AKTUALIZÁCIA

8. marca 2016 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), PONÍMANIE, UDALOSTI

Objavilo sa niekoľko otázok, na ktoré je dobré odpovedať naraz.

Určite ste si všimli, že naša pôvodná stránka vedy.sk je už niekde úplne inde. Technické okolnosti súvisiace s prevádzkovaním stránky sa vyvinuli tak, že nemalo pre nás význam ďalej pokračovať v spolupráci s prevádzkovateľom, na ktorého bola pôvodne registrovaná doména. Navyše sme nemali žiadny dosah na riešenie otázok súvisiacich s jej transferom na iného operátora. Malou šancou bolo počkať až vyprší lehota a snažiť sa doménu zachytiť, ale tento pokus nám nevyšiel. Pravdepodobne kvôli jej návštevnosti ju chytil robot a dnes už nie je naša.

Napriek tomu chceme pre všetkých zopakovať, že naša stránka – TARTARIA – obsahuje ÚPLNE VŠETKY ČLÁNKY, ktoré boli pôvodne na stránke VÉDY. Tento prenos sme robili my sami, takže nie je dôvod si myslieť, že niečo bolo vynechané. Okrem iného, stačí do nejakého internetového zadať názov článku a určite ho nájdete aj na TARTARII.

Ďalej by sme chceli upozorniť našich čitateľov, že sa nám konečne podarilo vytvoriť plagát Staroslovienskej Bukvice ako obrázok, ktorý si teraz môžete stiahnuť tak, ako predchádzajúci plagát. Pretože to je obrázok, tak odpadajú všetky problémy s fontmi, t.j. vytlačíte si presne to, čo vidíte na obrazovke vášho počítača.

Ďalšou témou sú reakcie niektorých z vás na Ságu o Inglingoch, ktorá vyšla priložená v KNIHE MÚDROSTI PERÚNA. Tu je dôležité si uvedomiť niektoré súvislosti, t.j. pochopiť, prečo sú v nej uvedené práve také údaje, ako sú. Naši čitatelia už vedia, že všetky staré texty boli pôvodne písané obrazným písmom. Naši Predkovia v minulosti používali jeden jazyk, ktorý sa nazýval SLOVIENE. Pretože však máme štyri národy, tak každý z nich používal svoj písomný systém na záznam textu. A tak ten istý text sa na našom území mohol napísať Staroslovienskou Bukvicou, pričom v Škandinávii ho zapísali zjednodušenou Karunou, t.j. Runami. U nás si vývoj – po pokresťančení – môžeme názorne priblížiť na príklade mien bukvíc. Každá bukvica systému Staroslovienskej Bukvice má meno, fonému, Obrazy a 3×9 z nich má aj číselnú hodnotu. Naši Predkovia poznali bukvicu „B“ (používame latinku) pod menom „BOGI“, t.j. „BOHOVIA“. Cyril a Metod nám z nej urobili „BUKI“, potom nám vzali Bukvicu úplne a dnes, keď hláskujeme, tak písmeno „B“ nazveme „BÉ“. Nuž, dlhú cestu sme prešli od BOGI k BÉ. Trvala vyše 1 000 rokov a kto chce, môže vidieť o čo ide. Ale ako hovoríme, teba vedieť na čo pozerať a rozumieť tomu, čo vidíme. Vysvetlenie bude názornejšie, ak použijeme ruštinu. V ruštine sa „abeceda“ povie „alfavit“. Slovo je vytvorené spojením výrazov „alfa“ + „vita“. „Alfa“ je gréckeho pôvodu a má význam „začiatok“, „vita“ je latinského pôvodu a znamená „život“. Vo výraze „alfavit“ je teda uložený obraz, kam nás chce civilizácia dostať – rozumovo na počiatok života. Malé deti vydávajú zvuk „BÉ“, prípadne aj ovce. Civilizácia teda nie je – ako učia naše deti v školách – postup od primitívneho k dokonalému, ale presne naopak – od dokonalého (Kultúry) do primitívneho (civilizácie). Presne ako to zariadili – od BOGI po BÉ. Prešli sme už dlhú cestu – a čo nám naplánovali po „BÉ“?

Na Ságu o Inglingoch treba pozerať z viacerých uhlov pohľadu – ako na obraz, nie iba jednu jeho hranu. V prvom rade to je text, ktorý bol napísaný pred viac ako 1 000 rokmi a hovorí o Inglingoch aj o tom, kto to bol Odin, odkiaľ pochádza a ako sa dostal do Škandinávie. Môžete síce pozrieť aj napr. do Radzivilovského letopisu – ale to u nás nikoho „nenapadne“ (veď preto tu prebehla implementácia Slovákov a Slovenov na úkor pôvodných Slovienov). Ešte pohodlnejšie je povedať, že je to všetko vymyslené… stará pesnička.

Čo sa týka niektorých opisovaných dejov, tu treba pochopiť, prečo tam sú. Sága bola pôvodne napísaná Runami, t.j. bez ohľadu na to, aké sú podkladové udalosti textu – fonetická úroveň – skutočný opis udalostí je treba hľadať na úrovni Obrazov Rún a ich spojení. Správne, texty už nie sú Runové, ale latinkové. Teda OBRAZNOSŤ SA STRATILA, latinka nie je schopná – vďaka svojej primitívnosti – uchovávať Obrazy. Takto sa pri pokresťančovaní Škandinávcov aj pôvodný výraz „VÉDA“ zmenil na „EDDA“. Okrem iného, ak by tupí kresťanskí popi a iní otroci boží prečítali na fonetickej úrovni skutočnú informáciu v texte, tak Sága o Inglingoch by tu dnes už nebola. Treba len vedieť o čo ide a všetko nám zapadne na svoje miesta.

Niektorí z vás sa chceli aj radiť o práve skončených voľbách. Nuž, tu nemožno nikomu radiť. Volebný systém ako taký patrí systému civilizácie, t.j. je navrhnutý tak, aby práve ona ostala uchovaná. Vytvára síce dojem, že všetko má v rukách občan, ale aj milión Cigánov sú občania našej republiky…  s právom hlasu. Účasť vo voľbách – bez ohľadu na to, koho volíme – je odovzdanie súhlasu elite, že môžu robiť s nami čo chcú. Boj proti systému je vždy iba jeho podpora. Veď namiesto toho, aby sme sa sami chopili riadenia svojej krajiny – Kopné Právo – delegujeme iných, ktorých ani len nepoznáme. A kde hádžeme svoje hlasy, ktorými si chceme „delegovať“ krásnu budúcnosť? Správne, do URNY. A čo zvyčajne býva v URNE? Odpoveď určite netreba. Je to demokracia v skutočnom význame tohto starého slova – t.j. otrokársky systém. Nuž a v ňom sú síce otrokári, ale drvivá väčšina „zúčastnených“ sú otroci.

Na druhej strane stále žijeme v tomto systéme, takže nemožno odsúdiť ani tých, ktorí išli voliť preto, lebo naozaj podľa svojho Svedomia chceli niečo zmeniť, k niečomu sa vyjadriť. Veci naozaj nejdú dobrým smerom, ale to je globálny jav. Dnes už iba naivný slepec nevidí, že politika (rovnako veľahovoriace slovo) znamená pre jedných oklamať druhých a potom si na ich úkor dobre žiť… len dokedy.

V posledných voľbách mala iba jediná strana jasne vyprofilovanú líniu – konečne začať robiť poriadky so zlodejmi v kravatách a s Cigánskymi parazitmi, ktorí už dávno sa voči nám a na náš účet chovajú agresívne a arogantne, znásilňujú biele dievčatá, bijú bielych chlapcov, dokonca zabíjajú bielych ľudí. Štátny aparát ich navyše kryje a zločiny ututláva. Možno použiť citát zo starého manuálu umenia NINPO (Nindža):

VLÁDA JE VŽDY NA NÁKLADY ĽUDU A V NEPROSPECH ĽUDU

Vyzerá to tak, že za posledných tisíc rokov sa nič nezmenilo. Takto to nemôže ísť naveky.

Nazývať túto politickú stranu fašistickou je však rovnaké pokrytectvo, ako volať Cigánov Rómami. Tí, ktorí tak robia ani nevedia, čo to fašizmus je – a to je už iba nevedomosť. Možno ich však pochopiť, dostali strach, môže totiž vyjsť na povrch, čo všetko doteraz porobili.

Za zmienku stojí symbol, ktorý táto strana používa. Hoci si myslia, že ide o kresťanský symbol – akože misijný kríž kresťanskej cirkvi – my vieme, že symbol je o mnoho tisícročí starší – je to Slnečná Runa Bohyne Mary (Morény).

Nech sú ich myšlienky akékoľvek príťažlivé – ich nosná energia je energiou Kresťanstva, t.j. energiou ĽSTI, KLAMU a SMRTI. A naša cesta je cestou SVEDOMIA A CTI. Tieto slová pôvodný text Biblie neobsahuje – aramejský jazyk ich nepozná. Zásadná zmena – ZMENA KONCEPCIE – však nastúpiť neodvratne musí. Ak to nepochopíme po dobrom, bude to musieť prísť po zlom.

NAŠI PARTNERI: