ZÁHADA ČIERNOOKÝCH DETÍ

13. januára 2013 | ARCHÍV (NOC SVAROGA), HĽADANIE, SPOLOČNOSŤ, VYŠLO INDE

 Hoci charakter a zameranie našej stránky je také, že spravidla nepreberáme články z domácich zdrojov – tentoraz radi urobíme výnimku. Obsah tohto článku je totiž taký dôležitý, že bez akýchkoľvek otázok zapadá do nášho zamerania. Z nášho pohľadu je potešiteľné, že takýto druh informácií sa začína objavovať aj z nezávislých zdrojov.

Článok sme prebrali v plnom znení a bez akýchkoľvek úprav. Naši čitatelia sa už určite v zmysle Zdravomyslia zorientujú sami:

Tajomstvo čiernookých detí preniklo na svetlo sveta v roku 1998, keď novinár Brain Bethel napísal o incidente s dvoma čiernookými deťmi. Raz, keď oddychoval na parkovisku,  priblížili sa k jeho autu dvaja chlapci. Bethel uviedol, že boli otravní, opakovane žiadali, aby ich odviezol domov pre peniaze do kina. Bethel uviedol, že cítil akoby ním niečo preniklo a nútilo ho otvoriť dvere. Avšak, keď sa im pozrel do očí, ktoré boli čierne bez dúhovky a bielka, ostal ochromený strachom.

Vymyslená legenda alebo mystické tajomstvo?
Nie je to jediný príbeh o deťoch s čiernymi očami. Mnoho ľudí uviedlo, že sa pri ich dverách objavilo čiernooké dieťa a žiadalo, aby ho pustili dnu pod rôznou zámienkou. Spoločným zážitkom bolo to, že ľudia vždy cítili strach, keď s nimi tieto deti hovorili. Mali čierne oči bez dúhovky a bielka, ale boli oblečené v šatách zodpovedajúcich aktuálnej móde. Je to nevysvetliteľné tajomstvo alebo mestská legenda?

Deti s čiernymi kontaktnými šošovkami
Aj keď sa ľudia snažili racionalizovať tieto prípady, že deti mohli mať čierne kontaktné šošovky alebo, že niektorí ľudia majú iba bohatú predstavivosť, prípady vyvolávajú otázky. Ľudia, ktorí rozprávali svoje príbehy, intenzívne opäť prežívali strach, a preto sa pýtame, či to môže byť pravda. Naozaj existujú čiernooké deti a ak áno, čo alebo kto sú? Najdesivejší aspekt všetkého je, že tí, ktorí tvrdia, že sa stretli s týmito zlovestnými deťmi prisahajú, že museli aktívne odolať pokušeniu poslúchnuť ich príkazy, akoby ich hlasy dostávali do nejakého hypnotického stavu.

Možno sú to upíri 
Existuje niekoľko teórií o tom, kým tieto monštruózne deti vlastne sú. Medzi svojské, ale existujúce teórie patrí tá, že ide o moderných upírov, ktorí nás prenasledujú v našich uliciach.
Nasvedčuje tomu aj fakt, že väčšinou ide o mladých chlapcov s uhrančivými čiernymi očami a hypnotickými hlasmi, ktorými doslova paralyzujú svoje „obete“ a nútia ich, aby poslúchali ich príkazy. Taktiež je evidentné, že tieto bytosti sú neschopné vstúpiť na niečí majetok bez predchádzajúceho pozvania podobne ako upír. A či sajú krv? Na to by museli odpovedať tí, ktorí ich pozvali dnu. A tých zatiaľ štatistika neeviduje.

Kríženci človeka a mimozemšťana
Takže za predpokladu, že nemáme dočinenia s upírmi, existuje rovnako exotická možnosť, že tieto subjekty môžu byť krížencami ľudí a ufónov. Niektoré ženy, ktoré vraj uniesli mimozemšťania totiž tvrdia, že im odobrali vajíčka a zvláštne deti sú výsledkom spojenia ľudskej a mimozemskej DNA. Dnes tieto ženy môžeme stretnúť skôr v lôžkových častiach amerických psychiatrických kliník.

Stratené duše
Niektorí tvrdia, že čiernooké deti sú len stratené duše zosnulých detí, ktoré smutne putujú na Zemi a hľadajú pomoc u dospelých. Avšak tí, ktorí sa s nimi stretli vyhlasovali, že mali návaly strachu, keď prišli do kontaktu s týmito bytosťami. Je to, akoby inštinktívne vedeli, že sa nejedná o neškodné detí, ale ide o nebezpečných predátorov v prestrojení. Aj keď „inštinkt“ nie je dôkaz, ale univerzálnosť tohto pocitu u všetkých, ktorí prišli do styku s čiernookými deťmi je ťažké odmietnuť. Tiež je ťažké uveriť, že stratené deti, či už živé alebo mŕtve, dokážu vyvolať takú hrôzu u dospelých.

Démoni v prestrojení
Ak je človek náchylný veriť v existenciu anjelov alebo démonov, musíme pracovať aj s teóriou, že čiernooké deti prichádzajú z útrob samotného pekla. Táto teória nie je viac, či menej, rozumná, ako iná. Ale ak vezmeme do úvahy prestupujúcu auru zla vysielanú čiernookými deťmi a pocitmi strachu u ľudí, stáva sa celkom vierohodnou. Otázne je, prečo iba pôsobia zastrašujúco, ale nič negatívne neurobia.

Je to hoax?
Hoci internet je neoceniteľný nástroj pre distribúciu informácií, tiež je to ľahko zneužiteľné médium na prenos klebiet, povestí a priamych klamstiev. Nech sú čiernooké deti duchovia, upíri, démoni, krížencami, internetovými hoaxmi, podvodmi alebo iba žartíkmi mládeže s čiernymi kontaktnými šošovkami, ostáva táto záhada fascinujúcou a zároveň desivou aj pre nasledujúce generácie.

Autor: Radomír

Zdroj

NAŠI PARTNERI: