POŽIARE NA BAJKALE

29. apríla 2019 | OKOLO SVETA, UDALOSTI

Dňa 23.04.2019 začali k nám prichádzať strašné zvesti z okolia Bajkalu. Oficiálne sa tejto tragédii v ruských médiách venovalo veľmi málo pozornosti, a aj to až s oneskorením. Zato však pri prvej informácii o požiari v Notre Dame v Paríži tam hneď vycestovali filmové štáby ruských televíznych kanálov, aby prinášali informácie v priamom prenose.

Záujem oficiálnych médií v prostredí putinského režimu je koncentrovaný na Ukrajinu, Sýriu, Venezuelu, či dnes aj Paríž. Rovnako finančné prostriedky na obnovu poslal Putin s veľkou pompou do Paríža. V Zabajkalí ostali bez domov stovky rodín – a každému z nich dala ruská vláda na stavbu nových domov „štedrú“ jednorázovú podporu vo výške až 10 000 rubľov! Ak berieme do úvahy aktuálny kurz, tak každá rodina, ktorá stratila dom si má postaviť nový za cca 140 €! Čítate dobre – za jednostoštyridsať euro…

Putinský režim neváha investovať do Notre Dame, Sýrie či Venezuely, ale potreby vlastného národa nerieši, alebo to pre vládu nie je vlastný národ? V skutočnosti je to tak – v ruskej vláde (vrátane prezidenta) nie je ani jediný Rus.

Ale kto a s akým cieľom podpálil tieto požiare práve v čase, keď sa prebúdza Príroda, a teda oheň zničí aj všetky mikroorganizmy? Veď dediny a osady vyhoreli do tla, požiar zasiahol aj mesto Čita, v ktorého blízkosti došlo aj k zapáleniu čiernej skládky odpadu!

Miestni obyvatelia sa sťažujú, že v čase najväčšieho rozhárania požiarov boli poodpájané všetky komunikačné siete, aby sa skutočný rozsah tragédie nedostal na verejnosť a už vôbec nie do sveta. Veď taká Notre Dame si zaslúži oveľa viac pozornosti… teda vláda Ruskej federácie – vrátane prezidenta – vyjadrila svoj postoj jasne: HORTE A MLČTE!

Teraz sa nástojčivo objavuje otázka: KTO ZAPÁLIL POŽIAR?

Na aktivitu Číňanov v rozsiahlych oblastiach blízko rusko-čínskych hraníc dlhodobo upozorňuje v Rusku nejeden zdroj. Pozrime sa napríklad na komentár Andreja Ťuňajeva z novembra roku 2018:

Hoci je to druhá časť opisu čínskeho podpaľačstva v Kalifornii, na začiatku dostanete „pomimo“ informáciu aj o tom, že Číňania systematicky vypaľujú aj ruskú Sibír.

A kto že to zapaľuje požiare v Rusku? Pozrite si nasledujúci klip, ktorý sme zostavili z niekoľkých videí, ktoré nám boli poslané z Ruska:

Predstavte si situáciu, že v našej demokratickej EÚ by sa k nám chceli nasťahovať povedzme Holanďania. Hovoríme o prípade, keď by prišla skupina 2-3 tisíc Holanďanov, jednoducho by obsadila nejaké naše územie a mne nič – tebe nič by si tu postavili svoju osadu. Že je to nepredstaviteľné? Bolo by to reálne? No – aby sme dlho zbytočne nešpekulovali – bolo by to možné, len ak by im naša vláda dala povolenie. Ako však poznáme naše skorumpované vedenie, za peniaze urobia všetko. Veď takto akosi u nás vznikajú nelegálne osady Cigánov. Aj tu samozrejme platí iba to, že bez povolenia strany a vlády by sa tak diať nemohlo. A zaujíma niekoho v Bratislave dopad na ostaných obyvateľov bielych „teroristov“?

Ak teda na Sibíri dochádza k takýmto nájazdom Číňanov, čo myslíte, boli by možné bez dohody s putinovským režimom? Máte pravdu – bez dohody s vládou predsa nič také nemožno vykonať. Ale my poznáme takéto konkrétne prípady zo Sibíri. Deje sa to už bežne a udialo sa to aj v blízkosti kozáckej stanice našich priateľov. Jednoducho prišlo asi 2 000 Číňanov a postavili si v ich blízkosti osadu. Bez opýtania…

A Číňania si postupne začínajú čistiť „svoje“ územie. Čo tam presne chcú stavať či dobývať zatiaľ nevedno – ale vykúriť odtiaľ aj posledných Rusov je určite súčasťou ich plánu.

Len na okraj – od rabína Piakina a podobných apologétov režimu nečakajte nič iné okrem vysvetlenia, že je to ďalšia geniálna epizóda geniálneho Putinovho plánu. Veď aj odosielanie miliardy dolárov DENNE z účtu Ruskej federácie do Federal Reserve Bank v USA je akosi „výhodné“ pre občanov RF, odosielane DENNE ďalšej miliardy dolárov oligarchami režimu do zahraničných bánk na svoje kontá je ďalším „geniálnym“ krokom režimu… Veď načo by boli peniaze za export nerastných surovín ruskému národu? Takže odovzdanie Sibíri Číňanom a bezohľadnosť voči Rusom tam žijúcim bude určite ďalší geniálny krok… Ale takéto geniálne „konceptuálne“ vysvetlenia už „zožerú“ iba konceptuátori na Slovensku a v Čechách, ktorí nikdy v Rusku neboli.

Ale hra s občanmi RF očividne obsahuje aj ďalšie zákulisné detaily. Veď s Rusmi sa v Rusku do budúca – podľa zákonov Ruskej federácie – očividne neráta:

Ale keďže tak veľmi leží Putinovi a ruskej vláde na srdci tragédia s Notre Dame v Paríži, že si nestihli všimnúť tragédiu u seba, tak vám odporúčame si pozrieť posledný klip. Neraz sme hovorili o klipe „Aj ja capko domáci“. Je to číra náhoda, že na jednom z posledných záberov – pred nastolením Nového Veku – padá za chrbtom Krista veľký, kresťanský chrám? Teda v akom čase naozaj žijeme?

Náhody neexistujú. Je to iba slovo, ktorým označujú nevedomí to, čoho súvislosti nepoznajú.

29.04.2019

NAŠI PARTNERI: