súkromná vojenská firma ASBS: 6 bojovníkov;
Americká Greystone: 14 bojovníkov;
Americká Black Water: 50 bojovníkov;
Pracovníci CIA: 50 (vrátane 12 ranených);
Vojaci 95. armády: 40;
Vojská MV: 20 bojovníkov.

Celkovo za uvedené obdobie stratila ukrajinská strana – vrátane zahraničných žoldnierov – cca 650 vojakov, ktorí boli zabití alebo zranení. Ako sme už uviedli, v silách domobrany je veľké množstvo bývalých veteránov z Afganistanu, ktorí veľmi dobre rozumejú vojenskému remeslu. Sú to v podstate všetci velitelia jednotiek. Okrem zabitých vojaci Doneckej republiky zajali a odzbrojili už niekoľko desiatok zahraničných žoldnierov. Napríklad celý americký oddiel z 20 bojovníkov. No zatiaľ nechcú veľmi tieto skutočnosti oznamovať – hoci z týchto udalostí nájdete aj videá na youtube – ale sľubujú, že to nebude jediné prekvapenie, ktoré v pravý čas zverejnia. Čo sa týka amerických hlavorezov, sú veľmi prekvapení z priebehu bojov. Zatiaľ sa nikde nestretli s takým totálnym nasadením a vlastenectvom obyvateľstva. Aj civili – dôchodcovia, muži aj ženy – smelo vychádzajú neozbrojení proti nim hoci vedia, že ich čaká smrť. Podľa ich vlastných slov, očakávali predajnú kresťansko-katolícku biomasu, akú stretli v Západnej Ukrajine, t.j. takých, ktorí za peniaze predajú aj vlastnú matku. No a tento aspekt na Východe Ukrajiny akosi nefunguje, na naopak, začínajú mať neočakávané straty.

No našej verejnosti – vlastne celkovo západnej – sa zamlčuje ešte množstvo ďalších faktov. Napríklad fašistická vláda v Kyjeve prepustila na slobodu už 15 000 väzňov – vrahov a násilníkov, t.j. najspodnejšiu zberbu aká len kedy bola odsúdená aj na doživotné tresty – za podmienky, že vstúpia do Národnej gardy Ukrajiny, t.j. medzi Banderovcov. Celkovo plánujú prepustiť až 25 000 odsúdených za ťažké, násilné trestné činy. No a všetkých posielajú na Východ so zbraňami v rukách…

Nie zanedbateľná je aj otázka, prečo sa vlastne koncentruje násilie ukrajinských pravicových radikálov práve na oblasť miest Slavjansk, Kramatorsk a Doneck? Odpoveď je až zarážajúco jednoduchá. V prvom rade si musíme všimnúť, že oznamy o tzv. „protiteroristickej“ operácii na Východe Ukrajiny vydala samozvaná ukrajinská vláda najskôr po návšteve šéfa CIA v Kyjeve, a hneď potom po návšteve amerického viceprezidenta Bidena, ktorý rovnako vydal príkaz na násilné operácie. Operácie sú cielené na terorizovanie obyvateľstva, pretože potrebujú tento región vyčistiť a už vôbec sa im nehodí ho opustiť. Dôvod je v tom, že práve tieto mestá ležia na najväčších zásobách bridlicového plynu na Ukrajine:

Vlastne práve Juhovýchod Ukrajiny vlastní celý plynový potenciál, ktorý chcú Američania využiť proti Rusku, t.j. ťažiť ho a predávať Západnej Európe. Z tohto dôvodu vstúpil do predstavenstva najväčšej ukrajinskej firmy zameranej na ťažbu ropy a zemného plynu – Burisma Holdings – syn viceprezidenta Bidena – R. Hunter Biden. Okrem neho je v správnej rade firmy napríklad aj bývalý poľský prezident Kwaśniewski, ktorý tiež chodil prilievať olej na oheň Majdanu. S ťažbou bridlicového plynu je ale v Európe problém, pretože zanecháva po sebe chemikáliami znečistené podzemné priestory. V skratke sa ťaží tak, že po navŕtaní vrtu sa do zeme natlačia najrozličnejšie chemické svinstvá, ktoré spôsobia chemické reakcie v zemi a ich následkom sa začne uvoľňovať plyn, ktorý sa ťaží. Po vyťažení všetkého plynu ostane v zemi prázdna dutina a chemikálie. Nikto nevie, ako sa v budúcnosti prejavia, ale to Američanom nevadí. Nečudo, že to nevadí iba bábkovej ukrajinskej vláde a Poliakom…

Vo Védach máme opis zániku Antlanie (Atlantídy). Zanikala postupne, v niekoľkých vlnách. Jedným z dôvodov zániku kontinentu bolo, že civilizácia na jej povrchu bezohľadne drancovala Prírodu a prírodné zdroje, okrem iného aj ťažila suroviny zo zeme tak, že v nej ostávali obrovské prázdne dutiny. Pri seizmickej činnosti Zeme sa práve tieto narušili a zalialo ich more…

To, čo sme doteraz uviedli je iba časť veľkej hry. Súčasťou amerických politických technológií je aj inštalácia „inside man“ do mocenských štruktúr krajiny, ktorú sa chystajú zotročiť, aj keď to nazývajú demokratizovať. Takíto agenti v cieľovej krajine „ošetrujú“ použitie už opísaných častí politických technológií. Takýto agent tajného rádu Scientologickej cirkvi – agent tajného ovplyvňovania – je aj súčasný bábkový ukrajinský premiér Jaceňuk. Vždy aktuálne oblečený v drahom obleku, hladko oholený a voňajúci drahým parfumom. Jeho pestovanú ruku radi potriasajú americkí aj európski poslanci – veď ho pozývajú kolegovia z tej istej cirkvi.

Jaceňuk ani neskrýva, že práve on je za krvavými udalosťami majdanovcov na Ukrajine. Dával rozkaz strieľať do Rusov – len zato, lebo sú to Rusi – podporuje fašistov, snaží sa prepísať dejiny Druhej svetovej vojny a tak ďalej. Zoznam je dlhý. Mimochodom, vyhlasovanie Banderu za hrdinu je porušovaním výsledkov Norimberského tribunálu, ktorý definitívne položil bodku za krvavou vojnou.

Jaceňuk je bábkou západných spravodajských služieb – bez akejkoľvek šance sa z tejto závislosti dostať. Svoju kariéru začal už v školských rokoch ako donášač. Chodil pravidelne bonzovať na svojich spolužiakov a dokonca si vytváral akési „spisy“, kde zhromažďoval všetky údaje o nich, aby ich mohol v pravý čas použiť. Nečudo, že mal vždy so spolužiakmi problémy.

Na politickú scénu vstúpil doslovne odnikade r. 2003 ako 27 ročný. Stal sa hneď prvým námestníkom predsedu Národnej banky Ukrajiny a rýchlo sa usadil na politickom Olympe krajiny. Čoskoro sa stal ministrom hospodárstva aj ministrom zahraničných vecí. Vo veku 33 rokov sa stal najmladším hovorcom ukrajinského parlamentu. 39 ročný Jaceňuk sa na Majdane stal už lídrom tzv. zjednotenej opozície. Spolu s nacionalistom Olegom Ťagnibokom a bývalým boxerom Vitalijom Kličkom začal diktovať svoje podmienky jestvujúcej vláde. Ako sa mohol Jaceňuk tak rýchlo dostať na špičku politickej moci? Čomu alebo komu je zaviazaný za svoj raketový nástup?

Dnes už nie je tajomstvom, že Jaceňuk je celé roky členom jednej z najmocnejších a najutajenejších siekt dneška – Scientológov.

Hoci informácie takéhoto druhu cirkev Scientológov oficiálne nikdy nepotvrdí, je jasné, že najvyšší predstavitelia cirkvi majú na Jaceňuka také veci, že on nemá na výber a jednoducho musí plniť ich vôľu. Také sú totiž pravidlá prijatia do sekty. Základná procedúra Scientológov je audit, počas ktorého uvedú adepta do ľahkého hypnotického tranzu a potom na audio a video záznam nahrajú od neho samotného všetky informácie, ktoré sú pre scientológov zaujímavé. Ide o všetko, čo je pre jednotlivca kompromitujúce, čoho sa obáva, všetky jeho či jej najtajnejšie myšlienky a želania, všetky možné predchádzajúce porušenia zákonov, celú sexuálnu históriu a vôbec všetky informácie takéhoto druhu. Toto všetko sa uloží a už trvalo archivuje u Scientológov. Čo je ešte dôležitejšie, sekta zdieľa celú svoju informačnú databázu so CIA. A práve úzka spolupráca so spravodajskými službami odlišuje scientológov od ostatných cirkví. CIA jednoducho nemohla len tak nechať organizáciu, v ktorej sú stovky známych ľudí s celosvetovo známymi menami. Roku 1993 podpísal federálny daňový úrad USA so sektou tajný protokol o tzv. informačnej spolupráci. Podľa spravodajských informácií sa meno Jaceňuk spomínalo v depešiach medzi sektou a CIA pred začiatkom Majdanu viac ako 600 krát. Žeby náhoda? Jaceňuk má totiž aj príbuzných scientológov, čo ho ešte viac urobilo vhodným na tento výber.

Jaceňuk každý svoj krok povinne odsúhlasuje s vedením sekty a to nielen v začiatkoch ozbrojeného prevratu na Majdane. Text sa vždy najskôr objavil na Facebookovej stránke Scientológov a o dva dni nato ho doslovne predniesol Jaceňuk na Majdane. On sám sa samozrejme nikdy nebude chváliť pre koho pracuje a sám na každú takú otázku bude tvrdiť, že zdieľa názory Gréckokatolíckej cirkvi. Premiér sa chvastá, že Uniati boli už aj jeho predkovia a už niekoľko storočí bojujú proti Rusku. Od 17. storočia, keď povstali Záporožskí kazaci pod vedením hajtmana Bohdana Chmeľnického proti poľskej krutovláde, práve gréckokatolíci (Uniati) im vrážali do chrbtov nože. Pokračovali aj v dvadsiatom storočí, keď podporovali fašizmus a gréckokatolícke farnosti poskytovali plnú spoluprácu a zázemie banderovcom. Toho robili aj u nás, preto boli po likvidácii banderovcov po vojne zakázaní. Ich činnosť nekončí dnešnými udalosťami na Ukrajine. Na youtube nájdete videá, kde Jaceňuk udelil slovo gréckokatolíckemu popovi. Pop okrem iného povedal: „…nechceme, aby zajtra po našej zemi chodili cudzinci, Moskali a Židia. S nepriateľom nemôže byť iná reč, ako reč sily. S nepriateľom nemôže byť iná reč ako reč guliek. S nepriateľom nemôže byť iná reč, ako šum lesa, šum likvidácie“. Nikoho na Majdane netrápilo, že z úst popa zazneli výzvy na zabíjanie Rusov, na krutosť. Je len typické, že prví, ktorí uposlúchli výzvu na násilný prevrat boli poslucháči gréckokatolíckych seminárov. Každý uniat (gréckokatolík) má vo vnútornom vrecku so sebou modlitebník katolíckeho revolucionára. Podľa slov kardinála, s ním v rukách sa bojovníkovi všetko odpúšťa, vrátane zabíjania. Presnejšie, vyžaduje sa. Kardinál Ľubomír Guzor otvorene volal svojich stúpencov do zbrane. A týchto mladistvých nazýva Jaceňuk „nádejou novej Ukrajiny“…

Kresťansko-katolícka symbolika bola prítomná na celom Majdane. Napríklad štíty s červenými krížami, presne také, aké mali rytieri Templárov pri likvidácii našich Predkov. Neskôr sa k ním pridala aj symbolika čiernych krížov, ktorú nosili Teutóni.

Uniati zaviedli majdanovcov k domu Janukoviča aby ukázali, ako si žije prezident. To, že po ceste prechádzali okolo jednej z honosných víl Jaceňuka si akosi „nevšimli“, pričom nejde o nijako menší objekt. Je to vila s anglickým trávnikom, mostíkmi cez vodné plochy a ostatnými „bežnými“ potrebami pre pohodlný život.

Fakt, že novopečený premiér vlastní niekoľko luxusných bytov v lukratívnom centre Kyjeva nijako bojovníkov za slobodu a rovnoprávnosť netrápi.

Nehovoriac už o najnovších modeloch drahých SUV na jeho parkovisku…

Ale odkiaľ nadobudol prostý štátny úradník také neskromné príjmy? Medzi jeho mecenášmi je napríklad oligarcha Ferteš, ktorý bol nedávno zatknutý vo Viedni za úplatkárstvo a organizovanie zločineckej skupiny. Aj tento miliardár bol často videný v blízkom okolí Scientológov. On sám sa dokonca nedávno snažil odkúpiť od sektárov, ale nevyšlo. Zvyčajne sa od Scientológov nedá odísť len tak – môže to nastať iba pri strate majetku, alebo psychických problémoch. No jedno aj druhé prichádza často.

Ďalším sponzorom je Porošenko. Ešte za práce v Národnej banke mu Jaceňuk vydal obrovský úver, pričom obvinenia z korupcie sa spájali s Jaceňukom neraz. Okrem rozkrádania štátneho majetku dostáva Jaceňuk a jeho kámoši aj dostatok peňazí zo zahraničia. Jedným z hlavných finančných zdrojov prevratu bol napríklad Národný fond pre demokraciu z USA aj Medzinárodný republikánsky inštitút, ktorý riadi známy rusofób John McCain. Vo Washingtone sa r. 2012 organizovala konferencia s názvom „Ukrajina“, kde už vtedy zaznelo, že USA má investovať do Ukrajiny 5 miliárd dolárov. Nie pochýb o tom, že časť týchto peňazí ostalo aj vo vreckách Jaceňuka. A. Jakimenko už povedal, že všetky západné organizácie sa pred prevratom už prestali pretvarovať a v podstate ulice Kyjeva zasypali peniazmi. Z USA ich vozili lietadlami, z Poľska autobusmi cez hranicu. Na uliciach sa takto objavili novučičké americké doláre najnovšieho vzoru a následne sa tieto bankovky objavili vo všetkých zmenárňach Kyjeva. Zároveň začali voziť na Majdan nové, veľké šiatre, nové, drahé vybavenie, skrátka všetko, čo bolo potrebné na organizovanie Majdanu. Rozdávali nepriestrelné vesty, baseballové palice, prilby, štíty, plynové masky. Kompletne dodávali všetko potrebné na dlhodobú organizáciu Majdanu, vrátane pravidelnej varenej stravy či umeleckých vystúpení. Je to bežný spôsob, akým americké a celkovo západné spravodajské služby pôsobia v cieľových krajinách. Podľa slov svedkov, na zväzkoch bankoviek bol znak, kríž, ktorý odborníci nazývajú Satanistický. Takýto kríž sa nachádza na budovách Scientológov:

Jednu z najväčších pobočiek Scientologickej cirkvi v USA, v Santa Barbare, vedie sestra A. Jaceňuka. Netreba hovoriť, že osoba vedúca misiu nemôže byť len tak hocikto.

O Scientologickej cirkvi už vieme, že bola založená pred viac ako 50 rokmi vtedy neznámym spisovateľom vedeckej fantastiky menom Ron Hubbard. Dnes je to jedna z najnebezpečnejších totalitárnych siekt vo svete. Bývalý klient psychiatrickej liečebne dokázal založiť grandióznu sieť na vyťahovanie peňazí z naivných občanov. Dnes je Scientológia ohromná korporácia s pobočkami v desiatkach krajín sveta. Len cena ich nehnuteľností sa odhaduje na miliardy dolárov. Jej vonkajšie pôsobenie sa nerealizuje vždy priamo, ale často sa maskuje za rôzne iné subjekty. Raz je to centrum duchovnej obnovy, inokedy klinika na liečenie narkomanov, či business školy. A práve takéto školenie businessmanov kedysi navštívil aj mladý pracovník Národnej banky A. Jaceňuk.

Ron Hubbard hovoril, že najlepší spôsob, ako ovládať ľudí je im klamať. Jaceňuk úspešne prevzal odkaz svojho duchovného učiteľa. Treba povedať, že Jaceňuka v minulosti kvôli jeho charakteru a morálnym vlastnostiam vyhnali dokonca aj jeho vlastní kolegovia, členovia Juščenkovho oranžového kabinetu. No a je nazad.

Za 10 rokov politickej kariéry Jaceňuk pracoval v tíme V. Janukoviča, potom prešiel k Juščenkovi, aby sa potom objavil v tábore Júlie Timošenko. No odišiel aj od nej. Neskôr sa však k nej opäť vrátil. Popularita Jaceňuka je aj dnes niekde na úrovni bodu mrazu. Vždy sa preto musí prilepiť k nejakej figúre. Jaceňuk je po matke Žid a patrí medzi 50 najvplyvnejších sionistov Ukrajiny. Treba však rozlišovať medzi bežnými Židmi a sionistami. Ide o úplne rozdielne pojmy. Sionistom nikdy nie je ľúto obetovať „menej hodnotných“ Židov a kráčať plece pri pleci aj s fašistami – banderovcami.

No ukrajinské židovské obce sú doslovne Jaceňukom šokované, známe je napríklad vyjadrenie Dávida Karpova, rabína synagógy Darkej Tavom v Kyjeve.

Jaceňuk chodí pýtať peniaze po Západnej Európe a USA. No to ako keby iba jednou rukou. Druhou rukou tajne vyváža z Ukrajiny národný zlatý poklad. Existujú zoznamy zlata a starožitností, ktoré sa postupne vyvážali von z Ukrajiny a ktoré sú podpísané Jaceňukom. Sú zamestnanci, ktorí boli svedkami tejto operácie. Podali podnet na ukrajinské štátne orgány s cieľom vykonať inventarizáciu ukrajinského pokladu, no odpovede sa dodnes nedočkali. Tento režim nielenže zabíja vlastných ľudí, ale vyváža aj predmety kultúrneho dedičstva a zlato z krajiny. Takto rozkradli aj cenné predmety tzv. pravoslávnej kresťanskej cirkvi.

Ďalší veľký muž dnešnej Ukrajiny je Turčinov. Nie je síce scientológ, ale zato je členom ďalšej nebezpečnej sekty, ukrajinskej pobočky sekty Päťdesiatnikov, je to cirkev Slovo Života. Tak, ako scientológovia, aj cirkev Päťdesiatnikov je centrom záujmu spravodajských služieb Západu. Spravodajské služby žiadajú kompletné informácie o členoch sekty a absolútnu poslušnosť. Za to dostávajú ich vrcholní popi – to je aj Turčinov – nielen bezpečnosť, ale aj ochranu.

State Department pomáha sekte, sekta pomáha CIA. Ale ruské spravodajské služby už ukázali svoje schopnosti. Všetky scientologické pobočky roky prekvitajúce na Kryme radšej zabalili svoju činnosť a odišli do Kyjeva. A to sa ochrancom Jaceňuka rozhodne nepáči.

Celé divadlo však má svoje hlboké dôvody. Ak ľudia iba sledujú „slobodné“, západné média, tak sa určite nikdy k pravde nedopátrajú. Už sme neraz hovorili, doba sa nezadržateľne mení. Už nemajú možnosť blokovať všetky informácie, tak práve naopak, šíria toľko dezinformácií, že človek bez poznania sa v nich jednoducho stratí. No a to je presne to, čo od nás chcú, aby sme neboli schopní zosynchronizovať náš Duševný a Skutočný čas, čím vytvorili a udržiavajú to, čo populárne možno nazvať „Matrix“. Takto ľudia prechádzajú spod vlády mentálneho besa pod vládu vitálneho besa, teda z pohľadu tibetského budhizmu sú stále pod vládou vlastného ega. No dostať sa spod kontroly ega, teda spod cudzej kontroly a zjednotiť Duševný a reálny čas možno len trvalým prebývaním v stave TU a TERAZ, čo však dokáže iba AS, prípadne v čase potreby VÍŤAZ, teda Charakterník. Ale toto bolo predmetom našej prednášky v Poprade pred pár týždňami.

Prebieha tvrdá vojna o našu mládež. Ide samozrejme o to, aby nešla cestou vlastných Predkov, ale za primitívnou západnou propagandou, ktorá je založená na športovom sexe, drogách, alkohole a podobných veciach.

Začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia získala sovietska rozviedka materiály opisujúce detaily tzv. Harvardského projektu. Bol to detailný program zničenia ZSSR a Východného bloku celkovo. Projekt pozostáva z troch dielov: Perestrojka-Reforma-Zavŕšenie a bol rozvrhnutý na tri päťročnice. Počas prvej päťročnice plánovanej na roky 1985-1990 mala prebehnúť Perestrojka, ktorá mala vopred naplánované takéto ciele:

1. Glasnosť
2. Boj za socializmus s ľudskou tvárou
3. Príprava reformy „od socializmu ku kapitalizmu“
4. Perestrojku mal viesť prioritne človek z prostredia Ústredného výboru KSSZ

Hoci sa tieto materiály dostali do rúk spravodajskej služby v osemdesiatych rokoch, Gorbačov – „Inside Man“ CIA už bol inštalovaný a mal silnú pozíciu. Bolo už teda neskoro…

Druhý diel bol venovaný reforme navrhnutej na roky 1990-1995 a mal tieto ciele:
1. Likvidácia svetového socialistického systému
2. Likvidácia Varšavskej zmluvy
3. Likvidácia Komunistickej strany ZSSR
4. Likvidácia ZSSR
5. Likvidácia patriotického vedomia národa
6. Reformu mal viesť už druhý vodca

Tretí diel sa volal „Zavŕšenie“. Jeho ciele boli nasledovné:
1. Likvidácia sovietskej armády
2. Likvidácia Ruska ako štátu
3. Likvidácia atribútov socializmu: bezplatné vzdelávanie a bezplatná lekárska starostlivosť
4. Zavedenie atribútov kapitalizmu typu: „za všetko sa musí platiť“
5. Likvidácia pokojného života v Leningrade a Moskve
6. Likvidácia štátneho vlastníctva a zavedenie súkromného vlastníctva kompletne všade
7. Etapu Zavŕšenia plánovali zrealizovať doslovným „vymŕzaním“ – hladného obyvateľstva Ruska; postavením moderných ciest po celom Rusku a rozšírením a prestavaním prístavov, aby sa dali vyvážať všetky nerastné suroviny Ruska za hranicu
8.Zavŕšenie už mal viesť tretí vodca

Keď sa vnímavo pozrieme na materiál zistíme, že všetko, čo sa odohrávalo za posledné desaťročia bolo plnením bodov tohto plánu. Rozdiel bol iba v nejakých 3-4 rokoch posunu štartu realizácie, čo je nepodstatné.

Typickým úspešným zavŕšením je vývoj na Ukrajine, ktorá sa z 55 miliónového štátu – akým bola pri poslednom sčítaní ľudu za ZSSR a pri rozdelení – stala v skutočnosti k dnešku už možno ani nie 40 miliónovou. Okrem ďalších detailov – s ktorými bol vysoko spokojný aj architekt tohto projektu – politický technológ Z. Brzezinski – pri poslednej návšteve Ukrajiny pred niekoľkými rokmi, pričom cieľom jeho cesty bola inšpekcia stavu plnenia plánu. No a vďační Ukrajinci mu ešte udelili aj titul čestného občana mesta Ľvov… Ukrajina je aj jedinou postsocialistickou krajinou, ktorá za dve desaťročia svojej existencie zaznamenala 0 (nulový) hospodársky rast. Takýto „vlastenci“ ju viedli. No toto ešte nie je všetko.

Po ukončení Harvardského projektu sa objavil tzv. Houstonský projekt. Je zameraný najmä proti Rusku, lebo rozbitie ZSSR a Socialistického bloku vrátane Varšavskej zmluvy už nastalo. Houstonský projekt plánuje realizáciu rozdelenia Ruska na okupačné zóny, malé štátiky. Sibír má patriť USA, Severozápad Nemecku, Juh a Povolžie Turecku, Ďaleký Východ Japonsku. Tento projekt sa už nedarí realizovať, na základe čoho USA viditeľne znervóznela a pristúpila k urýchľovaniu tempa ako sa len dá. Rusko síce vyváža 57% vyťaženej ropy, 40% zemného plynu, 90% medi, 97% niklu, 99% hliníka, no namiesto „servisu zadarmo“ dokázalo na tom zarábať prostriedky a modernizovať armádu, ktorá už podľa amerického scenára nemala existovať. Napriek tomu sa stále Západ pozerá na Rusko ako na surovinovú kolóniu.

Podľa Harvardského projektu sa USA chová k Rusku nie ako k jednému suverénnemu štátu, ale ako k rade malých štátikov. Na plné obrátky prebieha rozpracovanie a implementácia techník politickej technológie, ktoré majú viesť k rozdeleniu Ruska na malá štátiky. Na tomto pláne pracoval už A. Dalles, prvý riaditeľ CIA. Jeho citát z roku 1948 sme už uverejnili.

Aké dnes pozeráme filmy? Aké knihy sa dnes predávajú? Jasne vidno, že Západ ani v najmenšom neustúpil od svojich plánov. Jeden zo spoluautorov Harvardského projektu – Z. Brzezinsky – na uzavretom zasadnutí povedal: „Nový svetový poriadok o hegemónii USA sa vytvára proti Rusku, na účet Ruska a na ruinách Ruska. Niet pochýb o tom, že Rusko skôr alebo neskôr bude rozbité a pôjde pod nútenú správu.“

Špeciálna časť tohto plánu je osud slovanských národov tak, ako to bolo už v Hitlerovom pláne Barbarosa. Američania dokonca uviedli v projekte konkrétne čísla. Totálna likvidácia 300 miliónov Slovanov, spolu s nimi aj všetkých Židov. Týchto totiž najskôr použili na svoje ciele na rozkol a zničenie slovanských národov, a potom ich čaká ten istý osud. V procese likvidácie Slovanov prišli k veľkému majetku a o tento sa s nimi Svetová vláda nehodlá deliť. Svoju úlohu splnili. Toto je v projekte napísané jasne a nedvojzmyselne, Židia sú určení na likvidáciu hneď za Slovanmi.

Ak si toto prečíta človek ešte schopný myslieť, tak naozaj musí začať rozmýšľať. Pre biomasu ostatne naša stránka ani nie je určená. Rusko má oficiálne okolo 144 miliónov obyvateľov, pričom skutočných Rusov, t.j. v dnešnom ponímaní Slovanov je iba niečo okolo 80 miliónov. Veď v samotnej Moskve dnes žije už iba 30% Rusov a podobne to je aj v Petrohrade. Rusi sú jednoducho iba prví, lebo sú stále pre USA hrozbou. No a za nimi pôjdeme aj my všetci – tvari dobre vedia, kde geneticky patríme a teda akú hrozbu môžeme do budúcna predstavovať. Chcú mať už absolútnu istotu. No a u nás Judáši len tak prekvitajú – stále im nič nedochádza, a sotva aj vôbec niekedy dôjde. Veď americké médiá o ničom takom nehovoria… ale veď oni nespomínajú ani Göbbelsa a jeho známy citát o dôslednom opakovaní…

Hlavnou metódou na dosiahnutie tohto cieľa je naša vzájomná likvidácia vo vzájomných vojnách a krviprelievaniach. Citát z plánu Houstonského projektu: „Ukrajinec si bude myslieť, že bojuje proti Rusku, že bojuje za svoju slobodu. Bude si myslieť, že nakoniec dosiahol slobodu. No vtedy sa dostane do úplnej závislosti od nás. To isté si budú myslieť aj Rusi, že bojujú za svoje národné záujmy. Že si navracajú im odňaté zeme atď. To všetko budeme robiť pod zámienkou rôznych suverenít boja za národné ideály. Ale zároveň nedáme ani jednej zo strán možnosť na sebaurčenie na základe národných hodnôt a tradícií. V tejto vojne hlupákov slovanskí debili budú oslavovať seba ale posilňovať nás, hlavných organizátorov vzájomných vojen, pričom v krvavých udalostiach nebudeme priamo účinkovať.“

Ešte ďalší citát z ich plánu: „Veľmi dobre vieme, že nacionalizmus posilňuje národ, robí ho silným. Heslo internacionalizmu zastaralo a už nefunguje ako v minulosti. Preto ho zameníme všeobecnými ľudskými hodnotami, čo je jedno a to isté. Nedáme sa podňať ani jednému nacionalizmu, a tie národné hnutia, ktoré sa snažia vyviesť svoje národy spod nášho diktátu zničíme ohňom a mečom, ako sme to urobili v Juhoslávii, Srbsku, Iraku.“

Ďalší citát: „Zámenou za národné hodnoty dáme patriotizmus, patriotizmus balalajok a opitých sĺz. Nedovolíme žiadne Hi-Tech, čo privedie k úplnému úpadku v priemysle, ktorý degradujeme na produkciu predmetov primárnej spotreby pre ohraničený kontingent otrokov, ktorí nám budú ťažiť suroviny. Medzi obyvateľmi miest je veľa inžinierov, kvalifikovaných pracovníkov, učiteľov, lekárov. Týmto vytvoríme také podmienky pre život, že budú sami utekať zo svojej krajiny. Naša hlavná devíza je rozloženie mládeže, čím porazíme akýkoľvek národ. Zbavíme ich spoločnosti ich mládeže, rozložíme ju sexom, rockovou hudbou, násilím, alkoholom, fajčením, drogami, t.j. zbavíme ich spoločnosti, budúcnosti. Hitler bol hlúpy chlapec, lebo konal otvorene. Musel plniť dôležitú robotu, spáliť milióny ľudí, postrieľať, zakopať a pod. Nechal za sebou krvavé stopy. Ale my konáme prefíkanejšie, po nás neostanú stopy, ale zasejeme medzi národmi strach, strach o život, ktorý nás nebude stáť nič. Strach o svoje pracovné miesto, ktoré môže kedykoľvek stratiť. Strach o budúcnosť. Strachom budeme oslabovať národy. My pod zámienkou demokracie dáme slobodným debilom monarchiu. Každému bábkového prezidenta a čo najviac osláv, svetiel, pompy. Monarchia je dobrá tým, že všetku energiu nasmerováva do zmätku a odpútava od našej tajnej, aktívnej práce v štruktúrovaní obyvateľstva na vzor, ktorý potrebujeme. Spôsobom výmeny kádrov na najvyšších miestach silových štruktúr posunieme ďalej našich ľudí na čelo armády, ministerstva vnútra, Federálnej služby, špeciálnych jednotiek, čím všetko bude priamo podliehať prezidentovi, t.j. nám. My budeme mať v rukách iba povrázky, ktoré idú k rukám prezidenta a my budeme za tieto povrázky ťahať tak, ako potrebujeme my na dosiahnutie nášho grandiózneho plánu.“

Ale môžeme čítať aj ďalej: „Slovanstvo, spojenie Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, tie najnepokornejšie národy sveta, nepokorní sú kvôli ich psychickým a rozumovým schopnostiam, kt. vychádzajú z mnohých pokolení predkov a aj génov, kt. sa nedajú nijako upravovať. Slovana Rusa, Bielorusa, Ukrajinca možno zničiť, ale nikdy ich nemožno poraziť. A preto toto semeno treba zlikvidovať, najskôr rýchlym znížením ich počtu. Na planéte sa intenzívne otepľuje klíma, pustina sa presúva na sever rýchlosťou 10 km za rok. Strata vody na Zemi postupuje rýchlosťou 25 m za rok. O 20-30 rokov bude treba uvažovať o presídlení veľkých más civilizovaných národov severne od ich terajšej lokality. V tom čase na Kubáni, v Rostovskej oblasti, na Ukrajine bude subtropická klíma a na severe Ukrajiny klíma dnešného Zakaukazska. Slovania sú tu iba dočasní hostia a musia byť odsunutí. Vyženieme ich ďaleko na sever, za hranice Moskvy. Tam bude malé severné teritórium, rezervácia s kompaktným obyvateľstvom – ako sú indiánske rezervácie v USA.“

Všetci Slovania – 300 miliónov – sú učení na likvidáciu. Za nimi majú ísť Židia.

Tieto dokumenty sú dnes odtajnené, dajú sa nájsť na internete a prečítať. Okrem toho tam možno nájsť aj ďalšie dokumenty a zaujímavé materiály, zacitujme si napríklad generála Powella: „Rusko musí zabudnúť, že má nejaké záujmy v republikách bývalého ZSSR. Nedovolíme Rusku zasahovať do záležitostí bývalého ZSSR, lebo obnovenie ZSSR nezapadá do strategických cieľov vlády USA.“

Pozrime sa aj na úryvky z direktívy Rady bezpečnosti USA č. VS 20/1: „Na území rozpadnutého ZSSR sa nesmie uchovať vojensko-ekonomický potenciál, ktorý v budúcnosti, nezávisle od sociálneho zriadenia na tomto území by sa mohol znovu obnoviť, konsolidovať sa, a tak sa stať potenciálnou hrozbou americkej hegemónii. Nie je dôležité, aká bude vláda budúceho Ruska, ona vždy musí ovládať len ohraničený vojenský potenciál a musí existovať v stave plnej ekonomickej závislosti od USA. Od Ruska sa vyžaduje:

1. Demontáž vojenských zariadení a plné odzbrojenie
2. Odchod z kľúčových geopolitických regiónov planéty
3. Zničenie najskôr vojensko-ekonomického potenciálu a potom aj celej industriálnej základne porazenej krajiny.“

Zatiaľ všetko išlo viac-menej podľa plánu. Naša úloha je pochopiť podstatu tohto konania, teda nepostupovať v nevedomosti a tieto plány spoločne so všetkými Slovanmi prekaziť, inak neprežijeme. Slovania ako jednoliaty národ nesmú dovoliť medzi sebou vnútorné rozoštvávanie, a takto sa nám to podarí. Paradoxne napríklad už aj verejná mienka v Izraeli dávno prešla na stranu Ruska v ukrajinskom konflikte. Židia – tí, ktorí rozmýšľajú – už pochopili, že v novej dobe už nemožno postupovať proti Slovanom, lebo zahynú aj oni. Tu treba rozlišovať medzi Židmi a Sionistami, ktorí sa považujú za elitu, a ktorí nepovažujú ani ostatných Židov za rovných, skôr naopak. Ide naozaj o všetko. No a na dôvažok nezabúdajme, že horeuvedené fakty pochádzajú výlučne z ich vlastných materiálov, z materiálov tých, ktorí sa volajú Svetová vláda.

USA – podľa vlastných slov ich diplomatov – investovali do Ukrajiny 5 miliárd dolárov na to, aby tam bola taká slobodná vláda akú chce USA. Treba nám vedieť, že tí, ktorí podporovali priamo aj nepriamo Majdan predstavujú iba 16% obyvateľstva Ukrajiny. A tí najradikálnejší zo Západnej Ukrajiny – fašisti – tvoria iba 10% obyvateľstva Ukrajiny. No a títo zakázali ešte aj používať jazyk – ruský jazyk – ktorý používa 70% obyvateľstva Ukrajiny, hoci Rusov priamo je niečo okolo 9 miliónov. Obyvateľstvo Ukrajiny neraz hlasno na rôznych mítingoch protestovalo proti vláde, ktorá prišla k moci násilným spôsobom a ani zďaleka nepredstavuje mienku ani len polovice obyvateľstva, no západné médiá počúvajú iba tých, ktorých sami inštalovali a financovali.

Sumu, ktorú Západ reálne „investoval“ do Ukrajiny je potrebné minimálne strojnásobiť, ak berieme do úvahy rozličné granty EÚ a iných krajín NATO, granty zo zdrojov spravodajských služieb, ktoré sa nikde nikdy nepublikovali.

Akonáhle Janukovič odmietol asociačnú zmluvu – vieme prečo – tak hneď ako šibnutím čarovnej paličky sa objavili tisíce ľudí na Majdane, kde okrem každodennej, pravidelnej varenej stravy 3x denne sa tešili aj kultúrnym programom, vystúpeniam rozličných umelcov a podobne. No to nebolo všetko, postupne sa začala rozdávať už spomenutá výstroj a výstroj. Odkiaľ sa na to brali peniaze? Podľa údajov analytika Sergeja J. Glazeva, poradcu prezidenta Putina v otázkach regionálnej ekonomickej politiky, stálo (a stojí) USA udržiavanie ukrajinského protestu 20 miliónov dolárov týždenne. Ale peniaze sú iba jedna strana mince. Oveľa dôležitejší vklad do Majdanu bolo to, že americké veľvyslanectvo v Kyjeve sa v skutočnosti zmenilo na štáb vzbúrencov. Využívajúc diplomatickú imunitu americkí diplomati realizovali stretnutia s lídrami protestantov, realizovali inštruktáže, rozdávali zbrane a verbovali bojovníkov. Čo sa nepodarilo pokojným spôsobom, to chcú USA dosiahnuť riadeným chaosom. Ak by si bol Janukovč dovolil rozhodne zakročiť proti majdanovcom – čo určite mal – tak 20 rokov cielenej roboty amerických diplomatov a 15 miliárd dolárov by letelo hore komínom. To sa nesmelo stať. Smutným faktom je, že o tom dostatočne vopred hovoril v ukrajinskom parlamente aj nám už známy O. Carjiov.

Tento článok bol napísaný pred „slobodnými“ prezidentskými voľbami na Ukrajine. Len na dôvažok, nijaká európska krajina by si nedovolila taký volebný zákon, ako bábková ukrajinská vláda. Budú iba jednokolové a na uznanie bude stačiť, aby prišlo toľko ľudí, koľko príde. Takže ak prídu iba majdanovci – ktorí tam pôjdu povinne – bude to stačiť. Ale kto – okrem tých, ktorí podliehajú napríklad scientológom – ich z pohľadu zdravého rozumu uzná..?

Ale toto všetko by nemalo význam písať, ak by to mala byť iba akási teória v ďalekej, cudzej krajine. Ako to vyzerá na Slovensku? Nuž, tunajší Sloveni si zvolili za prezidenta SCIENTOLÓGA. Nastáva teda zásadný posun v tom, odkiaľ budú prichádzať pokyny na jeho činnosť. Hádate správne – bude to určite zo zahraničia. No a pán prezident na otázku o scientológoch nebude určite o nich nič vedieť, ale my už vieme prečo. Spomeňme si na Jaceňuka. Tým nechceme povedať, že Fico je ideálny, no je aspoň domáci. Noví nechcú prestať napríklad s drancovaním našej Prírody, oni to len budú chcieť pre seba.

Ďalším detailom sú nadchádzajúce eurovoľby. Hoci nevieme čo naozaj pre nás „naši“ europoslanci robia, odrazu sa na nás usmievajú z bilboardov okolo všetkých ciest. Ale dobre, pozrime sa na niektoré z nich, aby sme si uvedomili za čo nás majú. Napríklad náš novopečený prezident – ktorý už pre voľbami hovoril o registrovaných partnerstvách homosexuálov a uznaní Kosova – tvrdil, že „na Východe“ umiestňovali proti nemu „ficovci“ karikatúrne bilboardy. No čo sme naozaj videli na Východe, boli iba karikatúry takéhoto štýlu:

Žeby ich Fico objednával na seba? Nijaké iné ako antificovnské karikatúry sme na Východe nevideli…

Keď už sme pri našich kresťanoch, hľa jeden bilboard, ktorý umiestnili naši kresťania:

Tento pán mal naozaj „konštruktívnu“ – typicky kresťansky láskavú – pohnútku a ponuku pre voličov na predchádzajúce voľby do Prešovského samosprávneho kraja. Krédom jeho zoskupenia – lebo slogan nemal iba on – bolo „PORAZME SMER“. Naozaj výstižný a konštruktívny program… ani nečudo, že do Kraja sa nedostal. No a nová nálepka len prelepila starý plagát, pričom „konštruktívny“ program ostal. Ale ako vlastne budú komunikovať s novým prezidentom tie kresťanské subjekty, ktoré sa z bilboardov chystajú presadzovať otca a mamu namiesto európskeho „rodiča č. 1 a rodiča č. 2“, ak práve za toto – čo aj otvorene povedal – bude bojovať nový prezident, ktorého jednohlasne podporili? Veď „rodič č.1 a rodič č. 2“ je označenie, ktoré zaviedli preto, aby registrované partnerstvá homosexuálov mohli „vychovávať“ adoptované deti. Za tieto „slobody“ homosexuálov hlasovali všetci kresťania, ktorí uposlúchli výzvy a šli voliť nového prezidenta.

Môžeme ísť aj ďalej. Na Slovensku máme naozaj dostatok Obamových brownosov. No z pohľadu našej Kultúry vieme, že staré texty, respektíve aj nové texty, ak pozostávajú zo starých slov, sa čítajú čo do povrchného, fonetického významu zľava doprava. A sprava doľava – teda obrátene – čítame prvú vrstvu hĺbkového, teda obrazového významu. A tu nám stará Kultúra našich Predkov ponúka poznanie navyše… a tak hneď vieme, aké môže mať takýto subjekt skutočné poslanie voči nám bez ohľadu na to, aké krásne motúziky nám preťahuje popod nos…

Spomeňme ukrajinského Klička. V našej Kultúre nie je nič zbytočné a slovo „klička“ je prastaré. Hoci dnešná, moderná a teda upravená ruština používa toto slovo vo význame „prezývka“ aj na človeka, naši Predkovia ho používali VÝLUČNE ako meno pre zviera. Klička je teda napríklad krava „Malina“, pes „Bobík“, či mačka „Micka“. Pretože štruktúra psychiky Besov je principiálne  podobná psychike zvierat – ako to bolo vysvetlené aj na prednáške – tak takéto prezývky sa dávali tým, ktorí patria medzi démonov, alebo im skrátka slúžia.

V súvislosti so starou Kultúrou jeden oznam na záver. Už na prednáške sme sa dohodli, že tí, ktorí majú záujem sa zúčastniť kurzu Staroslovienskej Bukvice sa môžu hlásiť na našu emailovú adresu. Odpovedať budeme priamo, teda detaily nebudú zverejňované na našej stránke. Je to preto, lebo takýto kurz si bude vyžadovať približne 10-11 stretnutí, lebo Staroslovienska Bukvica sa nedá vyložiť na jednej prednáške. Treba s tým aj počítať. Kurz samotný bude prebiehať pravdepodobne 1x do mesiaca v sobotu, pričom lokalitu spresníme podľa toho, odkiaľ bude najviac záujemcov.

NAŠI PARTNERI: