KOMU HRAJÚ DIVADLO?

21. januára 2020 | PARAZITICKÝ SYSTÉM, VYŠLO INDE

Na jednom serveri sa objavil zaujímavý článok, ktorý vám odporúčame prečítať. K tomuto celému divadlu možno dodať ešte niekoľko detailov.

Ak si niekto myslí, že človek, ktorý značnú časť svojho aktívneho života prežil v službách nie hocijakej spravodajskej služby AŽ DOTERAZ NEVEDEL kto ho obklopuje, tak – nech sa nehnevá za hodnotenie – je mimoriadne naivný.

Predtým ako pripojíme aj ďalšie obrázky z Ruska niekoľko poznámok na zorientovanie. Naša politická elita politických strán – ktorú nezaujíma národ krajiny, ktorý zodiera – „žije“ iba vo vláde, parlamente a prezidentskom úrade. Môžeme teda smelo povedať, že v Bratislave. Nedá sa nič robiť, kým bude demokracia demokraciou, tak Bratislavu (jej elitu bez ohľadu na to odkiaľ pochádza) bude zvyšok Slovenska zaujímať iba v období okolo volieb. Veď inak by napríklad minister, ktorý drancuje slovenské lesy nevyvážal stromy do Poľska, ale nechal by ich spracovať doma, veď má predsa na starosti hospodárstvo. Ani žiadna automobilka sa – asi nedopatrením – nedostala do Prešovského či Banskobystrického kraja, ale inde je ich až toľko, že musia do nich dovážať pracovníkov zo zahraničia.

Takýto druh elity existuje v demokracii vždy. Žije na náklady tých, ktorým vládne a v neprospech tých, ktorým vládne. Už Voltaire povedal, že kto považuje peniaze za všetko, ten čoskoro pre peniaze urobí všetko. A Slovák s cyrilometodovskou preambulou ho ešte aj zvolí…

O Rusku majú niektorí našinci skreslený pohľad skrz dobre platených kremľovských propagandistov, ktorých hlavnou úlohou je zamestnať ruský národ všakovakými nezmyslami, len aby nezačal rozmýšľať, prečo je na tom z roka na rok horšie – v krajine, ktorá má najväčšie nerastné zdroje na svete. A ako sú platení? Nuž, napríklad Novosibirsk je tretie najväčšie mesto v Rusku – po Moskve a Petrohrade. Platová úroveň v meste sa pohybuje okolo 9, 12, 15 až 20 000 rubľov na mesiac. Pri aktuálnom kurze oproti Euru zistíte, že maximálne platy v treťom najväčšom meste v Rusku – za putiovského režimu – nedosahujú ani 300 Eur! Pravdaže, toto sa netýka rabína Piakina. Jeho mesačný plat činí 560 000 rubľov, čo už je aj na nás viac ako výborné. Je to tak, mašinéria, na ktorej stojí putinovský režim dostáva mesačne 500-700 000 rubľov, ostaní nech aj zhynú od hladu. Zaujímavé ale je, ako naši „piakinovci“ omamujú náš národ. Ako inak možno vysvetliť scénu zo začiatku vynikajúceho ruského filmu „Posledný bohatier“(?):

Babka, ktorá prišla mágovi-podvodníkovi oznámiť videnie, dostala od neho „akurátnu“ odpoveď: „Vidím ťa do konca života žiť z penzie 6 000 rubľov…“!

Je to smutný fakt – väčšina dôchodcov nedostane ani 100 Euro mesačne..!

Ak si porovnáte ruskú a slovenskú verziu filmu overíte si to ľahko. Prečo potrebovali naši prekladatelia úplne zmeniť túto informáciu?

A „chudáčik“ Putin doteraz nevedel, ako to u neho chodí. A nič mu nepovedal ani jeho hovorca:

Čo teda možno čakať od ostatných?

Nedajte sa oklamať proklamovanými zmenami a rošádami v ruskej vláde. Ak by naozaj chcel niečo meniť, urobil by to už dávno.

Dôležité je niečo úplne iné – zmeny spustené na realizáciu v Jemnohmotnom Svete začínajú nadobúdať materiálnu podobu. Čokoľvek putinovská mašinéria sleduje, nie je to v prospech Rusov v Rusku.

Z Ruska do Číny odchádzajú kilometre a kilometre vlakov naložené stromami. Z Moskvy a Petrohradu nakladajú kilometre vlakov s odpadom a posielajú ich na ruský Sever a na Sibír. A tak v Rusku už začali operovať partizánske oddiely – a takéto vlaky začínajú horieť. Putinovci sa tým chváliť nebudú, ale začiatok ich konca už nastúpil.

Oni dobre vedia, koľko bije. Preto Putin podpísal s Američanmi dohodu, že ak sa mu v krajine vymkne kontrola spod rúk, tak americká armáda má právo vstúpiť na územie Ruskej federácie. A Navalný napríklad aj preto burcuje národ do násilného prevratu – ale ruský národ už myslí. Tento scenár im nevyjde.

Je naivné predpokladať, že pre Američanov je výhodné začať proti Rusku vojnu. Všetky „ruské“ energetické giganty – napríklad Gazprom či Rosnefť – aj tak kontroluje Západ. Za mizerné ruské platy (15-20 000 rubľov) ťažia nerastné suroviny a nakladajú ich na americké tankery. Tí ich potom predajú napríklad Poliakom, ktorí si takto myslia, ako vybabrali s Rusmi…

Čo by Američania získali vojnou s Ruskom? Vzhľadom na jadrové zbrane sa akýkoľvek konflikt môže dostať do neželanej fázy. A ak by potom aj vyhrali jadrovú vojnu, koľko by stála náprava vzniknutých škôd? A potom by platili za ťažbu amerických robotníkov s americkými platmi?

Rokom 2020 začínajú udalosti naberať iný spád, ale nedajme sa oklamať. Ešte ani zďaleka nie je koniec. Ešte nás čaká nejedno prekvapenie.

22.01.2020

NAŠI PARTNERI: