POĽSKO-NEMECKÉ PRIATEĽSTVO

16. augusta 2017 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, HRY, VYŠLO INDE

Dnes sa Poľsko snaží nanucovať dojem, že oni sa pred vojnou „nekamarátili“, že to sa iba vtedy zlí Nemci (všetci „vedia“, že dnes sú už iba dobrí) kamarátili so zlým ZSSR (napriek všetkému stále zlými Rusmi). A preto sa – z poľského pohľadu – kedysi zlé Nemecko a neustále zlé Rusko (štát, ktorý vtedy ani neexistoval) dohodli na likvidácii (vždy dobrého a spravodlivého) Poľska. To, že Poľsko v r. 1920 – spolu s Rumunskom – napadli ZSSR a odorvali mu územia (napr. Ukrajinu, Bielorusko) bolo samozrejme spravodlivé. Po tejto vojne kruto umučili v koncentračných táboroch cca 85 000 zajatcov. Na túto „operáciu“ vybudovali 5 koncentračných táborov, z toho jeden bol v Krakove. A my vieme, že dva roky predtým – r. 1918 – okradli aj nás o naše územie na severe Slovenska.

Pri okradnutí Slovenska (detaily sú opísané v knihe SEVERNÉ HRANICE SLOVENSKA) Poliaci vychádzali z „faktu“, že celé územie Slovenska bolo kedysi pod nadvládou Boleslava Chrabrého. My vieme, že bolo. Vtedy, keď Poliaci ako hlavná zložka križiackych vojsk (súčasť pokresťančovania nášho územia) rozorvali na kusy a delili si to, čo dnes historici volajú Veľká Morava. Ale Slovensko sa ocitlo pod ich nadvládou iba na 2 až 3 roky. S veľkou pravdepodobnosťou sa na roviny zvyknutým Poliakom nikdy nepodarilo odsadiť horské územia Slovenska, hoci došli až po Dunaj. A tak naši Predkovia – spolu s Maďarmi – Poliakov zo Slovenska rýchlo vytlačili a oslobodili sa od nich.

Teraz sa – z nášho pohľadu – otvára zaujímavá otázka. Ak si Poliaci nárokujú na územie Slovenska len preto, lebo bolo krátkodobo (2-3) roky pod poľskou nadvládou, tak – presne podľa ich logiky – by Poľsko oveľa skôr malo byť súčasťou Nemecka, lebo Nemci ho mali pod nadvládou 2x dlhšie…

O udalostiach spojených s poľskou predvojnovou aktivitou sme už písali. Prinášame zaujímavý pohľad – preložený článok:

ZDROJ:

Druhá svetová vojna v Európe začala tak, že Nemecko s Poľskom zožrali Československo…

Pred niečo viac ako tri a pol rokom USA (možno povedať, že „Deep State“ sekcia USA) pustili na Rusko z reťaze svojho psa – Porošenka, ktorý sa na Ukrajine dostal k moci následkom ozbrojeného štátneho prevratu. Plánovaný cieľ však dosiahnutý nebol.

Teraz USA hucká svojho druhého psa na reťazi – Poľsko – ale tentoraz už na Nemecko. Ciele sú približne rovnaké – tradične anglosaské – t.j. za každú cenu (hoci aj vojnou do posledného Ukrajina a/alebo do posledného Poliaka) zabrániť Rusku a Nemecku vzájomné posilniť rusko-nemeckú spoluprácu.

Alebo – v čisto obchodných kategóriách – zabrániť dodávkam ruského plynu do Nemecka preto, aby mohli Nemcom predávať drahý, americký skvapalnený plyn. Zároveň vytlačiť nemecké spoločnosti z ruského trhu (pretože na americké firmy sa mimo ropného priemyslu sankcie nevzťahujú).

Poľsko – ako aj nerealistické ambície jeho elity – je znovu použité ako taran-samovrah. Už som to predpovedal a opísal to v inom mojom článku.

Predvojnový poľský prezident Ignacy Mościcki na poľovačke s Hermannom Göringom (nájde niekto fotografiu Stalina na poľovačke s Hitlerom?)

Nemci však veľmi dobre rozumejú tomu, že USA používajú proti nim Poliakov. Zároveň im ide o oslabenie pozície Nemecka v EÚ. Preto odpovedajú poľskej vláde adekvátne.

Takže čo sme mohli vidieť v poľsko-nemeckých vzťahoch na posledných niekoľko týždňov?

1. Poľsko vystupuje proti stavbe SEVERNÉHO PRÚDU 2 a aj proti tomu, aby bol plynovod OPAL využívaný na plnú kapacitu.
2. Nemecko vyhráva predbežné zasadnutie súdu v kauze OPAL, čím bolo zrušené predchádzajúce obmedzenie na vykonávanie aukcií pri využití kapacitných možností tohto plynovodu. A tak od 1. augusta sa začínajú tieto aukcie vykonávať, čo umožňuje Gazpromu naplniť OPAL na plný výkon.
3. Poľsko sa pokúša oslabiť vplyv Nemecka v EÚ tak, že vystupuje proti rade kľúčových rozhodnutí.
4. EÚ (z aktivity Nemecka) ako odvetu zavádza sankcie proti Poľsku „za realizáciu škandálnej súdnej reformy“. Teraz EÚ môže zbaviť Poľsko práva hlasu v zastupiteľských orgánoch EÚ.
5. Poľsko na odvetu obviňuje Nemecko v zasahovaní do svojich vnútorných záležitostí a uvádza (verbálne), že má vlastnú suverenitu.
6. Nemecko (v zastúpení ministra spravodlivosti Heiko Maasa) plne podporuje sankcie EÚ.
7. Aj Európska komisia vyhlásila, že kvôli „nedemokratickým reformám v Poľsku“ môže zastaviť subvencie Poľsku z konsolidovaného európskeho rozpočtu. A bez dotácií veľká a mohutná poľská ekonomika upadne do deflácie a zahynie tak rýchlo, ako ukrajinská bez ruského trhu.
8. Líder vládnucej poľskej strany „zákon a spravodlivosť“ Jarosław Kaczyński 28. júna prehlásil, že „Nemecko sa pokúša zbaviť zodpovednosti za Druhú svetovú vojnu“.
9. Poľský historik Bogdan Musiał obvinil Nemecko, že „Berlín pomáha Moskve viesť vojnu na Ukrajine“, a tiež „pripravovať revolúciu vo Varšave“.

10. Poľskí futbaloví fanúšikovia na futbalovom stretnutí poľskej Legie a kazašskej Astany 1. augusta (na výročie vypuknutia povstania) vyvesili ohromný banner obviňujúci Nemecko v povraždení 160 tisíc Poliakov – vrátane 1 000 detí – počas potlačenia povstania vo Varšave r. 1944. Je jasné, že nejde o iniciatívu zdola, ale o časť aktivít poľskej vlády.

11. Poľský minister obrany Antoni Macierewicz 1. augusta vyhlásil, že „Sovietsky Zväz bol dohodnutý s nacistickým Nemeckom v otázke likvidácie Poliakov“ a „v auguste 1944 sovietske vojská úmyselne neposkytli pomoc Varšavskému povstaniu, pretože sa Červená hviezda dohodla s Nacistickými katmi na likvidácii poľských vlastencov“.

12. V ten istý deň, 1. augusta, ten istý minister národnej obrany Poľska Macierewicz v éteri Poľskej televízie vyhlásil, že „z právneho hľadiska Nemecko bez pochýb dlhuje Poľsku reparácie“. A doplnil, že „Nie je pravda, že poľská vláda sa zriekla reparácií, ktoré nám patria od Nemecka. To sovietska kolónia pod názvom PĽR sa čiastočne zriekla reparácií, ktoré boli spojené s územím sovietskeho bábkového štátu NDR.

Osobne si myslím, že ak súčasné Poľsko nie je právnym následníkom PĽR, tak nemá nárok ani na územia, ktoré boli po Druhej svetovej vojne odobraté Nemecku, t.j. na Západné Prusko, Sliezsko, Východné Pomorie, Západný Brandenburg, Danzig (Gdansk) a Štetín. Tiež treba vrátiť Rusku – ako právnemu nástupcovi ZSSR – Podlasie (Podľašie) a Nadsanie. Ak nemám pravdu opravte ma.

Ako vidno, poľsko-nemecké priateľstvo „silnie každým dňom“. Nie náhodou Trump nedávno priletel do Varšavy a na reťazi uviazaný poľský mopslík poslušne a samovražedne breše na nemeckého slona.

To, že poľská elita sa chová takto predvídateľne je tiež dosť zaujímavé. Ako povedal Satanovský (známy ruský ekonóm a odborník na východné krajiny – pozn. prekl.) „Poľsko sa chová ako Poľsko“. A výsledok bude taký istý, ako tri razy predtým.

Hľa takto uvažujem: koľko dní budú potrebovať Nemci na cestu do Varšavy? A veď dnešná technika ide oveľa rýchlejšie…

Vyzerá to tak, že udalosti opäť smerujú k vymazaniu Poľska z mapy sveta. Takže výraz „blýskajúca sa krajina“ dostane ešte jedno potvrdenie.

Alexander Rodgers

12.08.2017

NAŠI PARTNERI: